wmaraci reklam
lidertakipci

Sunucu Optimize Edilirmi??

5 Mesajlar 1.560 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sosyeteq sosyeteq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar xxx şirketten almış olduğum vds sunucum var

bazı sorunlar yaşamaktayım ve şirketim rem şiştiğini söylüyor ve iki seferdir rem yükseltiyor ve bana sunucunuzun optimize edilmesi gerekiyor diyor

bu ne anlama geliyor acaba şimdiye kadar böyle birşey duymadım sunucumda şu anda 5 tane site barınmakta

sunucu özelliklerim şu şekilde

2 GB rem 200GB alan işlemcide Intel Xeon E5-1650 3.20Ghz

bu özelliklerde bir sunucuda 5 tane site barınmasına rağmen böyle bir rem şişmesi olurmu şu anda sunucum 5 gb remle çalışmakta şirket ısrara etmeye devam ediyor optimize için sizce ne yapmalıyım

konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın

www.f1tr.com
wmaraci
reklam

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Evet sunucu optimizasyonu diye birsey mevcut hatta bu alanda expertler yani sadece bu alanda calisan uzmanlar var. Size tavsiyem ya IIS'ile Windows sunucu alin cunki standart kurulumu bile standart linux-apache kurulumundan daha verimlidir. Veya linux sunucunuzu alirken managed olmasina dikkat edin managed sunucu kiraladiginizda sizin yerinize bu islemi size sunucuyu kiralayan sirket yapar :)

sosyeteq sosyeteq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 2, (%100)

salichomg adlı üyeden alıntı

Evet sunucu optimizasyonu diye birsey mevcut hatta bu alanda expertler yani sadece bu alanda calisan uzmanlar var. Size tavsiyem ya IIS'ile Windows sunucu alin cunki standart kurulumu bile standart linux-apache kurulumundan daha verimlidir. Veya linux sunucunuzu alirken managed olmasina dikkat edin managed sunucu kiraladiginizda sizin yerinize bu islemi size sunucuyu kiralayan sirket yapar :)

güzel cevabınız için çok teşekkür ederim

windows sunucu alamam sitelerimiz verimli çalışmaz bu sisitemde sitelerimizin hepsi mybb tabanlı

managed olmasını açıkcası bende çok isterdim ama öyle değilmiş malesef

sunucunun incelemesini yaptırdım optimize edilecek birşeyin olmadığını söyledi ilgili arkadaş

peki sunucumdaki rem belirli aralıklarla neden şişiyor acaba bunu anlamış değilim koca sunucuda 5 tane site var ki bu siteler çok büyük sitelerde değil

www.f1tr.com

sirvale sirvale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek mcitp
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 24 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

sosyeteq adlı üyeden alıntı

windows sunucu alamam sitelerimiz verimli çalışmaz bu sisitemde sitelerimizin hepsi mybb tabanlı

sunucunun incelemesini yaptırdım optimize edilecek birşeyin olmadığını söyledi ilgili arkadaş

peki sunucumdaki rem belirli aralıklarla neden şişiyor acaba bunu anlamış değilim koca sunucuda 5 tane site var ki bu siteler çok büyük sitelerde değil

genelde vds adı altında vps satılır ve vps lerde sunucuşardaki ram mikatarı 8 gb geri klanda hdd verilir bunda dolayı 3-5 günde 1 restart edilir

wmaraci
wmaraci

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

sosyeteq adlı üyeden alıntı

Konuyu hortlatıyorum fakat,optimize edilecek birşey(-ler) herzaman vardır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al