wmaraci reklam

Hangi VPS’i almalıyım?

8 Mesajlar 1.121 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

100344 100344 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 05.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
Web siteme günlük 5k kullanıcı giriyor ve ilerleyen günlerde daha da artacak.
Nasıl bişey önerirsiniz? Hangi firmayı önerirsiniz?
Edit:Yurtdışı olmalı

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
sworks
sworks 100344

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Kendim ve pek çok müşterimin de kullandığı Vultr firmasının "High Frequency Compute" sunucularını öneririm. Özellikle gelişmiş işlemci ve network yönünden yüzünüzü güldürür diye düşünüyorum.

https://www.vultr.com/?ref=8372081-6G
Linke özel 100$ kredi veriyor tabii sadece ilk ay geçerli, sonrasında kredi süresi doluyor. Ücret ödemenize gerek kalmaz böylece ilk ay denemiş de olursunuz.

Şu boyuttaki bir sunucu sitenizi kaldırır demek çok zor. Bunun için daha pek çok ayrıntıyı bilmek gerekir. Mesela siteniz, panelsiz Nginx webserver, Redis üzerinde çalışacaksa ve cache ile optimize yönünden siteye güveniyorsanız 10$-12$'lık sunucu bile uzun süre sitenizi fazlasıyla idare edebilir. Veya benzer koşullarda Litespeed lisansınız varsa o da çok başarılı bir şekilde idare edebilir muhtemelen.

Fakat script tarzında cache bulunmayan bir site kullanıyorsanız, Apache kullanıyorsanız, panel kullanıyorsanız veya başka bir örnekle PHP 5.x sürümünde bulunuyorsa daha güçlü sunucular gerekecektir elbette. Ama ne olursa olsun hafif sunuculardan başlayıp ilerlemek gerekir. Cloud firmalarının özelliği bu zaten, mevcut sanallaştırma sayesinde kolayca kapasite artırabilirsiniz ama artırdıktan sonra tekrar küçültmesi zordur bu durumda pek çok işlemin manuel yapılması gerekir.

Kişisel tecrübelerinize göre daha önce denediyseniz bilginiz varsa Cloudflare kullanımını öneririm. Daha çok bütçem var diyorsanız mesela Mysql sunucusunu ayrı normal siteyi ayrı 10$ dolarlık sunucularda barındırabilirsiniz. Ya da direk Plesk kurabilirsiniz. Vultr ilk 3 siteye kadar Plesk'i kurulu bir şekilde teslim ediyor, 3 siteye kadar lisans ücreti de yok.

Bunun yanında farklı firma isterseniz DigitalOcean öneririm. Bütçem daha çok olacak daha önce deneyimledim, sistemiyle baş edebilirim diyorsanız direk Amazon AWS, Alibaba Cloud öneririm. DigitalOcean, Vultr kullanımı açısından diğerlerine göre çok büyük kolaylık sağlar.

yilmaz70 Etiketleme için teşekkürler bu arada :)
berkaycatak yilmaz70 100344

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Vultr ödeme konusunda sıkıntı çıkarıyor kabul etmiyor çoğu kartı.
100344

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Sunucuda ne koşar ne yaparsın bilmem fiyat açısından hetzner cloud dışında ucuzu bulamazsın.
bluecity sworks 100344

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Kendim ve pek çok müşterimin de kullandığı Vultr firmasının "High Frequency Compute" sunucularını öneririm. Özellikle gelişmiş işlemci ve network yönünden yüzünüzü güldürür diye düşünüyorum.

https://www.vultr.com/?ref=8372081-6G
Linke özel 100$ kredi veriyor ilk ay ücret ödemenize gerek kalmaz böylece denemiş de olursunuz.

Şu boyuttaki bir sunucu sitenizi kaldırır demek çok zor. Bunun için daha pek çok ayrıntıyı bilmek gerekir. Mesela siteniz, panelsiz Nginx webserver, Redis üzerinde çalışacaksa ve cache ile optimize yönünden siteye güveniyorsanız 10$-12$'lık sunucu bile uzun süre sitenizi fazlasıyla idare edebilir. Veya benzer koşullarda Litespeed lisansınız varsa o da çok başarılı bir şekilde idare edebilir muhtemelen.

Fakat script tarzında cache bulunmayan bir site kullanıyorsanız, Apache kullanıyorsanız, panel kullanıyorsanız veya başka bir örnekle PHP 5.x sürümünde bulunuyorsa daha güçlü sunucular gerekecektir elbette. Ama ne olursa olsun hafif sunuculardan başlayıp ilerlemek gerekir. Cloud firmalarının özelliği bu zaten, mevcut sanallaştırma sayesinde kolayca kapasite artırabilirsiniz ama artırdıktan sonra tekrar küçültmesi zordur bu durumda pek çok işlemin manuel yapılması gerekir.

Kişisel tecrübelerinize göre daha önce denediyseniz bilginiz varsa Cloudflare kullanımını öneririm. Daha çok bütçem var diyorsanız mesela Mysql sunucusunu ayrı normal siteyi ayrı 10$ dolarlık sunucularda barındırabilirsiniz. Ya da direk Plesk kurabilirsiniz. Vultr ilk 3 siteye kadar Plesk'i kurulu bir şekilde teslim ediyor, 3 siteye kadar lisans ücreti de yok.

Bunun yanında farklı firma isterseniz DigitalOcean öneririm. Bütçem daha çok olacak daha önce deneyimledim, sistemiyle baş edebilirim diyorsanız direk Amazon AWS, Alibaba Cloud öneririm. DigitalOcean, Vultr kullanımı açısından diğerlerine göre çok büyük kolaylık sağlar.

yilmaz70 Etiketleme için teşekkürler bu arada :)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Sunucuda ne koşar ne yaparsın bilmem fiyat açısından hetzner cloud dışında ucuzu bulamazsın.

Merhaba, bu iki firma da yabancı. İsimlerini daha önce duymamıştım. Ben yöncü’ye bakıyorum hem yerli hem de fiyat uygun. Yöncü nasıldır mesela?
100344

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Aynı şekilde Hetzner'de bir süre kullandım fiyat-performans açısından gerçekten kaliteli bir firma ve kesinti gibi durumlarla vs. hiç karşılaşmadım bu sürede. Ama ABD gibi uzak lokasyonda barındıracaksanız sunucuyu Hetzner'de sadece Almanya ve Finlandiya lokasyonları mevcut olduğu için daha çok Avrupa'ya özgü projelerde kullanmanızı öneririm.

berkaycatak İsmini çok duysam da daha önce hiç denemedim maalesef.
100344

kişi bu mesajı beğendi.

Emirh4nY Emirh4nY bedelsizhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Bilgi Güvenliği Uzmanı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 1 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
berkaycatak

Yöncü Vps lerini tavsiye etmiyorum. Panelden boostlamadığın sürece hiç bir işe yaramıyor. Ondan o şekilde ucuz. Bir makineye gereğinden çok vps kuruyorlar. Onun yerine VDS öneririm.

İyi forumlar.
berkaycatak 100344

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al