lostyazilim

Internet Security Virüsü

4 Mesajlar 2.521 Okunma
lstbozum

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
[COLOR=DarkRed][COLOR=Red]Internet Security Virüsü[/COLOR]

Not:[/COLOR] Konuyu okumanızda yarar var. Yarın başınıza gelebilir.

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda sanal dünyada bir anda bilgisayara bulaşıp otomatikmen devreye giren Internet Security adlı bir virüs dolaşmaktadır. Bir çok sitede konusu açılmış ve birden fazla çözüm önerileri sunulmuş durumda. Ancak ben daha çok pratik bir yol sunacağım. Ayrıca bu virüs bilgisayara bulaştıp direk başladığında bilgisayar üzerinden hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Gerek çalıştır komutları gerekse eylemi sonlandırma adına yapacağınız adımları engelliyor.

Virüsün ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Program bilgisayara indiğinde 2 yere inmektedir.

1- Masaüstüne
2- C:\ProgramData

yerlerine yerleşmektedir. ProgramData klasörü bilgisayarda gizli dosya olarak buldunduğu için C'ye girip göremeyebilirsiniz. Bu yüzden Belgelerim veya Geridönüşüm kutusu gibi arama çubuğunun olduğu bir yere
C:\ProgramData yazıp enterlemeniz halinde görebilirsiniz. Yada Masaüstündeki İnternet Security programına sağ tıklayıp özellikler diyip Dosya konumunu aç demeniz halinde ProgramData klasörü açılacaktır.

Şimdi gelelim bu virüsü nasıl sileceğimize. Bir bilgisayarda olmazsa olmaz diye düşündüğüm UnLocker programıdır. Eğer bu program bilgisayarınızda varsa işiniz hayli kolay. Çünkü bu program sayesinde o an windows ile çalışan programları bile silebilirsiniz. Bildiğiniz üzere o an çalışan bir programı sildiğinizde hata almaktayız. İşte bu sırada unlocker programı devreye girecek ve programdata'dan bu programı silebileceğiz. Ancak bu program yoksa ne yapacağız. Netten indiremeyiz çünkü herhangi bir tarayıcının çalışmasına virüs izin vermemekte. Bu yüzden program data kısımda isecurity.exe dosyasının ismini değiştirelim. fdsfd yapabiliriz önemli değil. Bu birinci aşama. İkinci aşama ise;

Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayar açılır açılmaz direk Windows+R tuş kombinasyonunu yapıp çalıştır bölümünü açıp msconfig yazıyoruz ve hemen başlangıç program listesinde internet security'nin işaretli olan check'ini kaldırıp uygula diyoruz.
Not: Windows+R tuşu Başlat>Çalıştır kısmıdır. Bu windows tuşu,

bu şekilde klavyede yer alır.
-
Bu işte püf nokta "çok hızlı" olmaktır. Bilindiği üzere, bilgisayar açılır açılmaz başlangıç programları hemen devreye girmemekte 3-4 saniye geçince devreye girmektedir. İşte bu virüs programı olan Internet Security için de geçerlidir. Siz zaten bu şekilde msconfig yazıp enterlediğinizde panel çıkıyorsa zaten listeden internet security programını kaldırıp uygula diyorsunuz. Bu virüs programını hem masaüstünden hemde programda'dan silip bilgisayarı yeniden başlatıyorsunuz. Bu süreç içinde program bilgisayarınızda dosyaların hasar görmesine neden olmuşsa sistemi bu virüsten önceki en yakın tarihe çekmeniz yararlı olacaktır.

Bu durum başıma iki kere geldiği için kişisel tecrübedir. Hiçbir program olmadan rahatlıkla bu şekilde silebilirsiniz.

Anlatım: CesuryureK
Web: Wmaraci

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...
wmaraci
reklam

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Bu virüs milleti de kendini çok aştı ya :D

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Kendimi aştığıma dair bir cümle kurmadım veya öyle lanse etmek istemedim. Sadece kişisel bir tecrübemi ve bu virüs yazılımına karşı nasıl karşı korunabileceğimizi anlattım. Bunda işi espiriye vurmanı anlam veremedim.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)

CesuryureK adlı üyeden alıntı

Kendimi aştığıma dair bir cümle kurmadım veya öyle lanse etmek istemedim. Sadece kişisel bir tecrübemi ve bu virüs yazılımına karşı nasıl karşı korunabileceğimizi anlattım. Bunda işi espiriye vurmanı anlam veremedim.

Virüs için diyor size demiyor. :)

Öğretmenlikte.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al