freelance iş ilanları

VMware Sanal sunucu ile fiziksel network üzerinden iletişim (Bridged Networking)

2 Mesajlar 4.824 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Asklepion Asklepion Bir İhtimal Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 257 / 180
  • Ticaret 3, (%100)
Linux ile ilgili test veya öğrenmeye yönelik çalışmalarımı bilgisayarımda kurduğum VMware üzerine kuracağım centos üzerinde yapmak istiyordum. Ancak bu sanal makineye fiziksel bilgisayarım (Windows) üzerinden ulaşamıyordum. Bunun sebebi VMware’ın kendi network adapter’ını yaratıp bu sanal makineleri onun üzerinden internete çıkartmasıydı. Bu makineye ulaşabilmem için fiziksel network adapter ile iletişimini sağlamalıydım. Bunun için yaptığım biraz araştırma sonucunda VMware network editörden bunu ayarlayabileceğimi öğrendim. (Bir çok yabancı kaynakta bahsedilmemişti.)
Öncelikle VMware network editörden adapter’lerden birini fiziksel sunucunuz ile bağlamalısınız. (VMware network editöre Edit > Virtual Network Editör menüsünden ulaşabilirsiniz. )
Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ayarlama yapmalısınız:

Bu işlemden sonra fiziksel network ile bağlamak istediğiniz sanal makineye sağ tıklayıp Settings > Network Adapter menüsünden aşağıda verdiğim resimdeki ayarları yapmalısınız.Bu işlemden sonra fiziksel network ile bağlamak istediğiniz sanal makineye sağ tıklayıp Settings > Network Adapter menüsünden aşağıda verdiğim resimdeki ayarları yapmalısınız.

Son olarak sanal makinenizi baştan başlatmanız gerekiyor.
Artık kurduğunuz sanal sunucuya verdiğiniz ip (Örnek: 192.168.1.5) ile ping atabilir. SSH servisi açıksa ssh bağlantısı kurabilir. Http sunucu kuruluysa tarayıcınız üzerinden http bağlantısı yapabilirsiniz.

Çözümü bulduğum kaynak:Tıkla
VMware konusunda bir ipucu daha vereceğim ama şuan çok yorgunum dinlenmem lazım onuda yarın yazarız artık :)
Not: Yorumlara Cevap Veremeyebilirim Dışarı Çıkıyorum :)
Konu Yanlış Yerdeyse Taşırsanız Sevinirim..

Araba Karşılaştırma ve Otomobil İnceleme Rehberi | aracmetre.com
wmaraci
reklam

ayqo ayqo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 14, (%100)
süppermiş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al