wmaraci reklam

Windows Sunucuda Wordpress Yapılandırması

12 Mesajlar 1.518 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar

İlk defa bir Windows sunucusuna Web sitesi kuruyorum.
Windows sunucu'ma IIS 7.5 üzerinden PHP 5.6 / MySQL 5.1 eklentilerini kurdum ve şuan dışarıdan bağlanılabilir hale getirdim. Wordpress üzerinde yaptığım bir kaç ayarlama ile sayfa açılış hızını 1.5 sn'ye kadar düşürdüm fakat bana halen yavaş geliyor, Web sitemi daha fazla hız ve performans için Windows sunucusunda ne gibi düzenlemeler yapmam gerekli. Şuan da sunucu taraflı hiç bir değişiklik yapmadım, her şey orjinal haliyle durmakta.

Ayrıca en önemli konulardan biride "Güvenlik" sunucu üzerinde ve PHP / MySQL üzerinde ne gibi düzenlemeler yapmalıyım güvenliği en iyi düzeye getirebilmek için.

EK olarak: Sunucu lokasyonu FRANSA/PARİS

Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekür ederim.

ÇÖZÜLDÜ:

Arkadaşlar gecenin bu saatine kadar uğraştım ama hiç netice alamımıştım. Sorun galiba MySQL da imiş 5.1 olan MySQL veritabanını 5.6 versiyonuna güncelledim. Sonuç sunucu yanıt süresi: 0.42 sn
Doğrusunu söylemek gerekirse hiç ama hiç aklıma gelmeyecek bir şey idi. Sürüm farkının böyle bir etkisi olacağı fakat son çare olarak denedim ve şuan sorunsuz.
Yazan yazmayan herkese teşekkürler.

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Hız için WP Super Cache eklentisini kullanabilirsin.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Önerim windows üzerine plesk kurmanızdır. Plesk üzerinede nginx yapılandırması, site taraflıda cache gibi işlemler.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Hız için WP Super Cache eklentisini kullanabilirsin.

Öneriniz için teşekkür ederim.
Wordpress sisteminde performans için gerekli tüm düzenleme yapıldı, ben sadece sunucu taraflı nasıl düzenlemeler yapabileceiğimi öğrenmek istiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Gerekli PHP modüllerini kurabilirsiniz.(xcache,eacceralator,mod_pagespeed) gibi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Önerim windows üzerine plesk kurmanızdır. Plesk üzerinede nginx yapılandırması, site taraflıda cache gibi işlemler.

Tural bey yorumuz için teşekkür ederim. Forumda sizi elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Bu Nginx anladığım kadarı ile apache ye bir alternatif. Ben şimdi tek bir site barınacağından dolayı panel kurmakta kararsız kaldım gereksiz yere yük olmasın diye, panele gerek duymadan Nginx yükleyebilir miyim?
Ayrıca da Güvenlik konusunda tavsiyelerinizi rica ediyorum. Windows bana hiç güven vermiyor malesef.

Sunucu Özellikleri;
Xeon E5 3.7
2GB Ram
64 bit

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Tural bey yorumuz için teşekkür ederim. Forumda sizi elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Bu Nginx anladığım kadarı ile apache ye bir alternatif. Ben şimdi tek bir site barınacağından dolayı panel kurmakta kararsız kaldım gereksiz yere yük olmasın diye, panele gerek duymadan Nginx yükleyebilir miyim?
Ayrıca da Güvenlik konusunda tavsiyelerinizi rica ediyorum. Windows bana hiç güven vermiyor malesef.

Sunucu Özellikleri;
Xeon E5 3.7
2GB Ram
64 bit

Teşekkür ederim.

Windows güvenli olabilir, fakat bir çok durumlarda çökme halleri çok oluyor. Ve kaynak az bulursunuz. Neden linux kurmuyorsunuz makineye?

http://nginx.org/en/docs/windows.html nginx apacheye alternatif daha verimli çalışan bir sunucu modülüdür. Kurabilirsiniz fakat biraz zor gelebilir sizin için.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim.

Windows güvenli olabilir, fakat bir çok durumlarda çökme halleri çok oluyor. Ve kaynak az bulursunuz. Neden linux kurmuyorsunuz makineye?

http://nginx.org/en/docs/windows.html nginx apacheye alternatif daha verimli çalışan bir sunucu modülüdür. Kurabilirsiniz fakat biraz zor gelebilir sizin için.

Bende tam vermiş olduğunuz bağlantıdaki sayfayı inceliyordum.
Linux kuramıyorum çünkü sunucu hızından ve bağlantı hızından dolayı Download/Upload işlemlerimde kullanıyorum ve de sanal sunucu olması nedeni ile belirtmiş olduğum işlemcinin sadece tek çekirdeği bana ait dolayısı ile sanal sisteme tekrar bir sanal sistem daha kurulamıyor.
Ben bu nginx'i bir deneyeceğim bakalım dökümanlarda söylendiği gibi 2-3 kat daha fazla hız sağlaya bilecek miyim.
Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bende tam vermiş olduğunuz bağlantıdaki sayfayı inceliyordum.
Linux kuramıyorum çünkü sunucu hızından ve bağlantı hızından dolayı Download/Upload işlemlerimde kullanıyorum ve de sanal sunucu olması nedeni ile belirtmiş olduğum işlemcinin sadece tek çekirdeği bana ait dolayısı ile sanal sisteme tekrar bir sanal sistem daha kurulamıyor.
Ben bu nginx'i bir deneyeceğim bakalım dökümanlarda söylendiği gibi 2-3 kat daha fazla hız sağlaya bilecek miyim.
Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için.

Rica ederim. Kolay gelsin size.

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
MaestroPanel kullanabilirsiniz 2008 R2 veya 2012 R2 kurarsanız üzerine MaestroPanel kurabilirsiniz 10 domain'e kadar ücretsiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al