wmaraci reklam

Google’dan Subliminal Mesaj Var!

33 Mesajlar 6.266 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Google’dan Subliminal Mesaj Var!

Evet, arkadaşlar umarım video silinmez hatta silinmemesi için youtube’a değil kendi sunucumuza yükledim. Dün gece Donanmhaber.com sitesinde açılmış bir konuda bahsedileni denerken çıkan sonuç beni şaşırttı.

Evet, Google Translate servisi Subliminal mesaj veriyor! Öncelikle değinmek istediğim bir konu var. Tabi ki normal internet kullanıcıları da Google Translate servisine “çeviri önerisinde” bulunabiliyor. Fakat bu kadar bariz bir hatanın yapılabileceğine ihtimal vermiyorum. Zira Google yapay zekâ makineleri filtrelerine bu hiç mi takılmadı ve geliyorum Subliminal Mesajlara.

Öncelikle tarayıcınızda https://translate.google.com.tr adresine giriyorsunuz. Ardından çevrilecek dili “Somali’ce” yapıp “Türkçe” diyoruz. Yani Somali’den Türkçeye çevrilecek. Şimdi;

Çevrilecek metin olarak: “pe pe pe” yazıyoruz. İlk Çeviri: “İnsanlar ibadet eder”. Aman canım ne olacak boş ver diyorsanız devam edelim.

Pe pe pe pe -> İşte zamanlar

Pe pe pe pe pe -> Her kesimden insanlar

Pe pe pe pe pe pe -> Gözlerinizi kaldırın

Pe pe pe pe pe pe pe -> halka ibadet etmek

Pe pe pe pe pe pe pe pe -> dünyanın dört bir yanından insanlar

Hadi işin dozunu arttırın ve 16 kere “pe” yazın

16 kere “pe” -> putlara tapan insanlar

32 kere “pe” -> Tanrı adına inan, İsrail halkına ibadet ve Tanrı'nın lehine tadını çıkarın

64 kere “pe” -> İsrail halkından gönüllü olmak, halkların İsrail devletinde yaşayan bir halktır. Dünyanın dört bir yanından insanlar

128 Kere “pe” -> İsrail halkından gönüllü olmak, halkların İsrail devletinde yaşayan bir halktır. İsrail halkından gönüllü olmak, halkların İsrail devletinde yaşayan bir halktır. İsrail topraklarında ve İsrail halkına ibadet etmek istiyorum

Çıkan sonuçlar şaşırtıcı değil mi? Sanırım Somali’ ce sadece “pe” den olmadığını bu dili bilmeden de söylemek mümkün.

“pe” kelimesini artırıp azaltarak her seferinde çıkan sonuçlar: İsrail’i övücü, Yahudiliği övücü

Asla din düşmanı değiliz, siyasi bir konuda değil. Değinmek istediğimiz burada bir hata yok ise Google’ın Subliminal mesaj vermeye çalışmasıdır. Eğer bir hatada var ise o hatadan bir an önce dönülmesini sağlamaktır. Lütfen yazıyı paylaşarak daha çok insana ulaşmasını sağlayınız. Sizin fikriniz nedir?

Not:Kendi sitemdeki videoyu (sunucumda) buraya eklemey beceremedim

Kaynak
shateiel servistekiler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Pe pe pe pe pe pe pe pe 'de İsrail halkına izin ver çıktı "dünyanın dört bir yanından insanlar" çıkmadı.

Eyy Gugıl.
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Kim niye Somaliceden Türkçe ye 50 tane pe yazıp çevirsin ki?

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece Türkçe değil, ingilizce ve almanca'da da aynı sonucu veriyor.(Başka dilleri denemedim)
Haber içeriği çıkarmak adına güzel trollenmiş bir yazılım, yada israilli yahudi bir google çalışanının intikamı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
ErcanDinsel aynen başka dillerde de aynı metinler mevcut (herkesin 2. bir dil bilemeyeceğini düşünerek sadece Türkçeye değindim) Daha önce Google haritalarda apple logosuna işeyen Android vs görmüştük ama bunun troll yada intikam olması çok zor zira Googleın bilgisayarlarına takılırdÇ

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
farklı harf ve boşluk kombinleri ile daha farklı şeyler çıkıyor.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
cihaneken evet ve buda ilginç bir durum değl mi? Google bunu bilinçsiz yapmış olamaz bence gözden kaçılacak birşey değil durumu hemen düzeltmesinler diye cumaya kadar rapor etmeyi düşünmüyorum ama CUma günü (o zamana kadar kimse etmezse benden önce :) ) rapor edeceğim

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bence geçtiğimiz günlerde youtube arama tahmin aracını hile ile yanıltıp ****agrafik aramalar yaptıkları gibi bunu da sahte katkıda bulunma açığı ile yaptılar. Somali dilini seçmelerinin nedeni ise Dünyanın en az kullanılan dillerinden biri olmasından böylece algoritmayı kandırması daha basit olaktı.
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
arkadaşlar dil ile alakalı orda çin'de çıkıyor başka ülkelerde :D kafayı bozmayın böyle işlerle bozacaksanızda somalice yi açın bakın nasıl işliyor bu dil diye.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

cihaneken evet ve buda ilginç bir durum değl mi? Google bunu bilinçsiz yapmış olamaz bence gözden kaçılacak birşey değil durumu hemen düzeltmesinler diye cumaya kadar rapor etmeyi düşünmüyorum ama CUma günü (o zamana kadar kimse etmezse benden önce :) ) rapor edeceğim

bravo... keşke araştırsanız birazda

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al