wmaraci reklam
lidertakipci

Php Fonksiyon Değerleri Sorunu

3 Mesajlar 730 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar geçenlerde wp altyapılı bir siteme yeni bir tema yükledim ancak tema ayarlatını panelden kayı etderken sorun çıkartıyor.Tema üreticisi ile görüştüğümde bana
max_input_vars = 5000
suhosin.post.max_vars = 5000
suhosin.request.max_vars = 5000
bu değerlerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.Ancak benim tarafımda oluşturduğum php.ini ve .htaccess dosyslarına bu kodları tanımladığım zaman hata aldım.Hosting ile görüştüğümde sunucunuz son sistem bu ayarları desteklemez isterseniz eski bir sunucuya taşıyalım dedi.Bunun doğruluk payı nedir nasıl yapılır yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

piresat piresat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Asistanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı problem ötürü ben de muzdarip'im. Wordpress altyapılı bir site kurdum, temada problem çıktı. Tema sahibi ile görüştüm, hosting sağlayıcısı ile görüş, max_input_vars = 10000 (onbin) yapsınlar dedi. Guzelhost'ta ticket oluşturdum bu talebim ile ilgili. Cevapları şu yönde oldu;

Merhaba,

Bu değer standart olarka sistemlerde 1000-2000'dir. Sorun yaşamamanız için biz bunu 6000 olarak sunmaktayız, ancak bu değerin 10000 olmasını sistemde sağlayamamaktayız. Bu tamamen mantıksız bir istektir ve bir yazılım hatasıdır, herhangi bir yazılımın bu şekilde bir ayar isteği olmaması gerekir. Bunun yol açacağı performans sorunlarını tahmin edebilmeleri gerekir.

Mutlaka bu ayar gerekiyorsa yapmak istediğiniz işlemi localhost vb. bir ortamda yaptıktan sonra buraya taşımanız faydalı olacaktır.

İyi Çalışmalar,
Cihan Nimsi
Güzel Hosting® Internet Hizmetleri
www.guzel.net.tr

Çözüm olarak ne yapabilirim acaba? Blacksheep

şimdiden çok teşekkürler.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
piresat Aradan geçen uzun zamandan sonra sunucu konusunda sorun olduğunu saptadım.Normal standart bir web sitesi için kullandığımız çoğu hosting firmasının bize sağladığı Shared Hosting paketleri üzerinde bahsetmiş olduğum PHP fondksiyon değerlerine erişime ve düzenlemeye izin verilmiyor.Bu konuda bahsedilen ayarları yapılandırmaya izin veren benim bulduğum tek firma GoDady bunun dışında standart Shared Hosting paketi yerine web sitenizi VDS yada VPS üzerinde barındırırsanız bu ayarlara erişiminiz de doğal olarak mümkün kılınıyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi çalışmalar dilerim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al