wmaraci reklam

Plesk Panel Boştayken Ram Kullanımı

16 Mesajlar 3.166 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
arkadaşlar yeni kurulmuş bir vpsde bu ram kullanımı normal mi ? daha site falan aktarılmadı
centos-plesk
firma normal dedi , ama yinede beni hafiften bir korku kapladı : ) 8-9k hitli siteyi taşıyınca değerler ne olur bilmiyorum

wmaraci
reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Kendiniz bunun hesabını yapabilirsiniz aslında. %100 kullanılırsa kilitlenir. Bu sebeple max %95 olması gerek diye düşünelim. Her kullanıcı tek istekde atıyorum 1.500 kb veri tüketmiş olsun.

Anlık 500 kullanıcı 750 MB civarı tüketebilir. Geriye kalır 400 MB civarı bunuda dns ve server manager dosyaları tüketebilir. Anlık 500 ü geçmiyorsanız makine sağlamsa götürür gibi.
freetorrent

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Kendiniz bunun hesabını yapabilirsiniz aslında. %100 kullanılırsa kilitlenir. Bu sebeple max %95 olması gerek diye düşünelim. Her kullanıcı tek istekde atıyorum 1.500 kb veri tüketmiş olsun.

Anlık 500 kullanıcı 750 MB civarı tüketebilir. Geriye kalır 400 MB civarı bunuda dns ve server manager dosyaları tüketebilir. Anlık 500 ü geçmiyorsanız makine sağlamsa götürür gibi.

cevap için teşekkür ederim hocam , anlık 70i geçmiyor wordpress üzerine kurulu site , 2gb ram 2cpu , fiyatı 65tl , firmada rahat kaldırır diyor , normal paylaşımlı hostta barındırıyordum siteyi ama artık hitden dolayı hata vermeye başladı , Plesk panelin böyle boştayken bu kadar ram kullanacağını tahmin etmiyordum o yüzden şaşırdım hocam : ) fazlada tecrübe olmayınca biraz tedirginlik oluyor.

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
65 TL aynı fiyata vps yerine vds önerebilirim size. Güzel netin 3 aylık vds-3 pakati 190 lira. 3,7 ghz i-7 işlemci ssd disk ve 2 ram li. Sorun olursa onlara bakabilirsiniz.
freetorrent

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

65 TL aynı fiyata vps yerine vds önerebilirim size. Güzel netin 3 aylık vds-3 pakati 190 lira. 3,7 ghz i-7 işlemci ssd disk ve 2 ram li. Sorun olursa onlara bakabilirsiniz.

firmada tam olarak güzel hosting hocam :) ama benim site yabancı site olduğu için vds paketi yerine yurtdışı vps-3 paketini aldım , inşallah sorunsuz halledilir , tekrar teşekkür ederim.

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Plesk 500-600 mb ram tüketiyor genelde normal.
freetorrent

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

MaximusTR adlı üyeden alıntı

Plesk 500-600 mb ram tüketiyor genelde normal.

Cevap için sağ ol kardeşim , kalan ram siteye yetsin bana yeter , normal paylaşımlı hostingde böyle olmadığı için biraz tedirgin oluyor insan , vpsde başta bu kadar ram kullanıyorsa 8-9k hitli siteyi taşıyınca ne olur diye .

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

freetorrent adlı üyeden alıntı

Cevap için sağ ol kardeşim , kalan ram siteye yetsin bana yeter , normal paylaşımlı hostingde böyle olmadığı için biraz tedirgin oluyor insan , vpsde başta bu kadar ram kullanıyorsa 8-9k hitli siteyi taşıyınca ne olur diye .

Centos kurulduğunda 100 mb civarı ram kullanır daha sonra plesk,cpanel... vb.. gibi panellerden biri kurulduğunda mysql,php,apache,nginx (panele göre değişiklik gösterir) ve panel bileşenleri..... kurulur. 500-600 mb ram harcamasının sebebi bu geriye kalan ram sizin kullanımınız için sunulur.
freetorrent

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

MaximusTR adlı üyeden alıntı

Centos kurulduğunda 100 mb civarı ram kullanır daha sonra plesk,cpanel... vb.. gibi panellerden biri kurulduğunda mysql,php,apache,nginx (panele göre değişiklik gösterir) ve panel bileşenleri..... kurulur. 500-600 mb ram harcamasının sebebi bu geriye kalan ram sizin kullanımınız için sunulur.

benim gibi bilmeyen adamlarda işte bekliyor ki henüz site aktarılmadığı için ram kullanımı sıfır gözüksün : ) teşekkür ederim tekrar çok açıklayıcı bilgiler vermişsin.

Kozmik Kozmik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnternet Teknolojileri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 24
  • Ticaret 13, (%100)
Plesk panelin tek başına bu ram i kullanması gayet normal. Daha çok performans alabileniz için uğraşmadan cPanel den çalışmalarınızı devam ettirmenizi öneririm
freetorrent

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al