wmaraci reklam

Ürün Karşılaştırma

3 Mesajlar 878 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle Merhaba;
Eskiden en şatafatlı oyun olarak Ultima Online'yi görürdük. Harici zamanlarda ise Carmagedon, Worms, Diablo veya BloodRayne oynardık. Şu an piyasaya bakıyorumda geçmişten bugüne çok şey değişmiş. Onboard anakartlarla oyun oynarken şimdilerde ise tam performans bilgisayarlar şart olmuş. İhtiyaç üzerine 10 adet ekran kartı alacağız ancak burada fikirlerinize danışmaya karar verdim. 1. seçenek olarak düşündüğümüz ekran kartı Saphire HD 6770'dir, ikinci olarak ise Asus GT 440 ürünlerini düşünüyoruz. Ancak bildiğiniz üzre bazı ekran kartları power supply istiyor ve bazılarıda istemiyor. Müşteri olarakta en az masraf şahsımız adına uygun olacaktır. Kısaca sorularım;

• Power Supply isteyen ekran kartlarının power supply istemeyen ekran kartlarına göre farkları nelerdir ?

• Teknoloji günden güne ilerlemektedir DDR3 DDR5 gibi ama arasındaki fark nedir ?

• Bellek hızı nedir ? Ne işe yarar ?

• Çekirdek işlemci hızı nedir ? Ne işe yarar ?

• Hangi ürünü niye almamız gerektiğiniz açıklayabilirmisiniz? Siz olsaydınız ne yapardınız

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Teknoloji günden güne ilerlemektedir DDR3 DDR5 gibi ama arasındaki fark nedir ?

Bu sorunuzu yanıtlayayım. Hız farkı var aralarında. DDR serisi, (rakamları ben sallıyorum doğrusunu araştırırsınız) 100'e kadar ise DDR2 200'e kadar diye gidiyor benim bildiğim. Dediğim gibi rakamlar yanlıştır, doğrusunu öğrenirsiniz :)

Bildiğim kadarı ile de, ram hızı bilgisayarda yaptığınız işlemlerin yapım hızı olarak düşünülebilir (bunu sallamış da olabilirim :)) Velhasıl böyle

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Fikriniz için teşekkürler.
Sonuç olarak; tam kapsamlı bir piyasa araştırması sonrasında disb.. aracılığı ile Asus ürünü sipariş edilmiştir. Performans ve Power Supply göz önüne alınmıştır.
Konu kilitlenebilir.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al