wmaraci reklam

Microsoft onu ölüme terk ediyor

5 Mesajlar 789 Okunma
wmaraci reklam

KenanKesmez KenanKesmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek TürkiyeYabanHayatıAraştırmacıs
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 549 / 139
  • Ticaret 79, (%100)
Microsoft'un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7 bu geceden itibaren 'ölüme' terk ediliyor.

Microsoft'un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7 bu gece 00:00 itibariyle ölüme terk edilecek. Microsoft'un açıklamasına göre artık Windows 7 için özel bir güncelleme yayınlanmayacak. Böylece Windows 7 yeni özellik kazanamayacak.

Gelen bu haber Windows 7 kullanıcıları tarafından olumsuz karşılanırken kullanıcılar yeni işletim sistemini merakla beklemeye başladı. Windows 7'nin iki nesil sonrasının işletim sistemi Windows 10'un 2015'te piyasaya çıkması bekleniyor.

Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Kaynak: http://turkiyeninportali.com/haber/microsoft-onu-olume-terk-ediyor/30708/
CengizEr

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.youtube.com/kenankesmezcom
wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Microsoft'un politikasını beğenmiyorum. XP için 12 yılı aşkın süre destek verildi, hala da gelmiş geçmiş en stabil Windows sürümlerinden biri olduğunu düşündüğümden kullanmaktayım. Öte yandan, desteğin kesilmesi açıkçası pek bir şey ifade etmiyor bir süre sonra. Uzun yıllar kullanılmaya devam edecektir.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

Ercincaglar Ercincaglar Master Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 826
  • Beğeniler 2 / 188
  • Ticaret 40, (%100)
Her şey Windows 10 için ayarlanıyor şu an. Yazık çok yazık. XP'yi daha dün bırakmışken bugün Windows 7'ye olan desteği kesmesi çok saçma.. Ne yapacaklarını çok merak ediyorum.. Bakalım önümüzde ki günlerde de Windows 8'e olan destek sona eriyor gibi bir beyanname çıkartacaklar mı bakacağız..
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

ErçinÇağlar adlı üyeden alıntı

Her şey Windows 10 için ayarlanıyor şu an. Yazık çok yazık. XP'yi daha dün bırakmışken bugün Windows 7'ye olan desteği kesmesi çok saçma.. Ne yapacaklarını çok merak ediyorum.. Bakalım önümüzde ki günlerde de Windows 8'e olan destek sona eriyor gibi bir beyanname çıkartacaklar mı bakacağız..

Seneye windows 8de destekten çekilecek kesin. Her 6 7 ayda bir işletim sistemini piyasadan çekiyor. Windows 10 tamamlanınca 8de gidecek.

Ek Olarak: Laptop alacaktim sirf bu yüzden almiyorum. Win10 ciksin o zaman aliriz artik
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ozgunlu ozgunlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ü**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Destek 2020 de çekilecek Win7' den. Şu anda olan sadece yeni bir özellik gelmeyecek win7' nize. Güncellemeden kasıtları o.
KenanKesmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al