freelance iş ilanları

SonLvL Amd Orta Düzey Oyuncu Kasası

7 Mesajlar 1.546 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Merhaba Okurlar ;

Bugün sizlere Amd severler için orta düzey oyuncu kasası toplamaya karar verdik.Topladığımız bu sistem 'de oyun severler için ağırlık verilerek İşlemci ve Ekran kartına Önem göstermeye çalıştık.Tabi bunu yaparken en büyük sıkıntılarımızdan birtanesi olan Amd'nin ısınma sorununa karşı güçlü bir soğutucuyla bunu desteklemek istedik.Bu çalışmamızın sonucunda Oyun severleri mutlu edecek Güçli Bir Kasa Toplamış Olduk. Şimdi gelelim tu topladığımız kasadaki ürünlerin bilgilerine;

İşlemci

AMD FX X8 83501.AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci

Amd 'nin güzide işlemcilerinden olan X8 8350 Modelini Bilgisayarımıza Koymayı Tercih ettik.Çünki bu işlemci 4Ghz ve 16Mb Cash Bellekten Oluşmakta.Buda bize oyun ve performans için üstün bir hizmet sunuyor.125W güç çeken bu işlemci için ortam düzey bir Power ın yeterli olacağı kararını verdik.Ancak Eksi yönlerinden biriside Standar amd nin 32Nm sıcaçlıkta çalışıyor olması.Bu sebepten kendı soğutucusunun pek de işe yaramayacağını karar kılarak güzel bir soğutucuyla desteklemek oyuncular için faydalı olacaktır.İşlemcinin 8 Çekirdek üzerinden çalıştığını Altını çizerek belirtmek istiyorum ki bu çekirdek sayısı intel'in şu an üst düzey işlemcilerinde mevcut.

Anakart

GIGABYTE 970A-UD3P2.GIGABYTE 970A-UD3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) Anakart

Amd uyumlu Gigabyte modelimizde tüm ram modellerini destekleyebilmektedir.Anakartımızı özellikle O.C lu seçmeye karar verdik ki her ne kadar işlemci ghz i 4 olsada 4.5 ve 4.7 e Çıkarta bilirsiniz.Ancak bizim size tavsiyemiz 4.5 Olarak yükseltmeniz.Üst seviyelerde işlemciye zarar verebilirsiniz.Anakart uzerinden sorround ses çıkış özelliği mevcut.Bu sayede orta düzey bir ses kartı alana kadar 7.1 Ses çıkışını rahatlıkla kullanabilirsiniz

KASA & POWER & SOĞUTUCU

3.COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA & COOLER MASTER HYPER LGA 775/1155/1156/1366/2011&AM2/AM3/AM3+ İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Cooler master kalitesine her zaman güvenmişimdir.Bu yüzden size Rc-k350 modelini rahatlıkla tavsiye ediyorum.Bu fiyata 600 W lık power güç kaynağıyla erişebildiğimiz bu kasanın oyuncular için tasarımı ve kablo saklama bölümü gayet şık ve yeterli.Power güç kaynağı sistemimizi rahatlıkla kaldıracaktır.Soğutucu kısmında'da Cooler master'ın Hyper Lga Serisine yer verdik.Amd Am3+ ve Am3 için sorunsuz şekilde uyumluluk sağlayacak bu performansla bilgisayarınızın oyun esnasında maksimum ısınma derecesi olarak 60-65 C ısı durumu Alacaksınızdır.Bu da üstün oyun performansı için çok iyi bir durum söz konusu olacaktır.

Ekran Kartı

Sapphire R9 270X TOXIC4.Sapphire R9 270X TOXIC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

Oyun severler için can alıcı parça ekran kartı için maddi durumu biraz daha şişirmek durumunda kaldık.Oyun severlerin performans olarak eksik kalmaması ve high ayarlarda oynaması için iyi bir ekran kartı almalıydı.Amd uyumlu Sapphire r9 270x modeli bizim aradığımız ekran kartı olduğunu rahatlıkla söylemeliyiz.2014 serisinde ki bilgisayarınızı zorlayacak oyunları rahatlıkla 256 bit bir ekran kartıyla oynayabiliyordunuz tabi ki çekirdek ve mhz i yüksek kartlarla olmak şartıyla.Bizde öyle yaptık bu ekran kartında tam tamına 1100MHz çekirdek hızı mevcut ve bunu 6000Mhz'lik bellek hızıyle desteklemekte.Ekran kartının diğer artıları 3 fan desteğiyle çalışması ve 60 derecenin üstüne çıkmıyor olması.Ancak size tavsiye ettiğimiz kasadan daha küçük bir kasa sakın alayım demeyin yoksa bu ekran kartınız sığmaya bilir :) Çünkü Bu ekran kartımız tam 32 Cm uzunluğunda

Amd

Topladığımız bu sistemde ; Monitör , Klavye , Mause ve Diğer Parçalar bulunmamaktadır. Sadece Bilgisayar Kasası toplanıp SonLvL Okuyucularına Öneride bulunuyoruz.

Bu sistemin Maliyeti Bize ; 2,368,68 TL Maliyeti Bulmuştur. Sizlere daha detaylı göstere bilmek için parçaları Vatan Bilgisayardan göstermeye karar verdik.Sizin keyfi durumunuza göre istediğiniz her yerden alabilmeniz için parçaların Kodlarıyla Yazılımı Yapılmıştır.

Pc Tavsiye

Kaynak: http://www.sonlvl.com/oyuncu-ekipmani/sonlvl-amd-orta-duzey-oyuncu-kasasi-7264.html

wmaraci
reklam

fenomeno fenomeno Herşey Yolunda ... Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek WordPress Güvenlik , SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 50 / 99
  • Ticaret 8, (%100)
Ram olarak neden ripjaws tercih ediyorsunuz ?
Kingston hyperx 2x4gb daha iyi değilmi vatan bilgisayarda mevcut bakabilirseniz eğer , ben şuan pc diziyorumda ram olarak ne almam gerekir bi oyun bilgisayarı için ?

• Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

fenomeno adlı üyeden alıntı

Ram olarak neden ripjaws tercih ediyorsunuz ?
Kingston hyperx 2x4gb daha iyi değilmi vatan bilgisayarda mevcut bakabilirseniz eğer , ben şuan pc diziyorumda ram olarak ne almam gerekir bi oyun bilgisayarı için ?

Ram de MHz ve cl modeline bakmanı tavsiye ederim . Cl 10 ve 1600 Hz işini rahatlıkla görecektir
fenomeno

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 50 / 99
  • Ticaret 8, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

Ram de MHz ve cl modeline bakmanı tavsiye ederim . Cl 10 ve 1600 Hz işini rahatlıkla görecektir

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-8gb-2x4gb-hyperx-beast-ddr3-2400mhz-cl11-165v-xmp-ram.html

Bu ram modeli oyun bilgisayarı için idealmidir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

Şahane ram rahatlıkla kullanabilirsiniz

• Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 50 / 99
  • Ticaret 8, (%100)

murattat adlı üyeden alıntı

Şahane ram rahatlıkla kullanabilirsiniz

Teşekkürler ripjaws olayı kafamı karıştırmıştı.

Gezginportal Gezginportal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
iNTEL CORE İ5 4.NESİL 4460 3,2 GHz İŞLEMCİ
GSKİLL 8GB (4*2) DDR3 1600 MHz 1,5 DUAL KİT RAM
WD 3,5 CAVİER BLUE 1 TB 7200 Rpm SATA HARDDİSK
ASUS R7 2GB 256BİT AMD RADEON DX11.2 EKRAN KARTI
KİNGSTON 120GB SSD (450MB OKUMA/450MB YAZMA)
MSI Z97 PC MATE 1150 DDR3 3000MHz (O.C) INTEL Z97 SOKET ANAKART 6 SATA GİRİŞİ VAR
COOLER MASTER RC-K380 600 WATT OYUNCU KASA
İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU COOLER MASTER HYPER 212X
WRİTE MASTER SUPER DVD-WRİTER

BÜTÜN KASANIN GARANTİ BELGESİ VARDIR. BEN OCAK AYINDA VATANDAN TOPLADIM 2.286 TL.KASA SADECE 1 AY KULLANDIM SIFIR GİBİ MÜKEMMEL KASA. SADECE 1 AY KULLANDIM İŞTEN DOLAYI KULLANAMIYORUM ZAMAN OLMUYOR ŞUAN EVDE BOŞ DURUYOR. BÜTÜN OYUNLARI RAHATÇA %30 CPU KULLANMADAN OYNAYABİLECEĞİNİZ BİR KASA. ŞUANDA DOLAR ÇIKTIGINDAN VATANDA ÇOK DAHA PAHALI PARÇALAR. KASAYI BİRLİKTE KARŞILIKLI KONTROL ETMEDEN VERMİYORUM O DERECE GÜVENİYORUM. GTA 5 KASASI UZUN BİR ZAMAN KULLANACAĞINIZ SIFIR DEGERİNDE BİR KASA GEL GÖR HAKKINI VERİYOR. O.Ç. OVERCLOCK YAPMADIM SİZE BIRAKIYORUM. HATTA BUNA GEREK BİLE YOK O KADAR İYİ OYUNLARDA :) ANAKARTTAN İŞLEMCİYE SOĞUTUCADAN SSD YE HEPSİ MÜKEMMEL PERFORMANS SAĞLIYOR. KASANIN TÜM PARÇALARININ İYİ OKUYUN ARAŞTIRIN ÖYLE ARAYIN LÜTFEN.
FİYAT GAYET UYGUNDUR UFAK BİRŞEY OLUR. İLK GELENE VERECEĞİM.BU FİYATA BU KASA KESİNLİKLE KAÇMAZ...
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-gta-5-kasasi-bu-fiyata-kacirilmayacak-sifir-bir-kasa-210215874/detay/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al