wmaraci reklam

Cyberpanelden Fastpanele Geçiş Sonrası :)

4 Mesajlar 705 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
Mrb arkadaşlar, geçenlerde cyberpanelden fastpanele geçiş yapmıştım. Malum Vps kullanan herkes ücretsiz olan panellerden en iyisini arıyor. Bu tabi kişinin istediği özelliklere görede değişen bir şey. Zamanında çok uğraşmış birisi olarak bu durumda olan arkadaşlara fikir verme açısından bu panelin kolaylığına ve içeriğinde neler olduğuna dair bu konuyu açma gereği duydum. Ayrıca bu paneli kullanan arkadaşlar bir araya gelerek bilgi alışverişi yaparız diye de düşündüm :)

Bu panelde apcu, opcache, memcached, redis kurmak ve kaldırmak 1 tıka bakıyor. Ayrıca php sürümleride yine aynı şekilde hızlı bir şekilde kurulabiliyor. Yüklediğiniz eklentileri modifiye etmek sizin bilgi birikiminize bağlı. Bu panelin dosya yöneticisinide çok beğendiğimi belirtmek isterim. Bu panelde şimdilik tek beğenmediğim yanı backup almak. Bir kullanıcı tanımlanmasını ve bir zaman çizelgesi doğrultusunda yedek alınabilmesi sağlanıyor. Tabi ben bunu beğenmediğim için dosya yöneticisinden dosyaları zipliyorum. Php yedekleri bu şekilde alıyorum. Sql için ise panelden direk phpmyadmine geçiş var. Hemde sitenin sql bilgilerini girmenize gerek yok. Hangi veritabanını seçerseniz o veritabanına direk gidiyorsunuz.

İlk resim cyberpanelden fastpanele geçiş sonrası :) diğer resimlerde de beğendiğim eklentileri kırmızı olarak işaretledim.

Ben ilk başta konfigürasyon olarak: Redis+opcache+nginx+php7 olarak kullanıyordum lakin yeni düzenlediğim şu konfigürasyonun daha iyi olduğunu düşünüyorum: Apcu+opcache+memcached+nginx+php7

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Fastpanel ne kadar ram tüketiyor? Cyberpanel o konuda en iyisi deniyordu.

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
2. resmin en üstten 2. sekme görünüyor. CPU'nun yanındaki 445 mb tüketiyor.. 500ü geçtiğini zaten görmedim. Toplamda 2gb ram var.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Metallicali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al