wmaraci reklam

iPhone 5 Hala Alınır mı?

7 Mesajlar 2.013 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Apple'ın 2 nesil önceki iPhone 5 modeli halen daha satın alınır mı? Düşen fiyatıyla iOS kullanmak ve iPhone sahibi olmak için iPhone 5 satın alınmalı mı? iPhone 5, iOS 9 ve daha fazlası.

Artan döviz fiyatları sebebiyle akıllı telefon fiyatları da eskisine oranla artık iyice yükselmiş durumda. Android cephesinde sık sık indirimler, kampanyalar görebiliyoruz ancak Apple, katı fiyat politikasıyla eski telefonlarının fiyatını oldukça yavaş bir şekilde düşürüyor. Şuan yeni bir Apple iPhone almaya kalksanız ödemeniz gereken tutar en az 2350 TL ancak iPhone 5 gibi bir çözüme yönelmek çoğu kullanıcının aklını kurcalıyor.

21 Eylül 2012 tarihinde duyurulan iPhone 5, Apple’ın ilk kez ekran boyutu değiştirdiği akıllı telefon oldu. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ve satılan iPhone 5 modeli 4 inç ekran boyutuna sahip. 1136 x 640 çözünürlüğe ve 326 ppi ekran keskinliği, iPhone 5‘in diğer ekran özelliklerinden. Cortex-A15 mimarisindeki çift çekirdekli işlemcisi, 1GB sistem belleği, 8 megapiksel Full HD video çekimi yapabilen arka ve 1.2 megapiksel 720p kalitesinde ön kamerası ile iPhone 5, orta fiyat aralığındaki Android cihazlara halen daha kafa tutabilecek kapasitede.

iPhone 5 hakkındaki temel bilgileri sizlere aktardıktan sonra şuan piyasada 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla sıfır olarak alabileceğinizi belirtelim. Tabii ikinci el almak gibi seçeneğiniz de var ve bu seçenek fiyat konusunda biraz daha avantaj sağlayacaktır. Bugün 1300 TL gibi bir rakama iPhone 5‘ten daha yüksek donanıma sahip bir Android işletim sistemli bir akıllı telefon almak mümkün. Ancak bütçeniz kısıtlıysa ve bir iPhone sahibi olmak konusunda kararlıysanız dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var.

Güncellemeler

Bilindiği üzere iPhone’ların en büyük avantajı güncellemeler. Apple daima tüm cihazlarına düzenli bir şekilde iOS güncelleme desteği sağlıyor. Ancak bu durum aynı zamanda bazı durumlarda bir dezavantaja dönüşebiliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl gelen iOS 7 güncelleştirmesi sonrasında iPhone 4 kullanıcıları adeta isyan etmişti. Bu yıl ise benzer bir durumu iPhone 4S modeli için gördük. iOS 8’in gelmesiyle birlikte cihazlarını güncelleyen iPhone 4S sahipleri, kabul edilemez düzeyde sorunlarla adeta boğuşmak zorunda kalmıştı. Hatta bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin! başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

iPhone 5 Güncelleme Desteği

iPhone 5 modeli, şuan iOS 8 sürümünü sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. Ancak iOS 7 sürümünü de sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. Yani şuan aslında Apple’ın çıkaracağı bir güncelleme ile iPhone 5’in performansı tehlikeye girebilir. Ki zaten en geç önümüzdeki yılın sonbaharında gelecek olan iOS 9 sürümü ile iPhone 5, tüm performansını kaybetmiş olacak. İşte güncelleme konusuna bu noktada dikkat etmek gerekiyor.

Şuan sıfır bir iPhone 5 alırsanız içerisinden iOS 6 sürümü çıkacak. iOS 6 sürümünü de pek tabii kullanabilirsiniz şuan çoğu uygulama halen daha uyumlu olarak çalışıyor. Veya iOS 7’yi beğeniyorsanız kendiniz elle iTunes üzerinden iPhone 5’e iOS 7 kurulumu yapabilirsiniz ve bu şekilde iPhone 5 ile mutlu mesut yıllarca yaşayabilirsiniz.

iPhone 5’te iOS 9’u Unutun

iPhone 5 modeli halen daha satın alınır mı sorusuna ilişkin genel bilgiler bu şekilde. Son olarak kendi yorumumu katmam gerekirse, iPhone 5, günlük ihtiyaçları halen daha gayet hızlı bir şekilde yerine getirebilecek bir akıllı telefon. Ancak iOS 9 çıktığı zaman iPhone 5’in çok yavaşlayacağından emin olabilirsiniz. Bu sebeple iOS 9’a güncellememek kaydıyla iPhone 5’i şuan satın alıp gayet hızlı ve memnun bir şekilde kullanmanız mümkün.

Kaynak Teknovi : iPhone 5 Hala Alınır mı?
ata350 SezerOkcu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
bu kadar para bi telefona verilmez, apple da biliyor. ama insanlardaki hava atma isteği sayesinde köşeyi döndüler. ben telefon bayisinde iphone6 yı gördüm beş para etmez.

SezerOkcu SezerOkcu Grafik Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 148 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Bilgilendirme için Teşekürler iphone 5s almayı düşünüyordum kararlıyımda bunun hava atmakla bi alakası yok apple gibi bir sistemi denemeden böyle düşünmeyin. ben denemedim ama deneyenlerin yorumlarını okudum olumlu/olumsuz iphone 5s ilgim ise üstte olan kilidi, kilit açma kapatma sesi, ve mesajlajması hoşuma gitti bu yüzden seneye askerden sonra almayı düşündüğüm telefon :) ben gelene kadar iphone 7 çıkar :) bilgi için tekrar teşekkürler...
ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

grafikaraci.com - Tasarımın Kolay Yolu
tozlukalem.com - Tarihin Tozlu Rafları

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

bu kadar para bi telefona verilmez, apple da biliyor. ama insanlardaki hava atma isteği sayesinde köşeyi döndüler. ben telefon bayisinde iphone6 yı gördüm beş para etmez.

Hocam son cümle çok güldürdü beni, kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş sözü aklıma geldi. Beş para etmezdeki kastınız nedir ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hocam iPhone sistemi hiç bir telefon'da yok. iPhone'm yok ama deneme fırsatım oldu. Bu telefona Samsung laf söyleyebilir nede başka bir marka.

bygormo bygormo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 380 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
2 senedir iphone 5 kullanıyorum ... 2 sene içerisinde herhangi bir donma yada kasma yaşamadım ... Sadece bunu söylesem yeter ... Android telefonların da kendine göre avantajları vardır illa ki ancak kıyas işlemlerine telefon kullanımında gerek olmadığını düşünüyorum ... En iyi telefon kasmayan, uygulamaları sağlam bir şekilde kullanmaya izin veren hızlı ve güvenilir bir telefondur ... Bu da iphone, samsung, sony olmuş farketmez bence ...

https://themeforest.net/user/bygormo/portfolio

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
bende 4 var dostum stabil kasma yok 5 i sen düşün

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al