Merhabalar yeni bir konu ile karşınızdayım.

Şimdi Plesk kullanıyorum. Cache konusunda aşırı bilgili biri sayılmam.

Şimdi ben cache timeout tam olarak nedir bilmiyorum beni bilgilendirirseniz çok iyi olur. Ben bunu 100 yaptım 5 idi 5 olunca ne oluyor ne demek ?

https://tr.wordpress.org/plugins/nginx-helper/
Nginx helper eklentisini kullanıyorum.
Standart ayarlardadır.

Şimdi biraz detaya gireyim.

/var/www/vhosts/system/xxx.com/conf
Root dosyalarda tam bu kısımda nginx config var. Bu domaine ayarlı olan ayarlar. Bu dosya içinde şu şekilde bir satır var.

fastcgi_cache_path /var/cache/nginx/xxx.com_fastcgi

Bu klasörün içine girince bir ton dosya vardı cacheler burda sanırım.filezilla ile 50 60 klasör sildim ama 4-5 file ancak silindi içlerinde çok az file dosya vardı.

Nginx helper

Q. There’s a ‘purge all’ button? Does it purge the whole site?

Yes, it does. It physically empties the cache directory. It is set by default to /var/run/nginx-cache/.

If your cache directory is different, you can override this in your wp-config.php by adding
define(‘RT_WP_NGINX_HELPER_CACHE_PATH’,’/var/run/nginx-cache/’);

Replace the path with your own.

bu eklenti default /var/run/nginx-cache/ klasörü temizliyor.
ben bunu değiştirdim config dosyasına ekledim.

define(‘RT_WP_NGINX_HELPER_CACHE_PATH’,’/fastcgi_cache_path /var/cache/nginx/xxx.com_fastcgi/’);

eklenide purge cache dediğim zaman
Filezilla içine girip fastcgi_cache_path /var/cache/nginx/xxx.com_fastcgi
klasörünün altında 1 klasör belirliyorum içinde 1 dosya oluyor sayılardan oluşan...
eklenide purge cache dediğim zaman ordaki dosya silinip gitmiyor.

Yanlış olan bişey var mı?
Doğru yolu belirtmiş miyim?
Neden bazı klasörler boş olsada bazı klasörlerin içinde dosya olanlar cache temizlemeyle gitmiyor.?
Pleskteki cachetimeout nedit 5 ti ben 100 yaptım
Filezilla root dizinin de filezilla ile kontrol ettim var 755 cache 755 nginx 700 ve altındaki fastcgi klasörü 700 sorun olacağını sanmıyorum cünkü altında klasörler ve bazılarının içinde dosya oluyor.
+cloudflare kullanıyorum

Yardım ve destekleriniz için teşekkürler.