SiberGuvenlikUzman
SiberGuvenlikUzman
SiberGuvenlikUzman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
Karşılama Mesajı

Adım Burak. 25 yaşındayım ve istanbul doğumluyum.. 1999 yılından bu yana Bilişim Teknolojileriyle ilgileniyorum. O dönemlerde bu işlere bulaşan herkes gibi bende IRC (Internet Relay Chat) ile uzun süre haşır neşir oldum. Şimdiki hızlı Kod yazma, düşünme ve Klavye kullanma alışkanlığı IRC’den kalma. Bitmek bilmeyen Telnet oturumları yüzünden sabahlara kadar bilgisayar başında kaldığım günler oluyordu. İlk bilgisayarım bir Amiga yada Commondore değil Celerondu. Hatta Lise son Sınıfa kadar hiç Kişisel bilgisayarım olmadı. O yüzden hep başkalarının bilgisayarlarını kullandım. ;) Yıl 2001 olmuştu ve artık Geniş Bant Internet dönemine geçiş başlamıştı. Herkes deli gibi internet sitesi kuruyor, web sayfaları gün ve gün çoğalıyordu. İtiraf etmem gerekirse şimdiki en büyük pişmanlığım o dönemlerde kendimi Web alanında geliştirmemem oldu. Bir domain satın almak bile büyük bir olaydı. Türkçe internet sitelerinin kıtlığı ve Türkçe Dökümanların neredeyse hiç olmadığı bir dönemden bahsediyorum.. Hal böyle olunca yönlendiren yada şunu yap diyen olmadı. 2001 ila 2011 yılları ve Devam Edicek Olan Hacking ve Security ile aktif olarak ilgilendim , İlgileniyorumda 2012 yılından sonra Hacking Kültürünü bırakıp kendimi Profesyonel anlamda geliştirmem gerektiğini düşündüm ve Hayatımı etkileyecek bir karar alarak Microsoft Teknolojileri üzerine Eğitim almaya karar verdim. Profesyonel kariyerim bu olaydan sonra başladı. 2012 yılından bu yana Microsoft Teknolojileri, Sosyal Mühendislik, Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar, Hacking ve Güvenlik Konularıyla ilgilenmekte, Özel Bilişim Eğitim Kurumlarında Eğitmenlik yapmakta, Seminerlere gerek konuşmacı, gerekse katılımcı olarak gidip gelmekteyim. Özellikle ikamet ettiğim İstanbul ili ve çevresinde pek çok Kamu Kurumuna ve Özel Sektör Kuruluşlarına Sistem, Network, Güvenlik, Internet alanında eğitim verdim ve danışmanlık yaptım. Ve Şuanda Freelance Çalışmaktayım. =) IT Uzmanlık Alanlarım Sistem ve Network Microsoft Windows Client İşletim Sistemleri Microsoft Windows Sunucu İşletim Sistemleri Microsoft Exchange Server Kurulum, Yönetim ve Bakım Domain Name System (DNS) Kurulum, Yönetim ve Bakım DHCP Kurulum, Yönetim ve Bakım Ağ Sistemleri ve Yönlendirmeler (Routing, Katmanlar, Protokoller vs) TCP / IP ve IPv6 Cisco Virtual Area Network Teknolojileri Cisco Router Yönetimi Active Directory ve Domain Controller Kurulum, Yönetim ve Bakım Terminal Server ve Remote Desktop Protocol Kurulum, Yönetim VPN Kurulum, Yönetim ve Bakım VMWare Sanallaştırma Sistemleri, VMWare ESX Server Kurulum, Yönetim Güvenlik Virüs, Solucan, Trojan, Malware, Tespit ve Temizleme Kişisel Güvenlik ve Kurumsal Güvenlik Sunucu ve İşletim Sistemi Güvenliği Social Engineering ve Proaktif Savunma Yöntemleri Penetrasyon ve Sızma Testleri Kablosuz Ağ Ortamları ve Sniffing Testleri Hacker’lerin Çalışma Yöntemleri GPS ve Sosyal Ağlar Üzerinden Veri Toplama / Çoğrafi Bilgi Analizi Kriptoloji ve Şifreleme Bilimi Disaster Recovery Cloud Computing Security Network Load Balancing / Network Security FortiGate Firewall Security Administrator FortiGate Analyzer Security Ddos Atak Önleme Sistemleri Yazılım ve Web HTML, XHTML ve CSS Kodlama JQuery Programlama PHP Programlama Scripting, WordPress, vBulletin, SMF gibi Sistemler Üzerinde Çalışmalar Corel ve Corel PaintShop Tasarım

Kullanıcı Hakkında

• Ad Soyad .. ..
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36/E
  • Meslek Siber Güvenlik Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Mesajlar 0
  • Beğeniler 0/0
  • Ticaret 0, %0
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri