wmaraci reklam

Birlikten kuvvet doğar!

9 Mesajlar 1.173 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DahiPatent DahiPatent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Marka Patent Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta yazdığım gibi birlikte hareket etmek, yardımlaşmak, destek olmak, paylaşmak ve tanışmak adına burdayım ve mesajlarınızı bekliyorum.

Bilginin anahtarı sormaktır!

wmaraci
reklam

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Merhaba hoşgeldiniz;

hangi konularda yardımcı olabileceğinizi de yazsaydınız :)

Saygılarımla

• Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Hoş bulduk, Web sayfam imzam da var ve hizmetlerimiz genel olarak fikri sınai haklar ( Marka ve Patent Tescil işlemleri) ve hukuksal işlemler. Bunlarla ilgili web tasarım, yazılım, reklam işlemleri konularında yardımcı olabilirim.

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Aramıza hoş geldiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Teşekkür ederim,

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle hoşgeldin, hayırlı ramazanlar.

Mesela ben bir tema çıkardım; Bu temayı ilk önce Photoshop ile çizdim yani PSD dosyalarına kadar bende var. Sonra da bu temayı tertemiz döktüm. Benim bunu tescillemem için ne yapmam gerekiyor ve ücreti ne olur, bilgilendirirsen sevinirim.
Shrikeen

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

xFeyz adlı üyeden alıntı

Öncelikle hoşgeldin, hayırlı ramazanlar.

Mesela ben bir tema çıkardım; Bu temayı ilk önce Photoshop ile çizdim yani PSD dosyalarına kadar bende var. Sonra da bu temayı tertemiz döktüm. Benim bunu tescillemem için ne yapmam gerekiyor ve ücreti ne olur, bilgilendirirsen sevinirim.

Aynen ben de bunu merak ediyorum.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam otobüs duraklarına reklam konusunda clearchannel diye bir firma ile görüştüm büyük firmaların web siteleri haricinde diğer web sitelerinin reklamlarını yayınlayamıyoruz dediler nedeni nedir? Yani illa web sitenin arkasında bir firma şirket falan olması gerekiyor demeye getirdi. Hani kıllık olsun diye yapıyordur diye fiyatı da arttırdım ama kabul edilmedi... Bu politika nerden geliyor?

• Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, Yapmış olduğunuz tasarım çalışmaları jpg formatında resim olarak tasarım tescili ile korunabilmektedir. Tasarımda önemli olan özgün ve size ait olması esastır burda kullanacağınız resimler vs telif haklarını ihlal etmemeli ve fiyat olarak resim sayısına göre bir maliyet oluşmaktadır. Mesela tek resim için ortalama 500 TL Harç Dahil fiyat verilirken, aynı tasarımda 3 lü resim için fiyat 0rtalama 1.000 TL olmaktadır. Genel olarak web sayfalarının korunması istenen tasarımları için başvuru yaptığınızda 5 yıl geçerli bir koruma alırsınız ve başvurudan sonra herhangi belge ücreti ödemezsiniz sadece 5 yıl sonra yenileme ücreti ödersiniz 4 yenileme yapma hakkınız oluyor başvuru ile beraber toplamda 25 yıl korumuş oluyorsunuz.

Yazılım konusu varsa sitenizde size ait özel kodlama yapmışsanız bu proje kültür bakanlığınca tescil işlemi yapılıyor. Kodları vererek lisanslamış oluyorsunuz. Örnek paket proğram satanlar veya çalışma mantığı kodlaması farklı web sayfaları gibi.

Birde yapmış olduğunuz tasarım veya web sayfasının isim hakkı için marka tescil yapmanız o ismi sizin adınıza şahıs olarak veya firmanız varsa firma adına müracat ederek koruma altına alabiliyorsunuz. Avantajları nelerdir kısaca önemli olanlarından bahsedeyim;
*com.tr olarakda ismi alabilirsiniz. Bazı şartlar uygunsa com veya diğer uzantıların kullanımı engelleme hakkınız var.
*Markalaşarak projenizi daha rahat korur ve satabilirsiniz.
* Projenizle ilgili teşvik veya proje destek müracaatlarınızı değerlendirebilirsiniz
* Firma iseniz fuar, yurtdışı pazar desteği, yurtdışı markalaşma gibi birçok alanda teşvik ve desteklerden faydalanabilirsiniz.
* Araç giydirme reklamı vs için kullanabilirsiniz
*Tse gibi Sağlık belgeleri gibi benzer resmi belge başvurularında marka tescili aranmaktadır.
*Rekabetinizi güçlendirirsiniz mesela şimdi bildiğiniz bazı sitelerde örnek olarak emlak alacaksınız arama yapsanız aynı adı kullanan bir çok emlak firması görüyorsunuz yada inşaat firması burdaki karışıklıkları önlemenin yolu marka tescili ile bu tarz kullanımları engellemek daha özgün ve ulaşılabilir olmak diyebiliriz.
* Bayilik ve lisanslama işlemleri marka tescili ile mümkündür.

Aslında şöyle bir benzetme yapmak doğru olur, araba için ruhsat, ev için tapu sizin için kimlik belgeniz ne ise marka tescili de kullandığınız isim, işaret veya şekil için bunlar gibidir diyebiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al