wmaraci reklam

Sunucu Gelenler (Habersiz Trafik)

14 Mesajlar 2.245 Okunma
wmaraci reklam

kulcuy kulcuy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 9, (%100)
Büyük bir firmadan sunucu kiraladım. Sunucu için ispCP panel kurulumu yaptırdım. Sorunum şu: sunucu kendiliğinden (diğer gelenler) başlığı altında yüksek trafik harcıyor. Mesela bugün 3,5 gb bir trafik harcanmış (upload) ama bu benim domainlerimde görünmeyen ve benim gerçekleştirmediğim bir işlem.
Durumu firmaya bildirdim, herhangi bir sorun görünmüyor dediler. Sunucunun kendiliğinden trafik yemesi (sunucuya doğru bir trafik) normal mi? Lütfen bilenler yardım etsin....

Bebek Sağlığı
wmaraci
reklam

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
yedekleme yapmış olma ihtimali?

• Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 9, (%100)
Yedekleme isteğe bağlıydı ben istemedim

Bebek Sağlığı

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Bence basit açıklamalarla olayın peşini bırakmayın. Caps alın. Elinizde kanıt da olsun.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 9, (%100)
sunucuyu açalı 1 hafta anca oldu, yani zor bir şifresi var. Ele geçirilmesi (hele de bu kadar zamanda) zor gibi görünüyor ama harcanan trafik de kayda değer. Açıldığından beri benden habersiz 4-5gb gitti, bu gün rekor kırıldı... :(
Alabileceğim bir önlem, sunucu güvenliği için ne olabilir? Bu upload işlemini yapan ip'yi bulup banlayabilir miyim mesela (tüm dileğim sunucunun kendi kendine yaptığı bir işlem olması)

Bebek Sağlığı

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

kulcuy adlı üyeden alıntı

sunucuyu açalı 1 hafta anca oldu, yani zor bir şifresi var. Ele geçirilmesi (hele de bu kadar zamanda) zor gibi görünüyor ama harcanan trafik de kayda değer. Açıldığından beri benden habersiz 4-5gb gitti, bu gün rekor kırıldı... :(
Alabileceğim bir önlem, sunucu güvenliği için ne olabilir? Bu upload işlemini yapan ip'yi bulup banlayabilir miyim mesela (tüm dileğim sunucunun kendi kendine yaptığı bir işlem olması)

Firma sizden habersiz sunucunuzdan VPS satmış olabilir büyük firma diye aldanmayın arkadaşımın başına gelmişti...

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Siteniz yüksek hit alan bir site mi aceba soruyorum cunki bir defasında bana basit bir ihmal yüzünden 6 saat içinde 18 bin spam üye ve 80 bin spam içerik (yorum değil) girişi olmuştu içerikler çince gibi görünse de analizlere baktığım da kaynak tüketimi artmasına rağmen siteme girişlerin nerden geldiğini görememiştim. Kısaca kaynak tüketimine neden olan sebep sitenizin sizin güvenlik duvarını aşamayan spam giriş denemeleri olabilir.

• Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 9, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Siteniz yüksek hit alan bir site mi aceba soruyorum cunki bir defasında bana basit bir ihmal yüzünden 6 saat içinde 18 bin spam üye ve 80 bin spam içerik (yorum değil) girişi olmuştu içerikler çince gibi görünse de analizlere baktığım da kaynak tüketimi artmasına rağmen siteme girişlerin nerden geldiğini görememiştim. Kısaca kaynak tüketimine neden olan sebep sitenizin sizin güvenlik duvarını aşamayan spam giriş denemeleri olabilir.

hocam evet, sitem hitli, ve spam yorum ve spam uye konusunda muzdaribim, peki bunu nasıl önleyebilirim ve bu bahsedilen saldırı veya siteye yüklenme yarım saat gibi bir sürede 1,8gb harcayabilir mi? Ve bu siteye ait istatistiklerde görünmesi gerekmez mi? Ve nasıl çözülebilir bu sorun...

Ama bahsettiğiniz oranda spam uye olmuyor, haftada 2-3 üye oluyor benim sitemde...

Bebek Sağlığı

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

kulcuy adlı üyeden alıntı

hocam evet, sitem hitli, ve spam yorum ve spam uye konusunda muzdaribim, peki bunu nasıl önleyebilirim ve bu bahsedilen saldırı veya siteye yüklenme yarım saat gibi bir sürede 1,8gb harcayabilir mi? Ve bu siteye ait istatistiklerde görünmesi gerekmez mi? Ve nasıl çözülebilir bu sorun...

Ama bahsettiğiniz oranda spam uye olmuyor, haftada 2-3 üye oluyor benim sitemde...

Olabilir kaynak tüketimi artmıştı yönetim paneline girmekte zorlandım google analistic de bu girişler ve giriş denemeleri görememiştim spam yorum üye içeriklere karşı kesinlikle http://wordpress.org/plugins/captcha/screenshots/ bu eklentiyi kullanın. Insanların kolay ama botların cevaplayamayacagi matematiksel işlemler soruyor Türkçe dil desteği de var 2 ay izleyin bakalım değişiklik olacak mi bir de sunucunuzda barındırılan siteleri görebilmeniz için servisler var wmaracı da da bu servis var bir taratin sitenizden başka var mi bakınız .

• Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 9, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Olabilir kaynak tüketimi artmıştı yönetim paneline girmekte zorlandım google analistic de bu girişler ve giriş denemeleri görememiştim spam yorum üye içeriklere karşı kesinlikle http://wordpress.org/plugins/captcha/screenshots/ bu eklentiyi kullanın. Insanların kolay ama botların cevaplayamayacagi matematiksel işlemler soruyor Türkçe dil desteği de var 2 ay izleyin bakalım değişiklik olacak mi bir de sunucunuzda barındırılan siteleri görebilmeniz için servisler var wmaracı da da bu servis var bir taratin sitenizden başka var mi bakınız .

teşekkürler hocam, deneyeceğim, faydalı olacağını umuyorum...

Bebek Sağlığı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al