lostyazilim

Hosting ve sunucu nedir.?

5 Mesajlar 692 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Temelistan Temelistan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting nedir sunucu nedir.? E ticaret sitesi için kiralanan sunucu neden yeterli gelmemektedir. ? Sunucu kiralarken neden hosting için ayrı bir ücret isterler.? Bu ikisinin tek fiyat ile pazarlanması ve tek fiyat ödenmesi mümkün değilmidir.? Sunucu ve hosting hakkında detaylı cevap yazacak arkadaşlar arıyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

wmaraci
reklam

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
"E ticaret sitesi için kiralanan sunucu neden yeterli gelmemektedir. ?" size bunu kim dedi ?

sunucu derken nasıl bir sunucu sanal mı fiziksel mi ?

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Sunucu web sitelerinin yayın yaptığı bilgisayardır. Hosting bu yayın yapan sunucu'dan belirlir bir kaynağın senin siten için ayrılmasıdır.

E-Ticaret siteleri yoğun şekilde kullanıcılar tarafından ziyaret edildiği için için sunucuda yoğunluk yaratmaktadır, ve aynı sunucuyu ortak kullanan diğer sitelerin (hosting'lerin) performansınıda düşürmektedir.

O yüzden ayrı sunucu kiralanması yada satın alınması gerekmektedir o tür siteler için

Kendi web siten için ayrı bir sunucu kiralarsan tek fiyat olur ve tüm sunucu kaynakları senin siten için ayrılır.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Hosting : Bir sunucunun bölünerek birden fazla parçaya bölünmesi.. Yani bir sunucuda birden fazla host olmasıdır.
Bu arada reseller host diye bir tabirde vardır bu sunucu değildir sunucu ile karıştırmayın. Bunun amacı size sağlanna kaynakları birden fazla ya bölebilmenize olanak sağlıyacaktır.
Sunucu : Bunu iki darklı çeşidi vardır

bir VPS : Sanal olarak sunucu oluşturulması..

VDS : Gerçek anlamda bir depolama yeri..

Siz alışveriş yaparken sadece birini almanız gerekmektedir. Eğer hitiniz fazla ise tabiki sunucu almanız lazım. Orta seviyede ki hit de VPS işinizi görür. Ama hitiniz çok ve ben kaliteli hizmet vermek istiyorum diyorsanız tabikide VDS almanız gerekmektedir.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
E-Ticaret sitesi için sunucu kiralanmalıdır diye bir kural yoktur.

Bu tamamen bilgiden yoksun, ezbere konuşan, kendini büyük gören sözde hosting firmalarının saçmalığıdır.

Binlerce ürün olan bir e-ticaret sitesi pekala paylaşımlı hosting de barınabilir.

Bir zamanlar bana da aynı yalanları söyledi hosting firmaları.
Ne oldu, yalancı oldukları ve kapasitelerinin yetersiz oldukları ispatlanmış oldu.

Aylardır gayet sıkıntısız bir şekilde paylaşımlı hosting de sitelerimi barındırıyorum.

Şunu anlarım, xml ile çekilecek ürün misal olarak 1 gb ve günde bilmem bir kaç kere
çekilmesi gerekiyor vs olur ise, o zaman sunucu gereklidir.

Onun haricinde boş laftır.

İyi forumlar herkese.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al