wmaraci reklam

Tek soru; Neden MacBook?

28 Mesajlar 3.033 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Öncelikle herkese selamlar!

Geçtiğimiz gün bir arkadaşımla Linux'du MacOS'di üzerine kısa bir muhabbet geçti. Vaktimiz olmadığından pek detaylı tartışamadık ama MacOS'i ve MacBook'u bana öyle bir övdü ki, apışıp kaldım ve hatta ciddi ciddi fiyatlarına bile baktım.

Tabii, daha önceden hiç Mac kullanmamış (hatta çalıştığım eski ofis haricinde görmemiş) biriyim. Size de bu perspektifden tek soru soracağım; Neden MacBook? MacBook bana standart bir Linux veya Windows işletim sisteminin sunamayacağı neleri sunacak ve neden önerirsiniz?

Konuyu tartışma alanına çevirmeden özellikle Mac kullanmış kullanıcıların yorumlarını alırsam harika olur ;)

Şimdiden herkese çok teşekkürler :)

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Stabil çalışma durumundan dolayı , kesinlikle kullandıktan sonra bugüne kadar neden windows kullandığınıza dair kendinizi sorgulayacaksınız. Kullanacağınız Yazılım ya da Grafik programlarının stabil çalışmaları ve çalışma ortasında ya da render aşamasında Hata almaktan bıktıysanız önerebilirim. Yaklaşık 6 yıldır iOS kullanıcısı olarak macOS kullanıcı birisi olarak da rahatlıkla önerebilirim.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)
MacOS bsd çekirdeği kullanıyor, yani teknik olarak linux'un verip de macOs un veremediği bir şey yok fakat arada şu fark var, MacOS öyle bir geliştirilmiş ki insanlar hiç uğraşmadan, hatalar ile uğraşmadan işlerini yapabiliyor. Linux'de hatayı çözmek eğer daha önce birisi karşılaşmamışsa size aittir ya da o dağıtımı/programı yapan ekibe bildireceksiniz ve problemin çözülmesini bekleyeceksiniz. Benim gördüğüm kadarıyla macOS gerek işletim sistemi gerekse programları olarak gayet stabil, windowsu anlatmaya gerek yok zaten.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Arkadaşım da aynı şekilde "Daha önceden nasıl Windows'u kullanmışız" diyeceksin dedi, herkes aynı cümleyi kullanıyor :D Ama neden? Galiba live olarak denemeden anlayamayacağız :D murattat

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

systemhack systemhack www.batuhankilinc.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Ben Macbook kullanmadım ama keşke kullanma şansım olsaydı :) Malum fiyatlar acayip uçuk. Bunun hakkında bir yazı okumuştum normal bi windows bilgisayar 2-3 sene sonra eskime ve düşük performans sinyalleri vermeye başlıyorken macbook 2-3 sene sonra performans kaybetse bile tek sıfırlamayla ilk günkü haline geliyor bir macbook eskiyene kadar windows çalıştıran bir kaç bilgisayar eskimiş oluyor o yüzden verilen parayı hak ediyor gibi bir şey okumuştum tabi bu ne kadar doğrudur, hiçbir bilgim yok. Gerçekten bu böyle mi? Yoksa abartı mı? Kullanan arkadaşlar yazarsa bende sevinirim :))

www.batuhankilinc.com Kişisel blogum

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
İş gereği uzunca zaman Mac kullandım. Tecrübelerimi paylaşayım;

- Arayüze alışmak biraz zaman alacak, İngilizce arayüz kullanmanı tavsiye ederim.
- Kullandığım süre zarfında sadece 2-3 kere takılma problemi yaşadım.
- Virüs yemiyor (kolay kolay), tarayıcı virüsü yersen biraz uğraşıyorsun.
- Performans olarak ise dikkat edersen MacBook'ların donanımda örneğin RAM 4 GB olur ama bu işletim sistemi sana onu 16 gibi hissettirir. Sistem çok optimizedir, 16 GB RAM'e sahipse bir Mac, istediğini yapabilirsin(Gerçek anlamda istediğini).
- Fiyatları pahalıdır, 2-3x olarak düşünmen gerekecek. Ama uzun vadede daha az sövmüş, zamandan tasarruf etmiş, toplum içinde havanı atmış, 2-3 yıl kullanıp sıkıldıktan sonra da -burası önemli- diğer markaların sıfır laptoplarından daha pahalı fiyata rahatça elinden çıkarmış olacaksın.

Sonuç: İş içinse al, eğlence makara içinse parana yazık etme. Ama ekonomik durumum iyi, hem iş hem kukara dersen şiddetle tavsiye ederim.
Being cagatayguney systemhack

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
EnderGrafik çok teşekkür ederim, aydınlatıcı bir yorum yazmışsınız zahmet edip, elinize kolunuza sağlık. diğer kullanıcıların da yorumlarını bekliyoruz :)

BLuETRoY BLuETRoY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 2 / 38
  • Ticaret 18, (%100)
Kullanımı çok kolaydır. (Başta zor gibi durur ama alıştıktan sonra windows ne kadar zormuş dersiniz.)
Kolay kolay virüs girmez, kendinizi güvende hissedirsiniz.
Performası çok iyidir, windows gibi yavaşlama olmaz.
Kullanmaya alıştıktan sonra bir daha windows kullanmazsınız.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Fazla uzatmadan yazayım Çünkü o bir MacBook :D :D

Not: Windows kullanıcısıyım :D

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Windowslu bir bilgisayara mac kuramazsınız ama mac'e bir windows da kurarak size göre mac os'un yetersiz kaldığı yerlerde windowsa geçebilirsiniz. Pahalı olmasının nedeni ise sahibi olduğu teknik özellikleri en iyi şekilde kullanması, uzun ömürlü oluşu, kendine ait estetik bir duruşa sahip olması ve teknik desteğinin kalitesidir.

Dn: ben de win kullanıcısıyım.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al