Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

diablo83 diablo83 şuan çevrimdışıdır.

Ticaret Puanı

Genel Durum Son Durum
Ticaret Puanı:
Ticaret Yüzdesi:
2
100,0%
Olumlu bildirim yapan üyeler:
Olumsuz bildirim yapan üyeler:
2
0
Toplam olumlu geribildirim: 2
[diablo83] Aldığı Bütün Geribildirimleri İzle
  Son
30 Gün
Son
6 Ay
Son
12 Ay
 Olumlu 0 0 0
 Tarafsız 0 0 0
 Olumsuz 0 0 0

Duvar

Ziyaretçi Mesajları 1 : 0 Toplam: 6
  1. diablo83
    03 Mayıs 2021 19:38 - link
    diablo83
    basitçe "mantolama" dışarıdaki ısıyı içeriye sokmadan, içerideki ısı güvenliğini sağlamak hedefi ile yapının bir nevi manto içine alınması, ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise strafor yani ısı yalıtımı, ısı köprüsü oluşmayacak şekilde, lüzumlu ısı yalıtımı katsayısına ulaşmak amacıyla bina dış yüzeylerine oluşturulan dış cephe giydirme, "mantolama uygulaması" olarak adlandırılır. Bina dış cephe mantolama ve dış cephe sistemleri yalnızca kışın içerideki sıcak havanın dışarı çıkması manasında değildir. Yaz aylarında da içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olur ve iç kısımların ısı kaybını azaltır. Kısaca izolasyon ısı geçişine karşı binada yalıtım işlemidir.
  2. diablo83
    03 Mayıs 2021 19:32 - link
    diablo83
    Kış çok daha sıcak ve yaz aylarında da daha serin bununla beraber daha temiz, rutubeti az, bir ortam sağlaması ve bu sayede yaşam standartlarının yükseltilmesi hedeflenir. Sağlıklı ve konforlu bir yaşam şartlarını oluşturmak için "dış cephe kaplama" binalarda, evlerde, daire veya işyerlerimizde yani insanın olduğu her yer ve mekanda uygularız. Dış cephe ısı yalıtım fiyatları hakkında bilgiler için linke tıklayabilirsiniz.
    Kısaca mantolama ile yapılan binaların ısı yalıtımı işlemleri, evlerde yaşayan bireylerin yaşam kalitesini arttıran bir yalıtım stratejisidir.
  3. diablo83
    03 Mayıs 2021 19:31 - link
    diablo83
    Mantolama Nedir? Ne İşe Yarar? sorusuna devam edersek, Isı kaybına tamamen engel olmak veya minumum seviyelere çekmek için yaptığımız uygulamalara "mantolama" denir.
    İnşaat esnasında yalıtım yaparak doğal gaz ve elektrik sarfiyatını azaltarak "enerji tasarrufu" sağlayan işlemlere denir mantolama. Bununla beraber dış cephede söve kaplama uygulamaları en popüler ve trend dış cephe kaplama uygulamalarındandır.
  4. diablo83
  5. diablo83
    26 Şubat 2020 22:47 - link
    diablo83
  6. diablo83

Hakkımda

• diablo83 Hakkında
    Hakkımda
    bilişimi yakından takip eden sıradan bir üyeyim.https://www.metpordekor.com/
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Anadolu
    Meslek
    mimar
  • İmza
    Mantolama, Söve

İstatistik

Genel Bilgiler
  • Son Aktivitesi: 02 Haziran 2021 22:28
  • Tavsiye Puanı: 0

Arkadaşlar

Arkadaşlar: 1 : 1 Toplam: 1

İletişim Bilgileri

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 18:15.