wmaraci reklam
lidertakipci

Gümrük komisyonları

12 Mesajlar 2.235 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba arkadaşlar konunun yeri burası mı olmalıydı bilemiyorum. Yurt dışında 2. el bir note 3 var. Fiyat 200 dolar civarı. Satın Almayı düşünüyorum. Ama gümrüğe takılmasından korkuyorum. gümrük komisyonu diye birşey duymuştum tam olarak nedir bu? KDV gibi birşey mi. Cihazı adam kutuyla gönderecek 200 dolar faturasıyla bunun için kesilecek komisyon ne kadar olur. Ayrıca kargoyla hangi havaalanına gelecek?

.
wmaraci
reklam

myuceturk myuceturk "Hello World" Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Amazondan Note 3 fiyatlarını inceledim 200$ gibi bir fiyatları yok 550 600$ civarında (unlocked) Fiyatı 75 euro ile 1.500 euro arasında olan ürünler için tek ve sabit oranda gümrük vergisi ödenir. Bu vergi oranı Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden gelen ürünler için %18, diğer ülkelerden gelenler için ise %20'dir.

Tabi birde kargo ücreti var + telefonu birde burada açtırmak için ödeyeceğin 100TL kadar bir fiyat olması gerekiyor.

600$ = 1200TL
Amerikadan Alındığını düşünürsek %20 Gümrük = 120TL
Türkiye'de kayıt ücreti = 100TL
Kargo ücreti = 300TL 350TL tutacaktır UPS'den sorguladım 185$ diyor Kdv haric :) (3KG'den hesapladım)

Bu kadar bilgi verebilirim :) Belki çoğu şeyi yanlış biliyorumdur yinede doğru bilen arkadaşlar çıkacaktır. Bir ara bende düşündüm amazon gibi sitelerden telefon getirmeyi ama pek bir farkı olmuyor oynuyorsa 200 250TL kadar fark yapıyor.

Son olarak şunu söylemek isterim birde gümrüğe takılmaması için kargonun üstüne Hediye yazıyorlar sanırım o zaman gümrük bedeli alınmıyor diye biliyorum.. :)

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Faturayı 70 usd altı kestirirsen vergiye tabi olmaz. Fakat ************** çok e-bay gibi bir siteden alıyosan sıkıntı yok ama onlar haricinde güvenmemelisin. Ayrıca çinden çok miktarda mal getirttim 200 300 dolarlıklarda vaddı hiçbirisi takılmadı gümrüğe. Ama şans işi belkide.

Kargo ücretine gelirsek arkadaş 185 demiş, doğru demiş anlaşmasız kargolarda fiyat o ama ebay gibi bir siteden ucuza bir ürün açtırın onu satın alın kargo 30 dolarlara düşecektir ebay in anlaşması sayesinde.

Ek Olarak: Bence hiç girmeyin tr den taksitle alın bi tane uğraşmayın :)

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar 2. El değil yanlış yazmıştım replika bir cihaz alibaba'da. 197$ Türkiye'ye bedava kargosu da var. Ticaretini yapacağım ondan getiriyorum. Bizim burada bir kaç telefonu var. Replika note 3 getirip 1500 ₺'ye satıyolar kapış kapış gidiyor ;)

.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Replika not3 ü gerçek diye yutturuyorlardır onlar. Alibabadan büyük çaplı mal getirtiyoruz. Aliexpressten ise arada sırada elektronik işim olursa alıyorum. Alibabadan konteyner bazlı olunca tabii vergiyi ödüyoruz. Ama aliexpressten daha hiç vergi soran olmadı.

Aliexpressten yaptığım alışveriş toplamı 10.000 usd üzerindedir. Hiçbirşey olmadı daha bakalım :)

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Replika not3 ü gerçek diye yutturuyorlardır onlar. Alibabadan büyük çaplı mal getirtiyoruz. Aliexpressten ise arada sırada elektronik işim olursa alıyorum. Alibabadan konteyner bazlı olunca tabii vergiyi ödüyoruz. Ama aliexpressten daha hiç vergi soran olmadı.

Aliexpressten yaptığım alışveriş toplamı 10.000 usd üzerindedir. Hiçbirşey olmadı daha bakalım :)

Vergi yalnızca elektronik aletlerde oluyor herhalde.

.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Valla elektronikte alıyorum giyim aksesuarda alıyorum aliexpresten daha vergi ile karşılaşmadım.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Valla elektronikte alıyorum giyim aksesuarda alıyorum aliexpresten daha vergi ile karşılaşmadım.

İyiymiş benim de okul olmasa ticarete girecem :D

.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Şansa ve kutuya bağlı. Faturayı düşük kestirtirsin. Kutu çok küçük olursa elektronik ürün şüphesiyle açabilirler. çok büyük de olursa bu fiyata ne var bunda diye açabilirler.
Ama hepsi şansa kalmış.
Gümrüğe takılırsa, bi gümrük müşavirliği firmasıyla anlaşıp işlemleri yaptırırsın. Eder fiyatı belirlenir ve onun üzerinden vergi + 200 TL gibi danışmanlık ücreti alırlar.

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
bir çok kez alışveriş yaptım yurt dışından 1 kere gümrüğe takıldı onda da tekrardan bana teslim edildi 4-5 TL vergi ödedim. Tabii elektronik değildi Kolye vs 2 kg tutuyordu toplamda. Bunun haricinde katana getirtmiştim keskin oldukça. Mevzuatta kesici aletlerin girmesi yasak diyor lakin geldi teslim edildi problemsiz. Biraz şans işi oluyor bu işler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al