wmaraci reklam

Yaşam standartlarını yükseltmek

11 Mesajlar 1.800 Okunma
wmaraci reklam

TUTANKAMU TUTANKAMU İNSANOĞLUNUN SÜPER GÜÇLER Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SERBEST TEKNİK MESLEK
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye'de yaşam standartlarını yükseltme konulu başlıktan yola çıkarak kendimiz,çevremiz,ülkemizi nasıl degiştirebiliriz

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Para para para...

Her şey ekonomi artık. Bireysel olarak da, aile olarak da, ülke olarak da... Temelinde de üretim var. Üretim yapabilirsiniz.

NetMedia NetMedia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaş güzel söylemiş. Birikim yatırım ve istihdam

Mrcdrn Mrcdrn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknik servis
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Ne zaman yükseltmek istesem dahada aşşagıya düşüyor Allah sonumuzu hayır etsin.

wmaraci

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
İlk arkadaş yanlış söylemiş. Zira yaşam standartı demiş. Yaşam standartı paraya endeksli değildir. İnsanı insan yerine koymaktır. Örneğin (defalarca bulundum) Ukrayna fakir bir ülke fakat yaşam standartları bizden çok yüksekte. Sokakta kimse yolda sigara içmiyor. İçenler çöp kenarında içip yoluna devam ediyor. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Herkes güler yüzlü. Yaya geçidinde yola adımınızı attığınızda araçlar duruyor. Aldığınız aynı nescafe 100gr veya Lipton sallama çay.Türkiyede ki ile aynı değil. (Bizlere daha düşük kalitelisi reva görülmüş) Bu verdiğim örnekler günlük hayattan birkaçı adamlar bizden çok daha az maaş alıyor.Buna rağmen adamların yaşam standartları yüksek olduğu için imrenilen Avrupa Birliği adamlara AB'ye üye olmamalarına rağmen serbest dolaşım hakkı vermiş.
Yaşam standartı tekrar ediyorum İnsan gibi yaşama ile mümkün. Önce hayatta istediğiniz şeyleri aynı hakkaniyetle uygulamak ile başlıyor. Temiz bir çevre mi? Önce kendin evini,apartmanını sokağını şehrini temiz tutacaksın. Saygılı bir trafik mi? Önce kendin trafik levhalarını ezberleyecek ve kuralına uyacaksın. Vs vs
Dahiturk

kişi bu mesajı beğendi.

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)
Hocam yaşam standardi parayla endeksli değil dediniz ve parayla endeksli olduğunu gösteren bir örnek verdiniz. Ukrayna parası olmasa kaliteli çayı neskafeyi alabilir mi? Alamaz değil mi? Demek ki neymiş hayat kalitesini para yükseltilmiş. Çevrenizdeki insanlara güler yüzlü olmanız hayat kalitenizi yükselmez, maddiyat içeren şeyler kalitenizi yükseltir. Pazardan 100 liraya aldığınız mont mu daha sıcak tutar ve hasta olmazsınız yoksa kaliteli bir markanın kaliteli bir montunu kullanmak mı sizi daha çok korur? Kaliteli mont = kaliteli para demek. Ha şöyle bir durum var, ingiltereye gideyim, en lüks en kaliteli sekilde 1 haftalık tatil yapayım, kaç para ödeyeceğim. Bir ingiliz ülkeme gelsin ayni sartlarda bir tatil yapsın kaç para ödeyecek. Bunları düşününce hak verirsin eminim. Hayat kalitesi bireysel olarak yükselmez, toplumsal olarak yükselir. Toplumsal olarak hayat kalitesini nasıl yükselirsin. Hiç oraya girmeyeyim çıkamayız vallahi:)

// Acta est fabula

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
netman sanırım tam izah edememişim. Tam tersi .bahsi geçen nescafe 100g 35 grivna yani 11 TL çay ise 6 TL.

Gençte değilsiniz ki şu yanlışa düşmüşsünüz.

Pazardan 100 liraya aldığınız mont mu daha sıcak tutar ve hasta olmazsınız yoksa kaliteli bir markanın kaliteli bir montunu kullanmak mı sizi daha çok korur? Kaliteli mont = kaliteli para demek

4 sene önce aldığım kinetix botum 1600 liraya aldığım columbia redmond botumdan daha sağlam. Pahalı kaliteli demek değildir. Pahalıyı bize satan esnaflardır. Bir malın realitede kaliteli olması pahalılıkla eşdeğer değildir. Döviz endeksleri aynı konu ve mutabıkı ama bununda yine sorun Türkiye'nin kendi para birimini değersizleştirmesi. Yine bir örnek 2019 yılında Lvivde girdiğim mekanda fiyat aynı 2021 de fiyat yine aynı ama benim TL o zaman x5 iken şuanda x3. Yani paramız değersizleşti.

Hayat kalitesi bireysel olarak yükselmez, toplumsal olarak yükselir. cümleniz tamamen doğru fakat küçük bir ekleme. Birey =toplumun en küçük elemanıdır. Yani yine bilinçli toplum olmak mecburdur ki bilinçli birey olmakla başlar.
netman

kişi bu mesajı beğendi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Nitelikli bir toplum nitelikli insanlardan oluşur. Nitelikli insanlar ise nitelikli toplumlarda yetişir. Nitelikli insanlardan oluşan nitelikli toplumlar yaratmanın en önemli aracı ise nitelikli bir eğitim sisteminden geçer. Tüm bunların önkoşulu ise ülke yönetiminin nitelikli siyasilere emanet edilmesiyle başlar. Biz kendi dilini dahi doğru düzgün konuşamayan, toplumun değil bir avuç burjuvanın çıkarlarını savunan, kafası çalışanı, hakkını arayanı terörist ilan edip devletin şiddet tekelini onlar üzerinde kullanmayı tercih eden, düşünen üreten değil biat eden nesiller yetiştirmeyi hedefleyen, eşitliği değil yarıştırmayı tercih eden bir durumdayız.
Nitelikli bir toplum istiyorsak bunu hedefleyen siyasi programları desteklemeli, bunun için mücadele etmeliyiz. Ortaçağ özentisi, kafatasçı, bir avuç burjuvanın çıkarlarını savunan, köşe dönmeci, halkı aldatan sermaye siyasetçilerinden kurtulmadan bir adım ileri gidemediğimiz gibi daha da geriye gideriz.
Örnek olarak; 98 yıl önce cumhuriyet kurulmuş ve laiklik, bağımsızlık, kadın erkek eşitliği, seçme seçilme hakkı, kanun önünde eşitlik vb pek çok ileri adım atılmış. Ama 98. yılında geriye dönüp baktığımızda 1923 cumhuriyetinin hakkını bile verememiş, onu ortadan kaldıran siyasileri ha bire desteklemişiz. Hani ara ara patronlar için kullanılan bir söz var; "Afrika şartlarında ücret verip Avrupa kalitesinde iş bekliyor" deriz... Bizler de ortaçağı öven siyasileri destekleyip gelişkin toplumsallık bekliyoruz.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

jessibin jessibin Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
para lazım. para içinde eğim , iyi bir eğitim için de para şart. artık çok fazla vasıf lazım

redsurrexerunt redsurrexerunt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
dil ögrenmek +5000

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al