wmaraci reklam

Hackerlar İşte Böyle Kara Para Aklıyorlar!

6 Mesajlar 913 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Hackerların yüzlerce kredi kartından binlerce lira yürüttüğünü söylememize gerek yok sanırım. Zaten bu bilinen bir gerçek. Ancak şu da var ki eğer bir karttan yüklü miktarda para transferi yaparlarsa yakalanma ihtimalleri artıyor. İşte bundan dolayı öyle bir yönteme başvuruyorlar ki şeytanın dahi aklına gelmez!

Yapılan bir araştırmaya göre hackerlar kredi kartlarından para transferi yapmak yerine ücretsiz online oyunları tercih ediyorlar. Hackledikleri kredi kartlarını kullanarak oyun kredisi (taş, elmas vb.) satın alan hackerlar daha sonra bu hesapları satışa sunma gibi yöntemler ile nakite çeviriyorlar. İnternette biraz dolaşırsanız Clash of Clans, Clash Royale gibi online oyunlardaki hesaplarını satan onlarca kişiye rastlayabilirsiniz.

Bu tarz hırsızlıkların önüne geçmek için Kromtech araştırmacıları tarafından Apple'a sunulan bir öneri şu şekilde:
"Muhtemelen düşük ücretli satın alma işlemlerinde asgari düzeyde doğrulama yapılmakta. Ancak yüklü miktarda ödeme yapılırken doğrulama zorlaştırılmalı. Kart sahipleri bile doğrulamayı zor geçebilmeli."

Kaynak: https://teknolojikyazilar.blogspot.com/2018/07/hackerlar-iste-boyle-kara-para-aklyorlar.html

wmaraci
reklam

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Kesinlikle katılıyorum yaklaşık 2 yıl önce kartımda değişik bir ödeme gördüm ödeme yapılan altyapıyla iletişime geçtim agar.io oyunundaki bir öğeye yapıldığını gördüm

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Benim play store hesabimda bu isleme ugramis sanirim. Yabanci birisi adina mail geldi odeme ile alakali yazi vardi bu sebepten play storede cuzdan kullanamiyorum. Satin alma islemlerim kapatildi.
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 15, (%100)
Ayrıca play store da 1 milyon TL veya 100 bin TL değerinde uygulamalar bulunuyor. Onları satın alarak da para aklayabiliyorlar.

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Frankresh adlı üyeden alıntı

Ayrıca play store da 1 milyon TL veya 100 bin TL değerinde uygulamalar bulunuyor. Onları satın alarak da para aklayabiliyorlar.

Play Store'daki en pahalı uygulama Black Diamond adlı uygulama diye biliyorum, yanlış mı?

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 15, (%100)
Şu an için doğru ancak işlem tamamlandıktan sonra google playden kaldırılan uygulamaları da göz ardı etmeyelim. Ayrıca bu yolu çesitli illegal ürünlerin satımı için de kullanıyorlar. Ödemeyi buradan alıp ürün teslimatını yapıyorlar. Bu taktiği bir forumda okumuştum.
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al