wmaraci reklam

Disk Antivirus Professional - Kaldırma

2 Mesajlar 1.017 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar konuyu açmamda ki sebep.

Dün bir iki program indirdim.Bir acemilik yaptım ve bu virüse bulaştım.Şimdi bu virüs bilgisayara bulaştığı an hiçbir tarayıcı, program, dosya v.s açamıyorsun.Program pc'de virüs olduğunu söyleyip satın almak için kredi kartı ile satın alınması gerektiğini yoksa sözde virüs yüzünden bilgisayarı kullanılamayacağını belirtiyor.Tabi satın almadım.O kadar tecrübem var.Denetim masası kullanılmıyor.Virüs programları açılmıyor v.s

Bilgisayarda geçen hafta rasgeldi ve tekrar aktif ettiğim guest hesabıyla internette araştırma yaptım.3-4 çözüm yolundan bir tanesini denedim ve sorun çözüldü.Bütün günümü buna harcadığım için ve bu virüsün başkalarına da musallat olacağını tahmin ederek sizler için çözümü alıntı yaparak paylaşacağım.

a.) bilgisayarı yeniden başlatın
b.) windows loading ekranı gelmeden f8 basarak güvenli modda giriş yapın
c.) başlat çalıştır a msconfig yazın
sekmelerden başlangıç kısmına giderek tümünü devre dışı bırakın ve uygula tamam a basın
d.) başlat programlardaki disk antivirus professional kısa yoluna sağ tıklayın özelliklerden hedef bul a basın(win 7 üstü için dosya konumunu aç a basın)
e.) açtığı konumdan bi üst klasöre çıkıp klasörü silin ve yeniden başlatın hepsi bukadar… (resimlianlatim.tv'den alıntıdır.)

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

Ayberk Ayberk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Tam olarak kurtulmak isteyenler için basit bir rehber var;

http://www.windowsum.com/2013/03/28/disk-antivirus-professional-virusu-nasil-temizlenir/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al