wmaraci reklam

Chrome Kendiliğinden Açılan Sayfalar

3 Mesajlar 844 Okunma
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar dünden beri Chrome virüsüne yakalanmış bulunuyorum. Daha öncekileri kendim temizliyordum manuel olarak fakat bu seferki farklı ne hikmetse.
Öncelikle sorunu kısaca açıklayım.
Chrome tarayıcısını genelde ilk açtığımda belirli aralıklarla 3-4 farklı yere yönlendirme yapıyor ve kendi kendine açılıyor. Genelde en çok foryourweb.net ve aliexpress e yönleniyor. Bilgisayarın altını üstüne getirdim fakat çalışan istem dışı bir program ve ya işlem bulamadım. Yönetici olarak görev yöneticisinden tüm işlem ve hizmetleri inceledim sadece olması gereken işlem ve hizmetler çalışıyor. Temp klasörünü tamamen sildim, Chrome kaldırdım ve manuel olarak sistem kayıt defteride dahil bütün kalıntılarını temizledim bilgisayardan ve diğer diske portable olarak bir Chrome kurdum ve sonuç aynı. Görünürde hiç bir sorun yok Kaspersky ve AVG nin full versiyonları ile tam tarama yaptım fakat hiç bir sorun yok ama halen bu kendiliğinden açılan sayfalar açılmaya devam ediyor.
Son çare format atmak fakat onuda en son değerlendireceğim çünkü yüzlerde program,dosyalar,ayarlar vs. hepsini yeniden yapmak bir günümü alıyor. Başka bir çözümü olan var mı? Acaba bu virüs kendisini sistem dosyalarının içerisine enjekte etmiş olabilir mi bu yüzden mi bulamıyorum?

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
1. ccleaner ile tarayıcıda bulunan yada pcde açılan her programa bakın 2. bitdefender total security yükleyip en güçlü ayarlarda taratın, 3. ccleaner ile kayıt defterlerini düzeltin 4. görev zamanlamasında yabancı bir giriş kaydı olup olmadığına bakın çünkü görev zamanlayıcısına etki eden virüsleri yakalayamıyorsunuz elle bakmanız lazım

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Formata gerek yok.

Ccleaner ile hem geçmişi temizle hem sorunlar içi tara v.s. hepsini temizle.

adwcleaner indir kur.

Başlat ve kurtul.

Not: Programı başlatmadan önce chrome ayarlara göz atıp başlangıç sayfalarını kontrol edin. gerekirse boş olarak ayarlayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al