wmaraci reklam

Android Kullanıcıları Tehlikede Virüsün Adı : NotCompatible

4 Mesajlar 686 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Lookout firması, yaptığı açıklama ile Android işletim sistemlerinin tehlikede olduğunu belirtti. NotCompatible isimli virüsün çok hızlı bir şekilde yayıldığı ve içerisine erişilemediği iddia ediliyor.

Android işletim sistemine sahip milyonlarca cep telefonunun “NotCompatible” isimli zararlı bir yazılım tarafından tehlikede olduğu söyleniyor. Mobil güvenlik konusunda uzun yıllardır lider konumda bulunan Lookout, yaptığı açıklamada “NotCompatible” isimli zararlı yazılımın daha önce karşılaşılan kötü amaçlı yazılımlara benzemediğini ve bugüne kadar karşılaştıkları en zararlı yazılım olduğunu belirtti.

Lookout, aslında “NotCompatible” isimli bu yazılımın son birkaç yıldır piyasada olduğunu fakat söz konusu yazılımın insanların işletim sistemlerine çok ciddi zarar vereceği şeklinde geliştirildiğini söyledi.

Daha önce binlerce kez Android işletim sistemini hedef alan kötü amaçlı yazılım piyasaya sürülmüş fakat hepsinin ömrü yaklaşık 2-3 ay kadar sürmüştür. “NotCompatible” ise tam 2 yıldır Android işletim sistemlerini tehlikeye sokmaya devam ederken, artık gelişimini tamamlayarak önüne geçilmesi oldukça zor bir kötü amaçlı yazılım haline gelmiştir.

Yazılımın komplike yapısından dolayı kullanıcıların ne tür sıkıntılar yaşayacakları ve çözüm yöntemi olarak neler geliştirileceği insanların kafasında soru işareti oluşturmaya başlıyor.

Kaynak : Android Kullanıcıları Tehlikede Virüsün Adı : NotCompatible
Timurlenk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Timurlenk Timurlenk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik Danışmanı / SEO
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 74 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Resimdeki Blackberry ve iPhone bize bi şey olmuyor demeye gelmiş galiba. :D

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Telefonumun işletim sistemini ne kadar methetsem azdır, Blackbery OS BB Z10 sonuna kadar ;)

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)
Bunlar sadece böyle teknoloji sitelerinde olan şeyler galiba ben cihazımda şuana kadar ne böyle bir şey gördüm ne de virüs gördüm ne de daha önce şöyle olacak böyle olacak denen şeyleri gördüm :) Ha yalandır demiyorum olabilir ama Türkiye'de böyle şeyler olmuyor genellikle :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al