wmaraci reklam

Bitmeyen tartışma ben de kararsız kaldım. Yardım

15 Mesajlar 2.280 Okunma
wmaraci reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
AMD mi İntel mi ?
Biliyorum bi türlü bitmedi bitecek gibi de durmuyor bu tartışma.
Yeni bir bilgisayar alacağım. Laptop diye düşünüyorum ancak diğer seçenekleri de değerlendireceğim.
Amd işlemcili lapotoplar fiyat olarak çok uygun. Daha önce de amd A8 kullanmıştım laptop da memnun kalmıştım. Yine A8 düşünüyorum ya da 100-200 fazla verip i5 6. nesil de olabilir.
Amd işlemciler genelde HP markalarda var. İntel tümünde var.
Daha çok web ve photoshop da falan kullanacağım. Çok fazla oyun meraklısı değilim.
Ara sıra da youtube işide yapacağım render falan daha önce amd de denemedim.
size ne dersiniz.

AMD

wmaraci
reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
İşlemci olarak elbette intel ilk tercih olmalı fakat o kadar da takıntılı olmamak gerekiyor, şahsen ben sizin yerinizde olsam 1250 TL'lik olan modeli alırım. Yine de önemli olan bu bilgisayarla ne yapacağınızdır. Ben zaten Linux kullanıyorum yani boş yere Windows yüklü bilgisayara zaten ekstradan 200-300 TL vermem. Ayrıca grafik işlerim olmadığı ve sadece web işleriyle uğraştığım için 1250 TL'lik olan model bana gani gani yeterdi. Önemli olan işlemciden ziyade sizin ihtiyaçlarınızın neler olduğudur.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
intel ve nvidia her zaman kalitedir her daim öndedir, 2 sisteminde mobil ve masaüstü ürünleri performansı sonuna kadar verir, zira amd nin eksikleri çok ve mobil platformda çok kötü daha 2017 de yeni atılacak intel ve nvidia performans canavarı olmasına karşın parasıda bir o kadar fazladır

egebesiroglu egebesiroglu Ege Beşiroğlu Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 33 / 243
  • Ticaret 31, (%100)
Bence İntel her zaman öndedir...

Ticarette hızlı olan değil, fırsatı erken gören yol alır.
wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
İntelciler ve AMD'ciler vardır. Bende intel'ciyim sunucu işinde hiç amd kullanmadım. Pc toplarkende hiç amd kullanmadım. Bencede intel'de 1-0 öncedir.

dervis11 dervis11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 50 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
AMD mi Intel mi bilemiyorum ama HP den uzak durun derim.

Bydogu Bydogu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 23 / 140
  • Ticaret 4, (%100)
erekaone :) amd kullanıyorum ekran kartım eskilerden 3 Ghz işlemci ve ekran kartım sorun olmasa oynayamıycağım oyun yok diyebilirim grafik programlarında da süper ayrıca intel sırf para sırf israf değişik değişik sorunlar çıkartıyo her bi modeli amd öylemi .. adamlar 4.5 Ghz işlkemci vardı yanılmıyor isem o şekilde bile pahalı intel bi yapmış 15 - 17 zıkkımını sırf para boşver israf kötüdür uygun olan işine yarayan al derim ben :)
... kolay gelsin ...

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
ben hp stream 14 kullanıyorum. 1.00 ghz amd işlemcisi var, web/masaüstü programlama ve grafik işlerimi bu bilgisayarda halledebiliyorum. kaldıki üstte belirtmiş olduğunuz bilgisayarlarda dilediğiniz işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. alttaki bilgisayarın fiyatına galiba freedos olduğundan dolayı işletim sistemi fiyatı eklenmemiş, eklense dahi 1,350-1,400 lira civarı birşey olurdu. tercihimi aşağıdaki bilgisayardan yana kullanırdım. :)

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

Being adlı üyeden alıntı

İşlemci olarak elbette intel ilk tercih olmalı fakat o kadar da takıntılı olmamak gerekiyor, şahsen ben sizin yerinizde olsam 1250 TL'lik olan modeli alırım. Yine de önemli olan bu bilgisayarla ne yapacağınızdır. Ben zaten Linux kullanıyorum yani boş yere Windows yüklü bilgisayara zaten ekstradan 200-300 TL vermem. Ayrıca grafik işlerim olmadığı ve sadece web işleriyle uğraştığım için 1250 TL'lik olan model bana gani gani yeterdi. Önemli olan işlemciden ziyade sizin ihtiyaçlarınızın neler olduğudur.

Dediğim gibi web ve bazen de grafik için. Benim de gönlümde intel var eskilerden gelen bir alışkanlık.

darkthepro adlı üyeden alıntı

intel ve nvidia her zaman kalitedir her daim öndedir, 2 sisteminde mobil ve masaüstü ürünleri performansı sonuna kadar verir, zira amd nin eksikleri çok ve mobil platformda çok kötü daha 2017 de yeni atılacak intel ve nvidia performans canavarı olmasına karşın parasıda bir o kadar fazladır

Aynen yani baktığın zaman ram ve hdd amd işlemcili pc de daha fazla ve fiyatıda uygun o yüzden intel geçse de gönlümden para önemli oluyor.

egebesiroglu adlı üyeden alıntı

Bence İntel her zaman öndedir...

Ozi adlı üyeden alıntı

İntelciler ve AMD'ciler vardır. Bende intel'ciyim sunucu işinde hiç amd kullanmadım. Pc toplarkende hiç amd kullanmadım. Bencede intel'de 1-0 öncedir.

Amd artık kendini geliştiriyor da hala kararsızım teşekkürler.

dervis11 adlı üyeden alıntı

AMD mi Intel mi bilemiyorum ama HP den uzak durun derim.

Neden hocam çok kişiden duydumda bunu sebebi nedir bi türlü anlamadım ?

Bydogu adlı üyeden alıntı

erekaone :) amd kullanıyorum ekran kartım eskilerden 3 Ghz işlemci ve ekran kartım sorun olmasa oynayamıycağım oyun yok diyebilirim grafik programlarında da süper ayrıca intel sırf para sırf israf değişik değişik sorunlar çıkartıyo her bi modeli amd öylemi .. adamlar 4.5 Ghz işlkemci vardı yanılmıyor isem o şekilde bile pahalı intel bi yapmış 15 - 17 zıkkımını sırf para boşver israf kötüdür uygun olan işine yarayan al derim ben :)
... kolay gelsin ...

Aynı fikirde düşünüyorum ama amd nin hp de olması biraz sıkıntılı gibi hp ye saydırıyor herkes.

D3M1R adlı üyeden alıntı

ben hp stream 14 kullanıyorum. 1.00 ghz amd işlemcisi var, web/masaüstü programlama ve grafik işlerimi bu bilgisayarda halledebiliyorum. kaldıki üstte belirtmiş olduğunuz bilgisayarlarda dilediğiniz işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. alttaki bilgisayarın fiyatına galiba freedos olduğundan dolayı işletim sistemi fiyatı eklenmemiş, eklense dahi 1,350-1,400 lira civarı birşey olurdu. tercihimi aşağıdaki bilgisayardan yana kullanırdım. :)

İşletim sistemi o kadar da önemli değil bizler için :D Amd daha kafama yatıyor ama yine de gelecek doyurucu bir cevaba göre karar vereceğim teşekkürler.

dervis11 dervis11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 50 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
HP çok fazla ısnıyor kucağına alıp çalışamıyorsun bile.Uzun süre ısınmadan dolayıda ileride donanmsal sorunlar çıkartıyor kapanıyor vs. En azından benim gözlemlediğim ve çevremdeki herkesin bi casperdan bir de hp den bıkmışlar.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al