Karşılama Mesajı

Adım Hasan soy adım yüksektepe 1991 doğumluyum. İzmir’de büyüdüm ve İzmirliyim. 1997 yılında abim’in sayesinde bilgisayarla tanıştım o günden bugüne bilgisayar sistemi, donanımı ve yazılıma merakla sarılarak araştırmalar yaptım. Bilgisayarın her dalına el atmama rağmen kendimi web alanında uzmanlaştırarak web yazılım uzmanı oldum. İlk öğrendiğim yazılım dili action script 1 ve action script 2 idi. 90 yıllarda flash animasyonlar moda idi ve bende bilgisayar hayatıma animasyonlar yaparak başladım sonradan bu program ile animasyon dışında daha başka şeylerde yapılabildiğini öğrenince o alanı da merak ettim ve animasyonu bırakıp oyun yapımına başladım o zamanlar 2 boyutlu basit oyunlar yapabiliyordum ve internetimizin olmaması alanımda gelişmeme engel olmuştu 2005 yılında ilk internet ile tanışınca oyun dışında da web sitesi yapıldığını öğrendim ve o alana da el atayım dedim. O zamanlar sadece görsel ve web siteleri yapabiliyordum düzenlemek için çalışma dosyasını açıp gerekli yeri düzenlemek gerekiyordu. Tanıştığım bazı kişiler bunun yönetilebilir olduğu benim yaptığım sitelerin dinamik olmadığını söylediler. Dinamiklik nedir onuda araştırmaya başladım ve programa ait forum sitesinde PHP ile flash’ı birleştirerek yönetilebilir siteler yapılabildiğini buldum ve PHP eğitimime 2005 in son aylarında başladım. PHP’nin temelini öğrenmek benim 1 haftamı aldı ama tabi ki 1 haftada uzman seviye ye geldiğime inanmıyorum bana göre uzmanlık tecrübe ister 2005 den (hatta 2006 diyelim) itibaren bugüne kadar PHP çalışmalarımla tecrübe kazanıp uzman seviyeye geldiğimi düşünüyorum. PHP bir haftada öğrendikten sonra içerisinde html etiket dilinin kullanıldığını da öğrendim ve bunu da araştırmaya başladım ve İSMEK (İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) giderek web tasarım sertifikamı aldım. Kurs da html ile css de kullanmasını öğrendim ve flash’ı tamamen kullanmaz hale geldim. Artık web üzerine yoğunlaşma vakti gelmişti benim için ve seçitli scriptler yazarak kendimi geliştirdim. Şu an web de yayınlanan 3 tane projem var www.uyetabani.com www.quuzy.com www.blogkonusu.com Yukarıdaki siteleri ben ve arkadaşlarım ile geliştirdim. Bilal Baraz İdris Kahraman Sezer Çomak Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Kullanıcı Hakkında

• Ad Soyad H.. Y..
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32/E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0/0
  • Ticaret 0, %0
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri