wmaraci reklam

Bilgisayarım çalışmıyor sorun ne olabilir?

6 Mesajlar 709 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Adem74 Adem74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım mühendisi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Merhaba, bilgisayarı sabah açtım 1-2 saat boş açık kaldıktan sonra kapattım, akşam açmaya çalıştığımda ise açılmadı monitör "no signal" olarak uyarı verdi. Diğer gün bios pilini çıkartıp bekledikten sonra açmaya çalıştım beni bios ekranına attı, save and exit yapınca kapandı açılmadı. Farklı monitörde, anakartta ki vga soketiyle bağladım görüntü gelmedi. Normalde dp denilen söketle bağlı. 

Bilgisayar tuşuna basınca cpu, fanlar, klavye ve mouse çalışıyor ışıkları yanıyor. Ama klavyenin rgb ışığı yanıp yanıp sönüyor. Tüm kabloları söküp sadece güç ve monitör kablosunu taktığım zamanda çalışmıyor.

Bilgisayarı 2 gün ellemedim kabloları komple çıkartıp beklettim. Kabloları takınca bilgisayar çalıştı ama kapatınca gene aynı sorun devam etmeye başladı. Bunun nasıl bi çözümü olabilir?

wmaraci
reklam

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)

Adem74 adlı üyeden alıntı

Merhaba, bilgisayarı sabah açtım 1-2 saat boş açık kaldıktan sonra kapattım, akşam açmaya çalıştığımda ise açılmadı monitör "no signal" olarak uyarı verdi. Diğer gün bios pilini çıkartıp bekledikten sonra açmaya çalıştım beni bios ekranına attı, save and exit yapınca kapandı açılmadı. Farklı monitörde, anakartta ki vga soketiyle bağladım görüntü gelmedi. Normalde dp denilen söketle bağlı. 

Bilgisayar tuşuna basınca cpu, fanlar, klavye ve mouse çalışıyor ışıkları yanıyor. Ama klavyenin rgb ışığı yanıp yanıp sönüyor. Tüm kabloları söküp sadece güç ve monitör kablosunu taktığım zamanda çalışmıyor.

Bilgisayarı 2 gün ellemedim kabloları komple çıkartıp beklettim. Kabloları takınca bilgisayar çalıştı ama kapatınca gene aynı sorun devam etmeye başladı. Bunun nasıl bi çözümü olabilir?

Bilgisayarın ekran kablosunda sıkıntı vardır bendede bir ara öyle oldu kablo yu değişince düzeldi ve monitör ekran kablosunun yerini kontrol et temas vardır büyük ihtimalle tekrar kabloyu yakar 

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)

Anakart arızası gibi duruyor . Yakın zamanda tamamen gidecektir. 

• Üyelik 28.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

forces adlı üyeden alıntı

Anakart arızası gibi duruyor . Yakın zamanda tamamen gidecektir. 

Hocam dün bilgisayarcıya götürdüm, rami felan söküp bekledi sonra takıp çalıştırmayı denedi çalışmadı. Tüm parçaları folyoya sarıcam bir gün beklesin statik elektriği atamıyo dalgalanma olabilir dedi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Sevindari30 adlı üyeden alıntı

Adem74 adlı üyeden alıntı

Bilgisayarın ekran kablosunda sıkıntı vardır bendede bir ara öyle oldu kablo yu değişince düzeldi ve monitör ekran kablosunun yerini kontrol et temas vardır büyük ihtimalle tekrar kabloyu yakar 

Ekran kablosunda sorun yok hocam, başka monitöre bağladım direk başka kabloyla.

• Üyelik 28.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Bilgisayarım anakartını sıfır anakartla değiştirdik gene çalışmadı. ramler çalışmakta. sorun hayla çözemedim, fikri olan var mı acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al