wmaraci reklam

Bakan Ahmet Arslan: Yerli arama motoru için çalışmalar yapıyoruz

5 Mesajlar 788 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Ahmet Arslan, “Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz.” dedi.

Bakan Arslan, Soma’daki çevre yolu açılışının ardından Akhisar’da yapımı devam eden çevre yolu ve şantiyesinde incelemede bulundu.

Akhisar-Gölmarmara yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada Akhisar çevre yolu ve demiryolunun 2017 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Bakan Arslan, yolun ağır vasıta trafiğinin kent merkezinden çıkarılması açısından önemli olduğunu ifade ederek, “Daha önce Gölmarmara’dan gelen yolun 5,5 kilometresi yaklaşık altyapısı bitmiş biz o yolun hem altyapısını hem geriye kalan 8 kilometrenin yapılmasını tek bir ihale olarak yaptık. Bu kapsamda 5,5 kilometrenin sıcak asfaltı da yapıldı ve hizmete girdi. Geriye kalan 8 kilometre de çalışma devam ediyor.” diye konuştu.

“YERLİ ARAMA MOTORUNUN GELİŞTİRİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Karayollarındaki incelemenin ardından Bakan Arslan, Manisa Medya TV’de “Günün Konuğu” adlı canlı yayınlanan programa katıldı.

Program sunucusu Abdullah Polat’ın sorularını yanıtlayan Bakan Arslan, iletişim teknolojisi, bilişim ve haberleşmenin dünya ile entegre olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız. Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz.”

kaynak : http://www.fabrikarehberi.com/bakan-ahmet-arslan-yerli-arama-motoru-icin-calismalar-yapiyoruz.html

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Google'nin neyi eksikmiş ? Siz ilk önce internetimizi düzeltin sonra yerli arama moturu yaparsınız, gelde gülme şunlara :D
webtegez

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
Machine hocam, japonyada ve çindeki arkadaşlar söylüyor kardeşim diyor gb'lik dosya saniyesinde yükleniyor anlatsam inanmazsın diyorlar bende inanmam zaten diyorum.... biz o kadar gerideyiz ki şu teknolojide anlatamam....

yerli arama motoru yapıyoruz diyorlar facebook ve twitter'de duyuru yapıyorlar... bazen bakıyorum da bunlar nasıl bakan oldu diyorum :D :D

Eski nesil yeni nesilin ihtiyacından anlamıyor teknolojik konularda genç isimlerin bu koltuğa gelmesi lazım ki Türkiye gelişsin... rusya'da google ve facebook yasak :D yandex ve vk kullanıyolar ve hocam inanırmısın yandex google'den sıralama konusunda daha adaletli hak yemiyor. ve vk'da facebook'dan ciddende sistem olarak daha kullanışlı güzel.

ama Türkiye'de malesef torpil ile alım yaptıkları için teknolojik yerlere o torpille alınan kişilerde hiçbirşey bilmediği için devletin harcadıgı paralarda boşa gidiyor gitmeyede devam edecek.

son bir not : bu günleri unutmayın zamanı geldiğinde her yaptıgınız arama başına para istenilirse.... :D
emreozdas zexon opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)

W1L3D4 adlı üyeden alıntı

Machine hocam, japonyada ve çindeki arkadaşlar söylüyor kardeşim diyor gb'lik dosya saniyesinde yükleniyor anlatsam inanmazsın diyorlar bende inanmam zaten diyorum.... biz o kadar gerideyiz ki şu teknolojide anlatamam....

yerli arama motoru yapıyoruz diyorlar facebook ve twitter'de duyuru yapıyorlar... bazen bakıyorum da bunlar nasıl bakan oldu diyorum :D :D

Eski nesil yeni nesilin ihtiyacından anlamıyor teknolojik konularda genç isimlerin bu koltuğa gelmesi lazım ki Türkiye gelişsin... rusya'da google ve facebook yasak :D yandex ve vk kullanıyolar ve hocam inanırmısın yandex google'den sıralama konusunda daha adaletli hak yemiyor. ve vk'da facebook'dan ciddende sistem olarak daha kullanışlı güzel.

ama Türkiye'de malesef torpil ile alım yaptıkları için teknolojik yerlere o torpille alınan kişilerde hiçbirşey bilmediği için devletin harcadıgı paralarda boşa gidiyor gitmeyede devam edecek.

son bir not : bu günleri unutmayın zamanı geldiğinde her yaptıgınız arama başına para istenilirse.... :D

Yemin ediyorum, gereken herşeyi özetlemişsin.
TÜRKLERE Aylık 100 GB AKK Adil kullanım kotası veriyorlar.
Nasanın saniyelik internet hızı 98 GB (yanlış hatırlamıyosam) :)
Bize aylık 100 GB veriyorlar gelde çıldırma :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Ulkemiz internet teknolojisini yeni kesfetti ve ilk adimi atti ne guldum be :) :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al