Karşılama Mesajı

2010 yılında Türk Hava Kurumu Fethiye İlçe Başkanlığı’nda Genç Kanatlar Topluluğu üyesi olarak görev aldım. Aynı yıl içerisinde Türk Hava Kurumu Bakırköy Şube Başkanlığı’nda Genç Kanatlar Topluluğu üyesi olarak görev aldım. Daha sonra bağlı bulunduğum şubenin kapatılması nedeniyle Türk Hava Kurumu üyeliğinden ayrıldım. 2011 yılında web tasarım ve grafik tasarımları ile amatörce ilgilenmeye başladım. Şu anda iyi derecede grafik ve web tasarımı yapmaktayım. 2012 yılında Bahçelievler Kemal Hasoğlu Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü’nü kurdum. Aynı yıl içerisinde 2011 yılından beri içimde bir hayal olan ve orta öğretim öğrencilerinin havacılık kulübü kurmalarını kolaylaştırmak,faaliyetler gerçekleştirmek,gençlere havacılık sevgisini aşılamak için Liseler Havacılık Birliği’nin temellerini arkadaşlarım ile birlikte attım. 2013 yılında dönemin Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf MAYDA ve Torul Kaymakamı Sn. Recai KARAL Bey’lerin destekleri ile memleketim Gümüşhane’ye bağlı bulunan Liseler Havacılık Birliği Derneği’ni kurdum. Liseler Havacılık Birliği Derneği’nde Genel Başkanlık görevini sürdürdüğüm sırada 2013 yılında T-34 Mentor uçaklarının korunması amacı ile arkadaşlarım ile birlikte T-34 Mentor’ları Koruma ve Yaşatma Topluluğu(Şimdiki adı ile T-34 Türkiye)’nu kurdum ve burada Proje Sorumluluğu görevini üstlendim. Yine Liseler Havacılık Birliği Derneği çatısı altındayken Türkiye’de online havacılık dergisi eksikliğini fark ederek 2013 yılında arkadaşlarım ile birlikte AviaTR Online Havacılık Dergisi’ni kurdum ve burada Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendim. 2014 yılı içerisinde T-34 Mentor’ları Koruma ve Yaşatma Topluluğu’nun bir dernek çatısı altında toplanamsı gerektiği düşüncesi ile birlikte arkadaşlarım ile birlikte Hür Kuş Sportif Havacılık Kulübü’nü kurdum ve burada Başkan olarak görev aldım . 2014 yılı içerisinde Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Müzeleri tarafından deneme çalışmalarına başlanan Müze Gönüllülüğü Projesi’ne arkadaşım Batuhan TÜLPAR ile katıldım. Ardından 2015 yılı içerisinde Liseler Havacılık Birliği Derneği ve Hür Kuş Sportif Havacılık Kulübü Yönetim Kurulları’nın ortak olarak almış olduğu karar neticesinde dernek faaliyetleri sonlanmış ve dernekler lağvedilmiştir. 7 Aralık 2015 tarihinde T-34 Türkiye Projesi ve tarihi uçakların korunması amacıyla arkadaşlarım ve sektörden profesyonel büyüklerim ile Tarihi Uçaklar Derneği'nin kuruluşunu gerçekleştirdik. Şu anda Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi’nde 4. sınıfta okumaktayım.Halen AviaTR Online Havacılık Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği,T-34 Türkiye Proje Sorumluluğu,Yeşilköy Hava Kuvvetleri Müzesi Müze Gönüllülüğü,Tarihi Uçaklar Derneği Dernek ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmekteyim. Edit: Doğuş Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı | İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği Yönetimi bölümlerinde okumaktayım.

Kullanıcı Hakkında

• Ad Soyad K.. A..
  • Üyelik 30.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26/E
  • Meslek Yazılım Uzmanı ve Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8/1
  • Ticaret 0, %0

Attığım Mesajlar

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği