wmaraci reklam

film siteleri hk.

10 Mesajlar 1.509 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Jeansp Jeansp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek html,css
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 31 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar merak ediyorum merdiven altı film siteleri videoları hangi sunucularda barındırıyorlar ?

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Merdiven altı diye bir şey yok hocam. Çünkü hepsi merdiven altı. Genelde off share veya sunucu kiralıyorlar.
Jeansp

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Bu devirde filmleri dahili sunucuda barındırmak ahmaklıktan başka bir şey değildir, embed kodu şeklinde barındırmak en azından yasal sorumluluklardan kaçmak ilk 5 yöntemden biri olabiliir. Bunları tebligat yiyen biri olarak söylüyorum ki, yurt dışı bile olsa bazı firmalar devletlere bilgilerinizi veriyor olacaktır.
Jeansp

kişi bu mesajı beğendi.

Jeansp Jeansp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek html,css
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 31 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
fullhdfilmizlesene sitesi çok zamandır açık bu site videoları yurtdışı sunucularda mı barındırıyor ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Vidmoly,Ok.ru,Fembed, Videoseyred.in Stream,evoload gibi sitelere yüklüyorlar. ve iframe ile videoları sitelerine ekliyorlar. Ben öyle yapıyorum şahsen

Onun dışında isteyen özel player satın alıyor, ve yandex'ten depolama alanı alıp videoları yandexe yüklüyorlar ordan videonun paylaşım kodunu player'a ekleyip videonun iframesini çıkararak sitesine yüklüyorlar. Kendi sunucularında barındıracaklarını düşünmüyorum barındıranda yok zaten, Çünkü en aktif olanı bile vidmoly ok.ru kullanıyor. Sunucularda film barındırılmaz masrafı çok olur, Video barındırıcı sitelere video içi reklam karşılığı videoları yükleyip iframe ile çekiyorlar.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Jeansp adlı üyeden alıntı

fullhdfilmizlesene sitesi çok zamandır açık bu site videoları yurtdışı sunucularda mı barındırıyor ?

Yurt dışı sunucuda barındırıyor, player'e logo basıp servis ediyorlar, bir kaç farklı .me uzantılı domainleri var yurt dışı sunucusuna ait, cloudflare ile gizlemeye çalışılmış, biraz vakit harcayarak ana kaynağa ulaşılabilir.

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)

Jeansp adlı üyeden alıntı

Yandex depolama alanı kullanarak player üzerinden iframe ile çekiyor. Hiç bir film sitesi sunucuda barındırmaz. baktığında anlıyorsun zaten filmi yandex üzerinden player'a eklendiğini kullandığı player 250 tl panelli bir player

1ncimirac 1ncimirac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam madem iframe ile paylaşım yapmak yasal (ki ben de öyle biliyorum.) neden benim de içinde bulunduğum onlarca kişiye YouTube iframe ile müzik paylaştık diye dava açıldı? Ciddi anlamda mahkemede bunu hakime anlatmak çok zor. Bu yüzden artık internet üzerinden yapılan paylaşımlardaki telif haklarında tam bir belirsizlik var. Yani maalesef ki hiçbir şeyin garantisi yok gibi. Özellikle de şu pandemi döneminde.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
1ncimirac Halka açık sitelerde paylaşılan bir müzik,şarkı,görsel durumdan bahsedilmiyor, film hiç bir zaman halka açık ücretsiz şekilde paylaşılmaz, tv yayınları dahil ücreti ödenerek telif hakkı satın alır. Her zaman telif problemi arkasında vardır ve Bahsettiğiniz durum yaşanır. Bu iş w*rez ad*lt ve benzeri işlerle aynı sorumluluktadır. Yani iframe çektim yasalardan yırttım olayı eskidendi.

1ncimirac 1ncimirac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam YouTube embed ile paylaşım yapmak için nereye ödeme yapacağız? Saçmalık bu bence. Yasal dayanağını kullanıcı sözleşmesinden alıyor zaten embed ile paylaşım yöntemi(diğer siteleri bilemem. Ben sadece YouTube için bildiklerimi söylüyorum.). İsterse bunu kapatabiliyor videonun sahibi. Ayrıca bu durumu bir çok hukukçuya ve avukata da sordum ancak onlar da tam olarak bir bilgi sahibi değil bu konuda. Yani siz de takdir edersiniz ki ülkedeki hukukçuların ve avukatların dahi bilgi sahibi olmadığı bir konuda vatandaşın bilgi sahibi olması gerektiğini söylemek hakkaniyete pek de uygun değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al