Son zamanlarda internette ve arkadaşlarımda sıkça gördüğüm USB şarj kablosunu nihayet alma fırsatım oldu. 5 ay kadar önce aldığım ve 5 aydır kullanmakta olduğu USB kablosundan oldukça memnun olduğum için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Mıknatıslı bir girişinin olmasından dolayı oldukça pratik olan kablonun ucunu şarj etmek istediğiniz cihaza taktığınızda, kablo takma derdi ortadan kalkıyor. Bir üst seviyesi kablosuz şarj istasyonu olan teknolojinin ekonomik alternatifi olan mıknatıslı kablo yöntemi zamandan tasarruf sağlamak konusunda oldukça başarılı. Kablonun ucunda bulunan yeşil ışık ise hem kabloya güç geldiğini gösteriyor hemde kablonun karanlıkta nerede olduğunu belli ediyor, böylelikle karanlıkta kablonun ucunu bulmak için uğraşmaya gerek kalmıyor. Otomatik olarak kenetlenen ucun bir yönü bulunmuyor, ters yada düz fark etmeksizin enerji geçişini sağlayabiliyor.

5 Ay önce PZOZ‘ın resmi Aliexpress mağazasından yedek uç ile birlikte aldığım manyetik kablo için 4.67$ gibi oldukça makul bir ücret ödedim. Type C ve Apple için uçlarının da bulunduğu kablonun Mikro uçlu modelini hem telefonumda hemde kablosuz kulaklığında 5 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Kablonun standart olmasından dolayı farklı uçları kullanarak tek kablodan güç almak mümkün. Hızlı şarj desteğinin de bulunduğu kablo örgülü yapısı ile uzun vadede sorunsuz çalışacağını garanti eder durumda, uzun süre kullanıldığında ise herhangi bir ısınma sorunu yapmıyor. Direk prize Samsung’un orjinal Adaptörü ile taktığım ürün, Çin malı ön yargısını yıkar nitelikte. Nede olsa Çin malı var Çin malı var, önemli olan nerenin malı olduğu değil kalitesi. Samsung kablonun giriş kısmı kısa sürede deforme olmuş, kullanılmaz duruma gelmişti. Bu üründe böyle bir şeyin söz konusu olacağını sanmıyorum, zira bir zorlama olmaksızın bağlantı sağlanıyor. Genelde telefonun güç girişini kabloya doğru tutmak yeterli oluyor. Mıknatısın çekim gücüne değinmek gerekirse Samsung Note 4 telefonu salladığımda kopmayacak kadar iyi durumda.

Diğer görseller ve ürünün bağlantısı kaynakta mevcuttur.
Kaynak: https://www.muratdinc.com/?p=6064