freelance iş ilanları

Vb Lisansı Nedir? Nasıl Alınır? Vb geçmelimiyim

19 Mesajlar 3.857 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Herhalde başlık süper açıklayıcıdır :)

arkadaşlar bu Vb lisansı nedir en ucuz şekilde kaça alabilirim 2. eli varmıdır varsa nerdedir en ucuz kaçadır

2. el alırken neye dikkat edeceğim..

Mybb forumum var Vb ye geçmelimiyim ?

Nedenn ???

cevap vermek istiyen arkadaşlar olursa merakla bekliyorum :)

wmaraci
reklam

DemAktas DemAktas DemAktas Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Herhangi bir vbulletin forum sitesindeki kullanıcı lisans satıyorum die başlık açmış varsayalım..Sizde bu lisansı almak istiyorsunuz..Ama nasıl güveneceksiniz bu kişiye, kişilere..

[COLOR=Blue]ÖRNEK :[/COLOR]

[*]Satıcının bilgilerinin ve söğlediklerinin doğru olup olmadığını anlamak için vbulletin.com a girmesini isteyip members panelinin caps ( ekran görüntüsünü ) isteyiniz. Adı soyadı ve e-mail'i gözükecek şekilde.. ve bunu açtığı konunun altında yayınlamasını isteğiniz sitede herkes görsün..
    [*]Adamı msne eklediniz . Görüşme başladı konuşacaklarınızı özenle seçip adamla konuşun ve sorular sorun sanal anlaşma yapın çünkü ;
    [*]Sayın alıcılar msndeki görüşmelerinizi msn kayıt sistemini kullanarak kayıt edin .
    Yani msninizde bu özelliğin olup olmadığını anlamak için için herhangi birine konuşma penceresi acın ve sayfada yazar bu kişiyle geçmişteki konuşmaları görüntüle gibi..

Eger yoksa msn programınızı kaldırıp msn 8.1 i kurun .. google.com da microsoft msn 8.1 yazın karşınıza çıkar. Msn programınız zaten 8.1 ise kurun normal bir sekilde sonra msne girin konuşma penceresi acın ve kapatın site ufak bir pencerede sorar bu görüşmeler bilgisayara kayıt edilsin mi seceneği cıkar evet işaretleyin ve tamam diyin.. bitti.. sonra görüşmeler herhangi olumsuz bir duruma karşı kanıt teşkil eder..
    [*]Adamdan ekran görüntüsü istemiştik sitede hatırlarsanız, o görüntüde ki kullanıcı bilgileri doğrumu adı soyadı gibi.. adamdan web cam açmasını ve suratını ve nüfus kağıdını görmek isticez .
    [*]Şuan anlattıklarım bir kaç örnek..

Merhaba,

Şu sıralar bayağı popüler olan Vbulletin Lisans satışı hakkında, alıcının ve satıcının mağduriyete uğramaması için belirtmek istediğim bazı noktalar vardır.

1-) Hiçbir şekilde leased ( yıllık ) lisans transferinin yapılması mümkün değildir. Bu da demek oluyor ki, sahip olduğunuz leased lisansını başkasına devredemez, yada bazı durumlar dışında lisans bilgilerinde değişiklik yapamazsınız (iletişim, ödeme, kişisel bilgiler)

2-) Owned ( süresiz ) lisansların transfer edilebilmesi için, lisansın transfer tarihinden itibaren en az üç (3) ay geçmiş olması gerekmektedir. Transfer edilen bir lisansın tekrar transfer edilebilmesi için 12 ay geçmesi gerekmektedir.

Bu hususların dışında, tek bir lisans ile sadece bir (1) forum kurulabilir, bunun dışında testvb adlı bir klasöre, dışarıdan erişim olmayacak şekilde (klasör şifrelenerek) bir adet test forumu yaratılabilir.

Lisans satışında olabilecek muhtemel durumlar,

Lisansı satan kişi, size satmış olduğu lisansı hala kendi forumunda kullanabilir. Bu durumda siz de almış olduğunuz lisans dosyalarıyla kendi forumunuzu kurduğunuz için tek bir lisansla iki forum kurulumu yapılmış olacaktır. Bu da yukarda belirttiğim kurala aykırıdır. Bu durumda forumlardan birinin kapatılması gerektiği uyarısı yapılır. Aksi takdirde lisans iptal edilir.

Lisansı satan kişi, sadece size kullanıcı adı ve şifresini verir. Bu durumda aynı bilgilerle kendisi de giriş yapabileceği için yine lisans dosyalarını kendi de kullanabilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar,

Lisansı almadan önce, mutlaka lisans sahibinin hesap transferi için açmış olduğu ticket a erişim isteyin ve bilgilerin değiştiği onayını alın. Her açılan ticket ın dışardan erişim için adresi vardır. Lisans sahibinin yapması gereken iletişim bilgilerini değiştirmek istediğini belirtmesi, yada varsa size ait kullanıcı adını belirterek lisansın size transfer etmeyi talep ettiğini belirtmesi gerekir.

Lisans ile ilgili her türlü değişiklikte kayıtlı olan lisans sahibinin bilgileri geçerlidir. Hesap size ait olsa bile başkasının adına kayıtlı lisans bilgileri üzerinde değişiklik talep edemezsiniz.

Not: Alıntıdır

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
hmm karmaşık işler :)

• Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Sonuçta 2. el lisans kardeşim. O kadar para veriyorsun internet üzerinden alışveriş yapıyorsun. Her ihtimali göz önüne alman gerekiyor

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
haklısın... teşekkürler... fiyatları ne kadardır acaba

• Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
90 - 100 - 120 falan filan değişir kardeşim

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
satan varmı bildiğiniz birde myBB den Vb ye geçmek mantıklımı ne için VB yi mybb ye önerirsiniz

• Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim 1 yıldır vB destek sitelerinde destek vermeyi bıraktım o yüzden takip etmiyorum satan varmı yokmu diye o yüzden bu konuda yardımcı olamayacağım. Gerçi halen daha destek ekibinde bulunduğum iki tane web site var ama pek bakmıyorum onlarada. myBB kullanmadım ama bana göre SMF olsun myBB olsun vBuletine nazaran daha zor gibi kullanımları ve indexlenmesi de biraz çaba istiyor. SEO açısından myBB den daha kolay vBulletin bunu diyebilirim sana

GaMeS GaMeS Battlefield Turkey Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
alacak arkadaşlara tavisye gidip orjinal almalarıdır 2. el hiç bir şeye güven olmaz

ayrıca forum sistemini iyiden kötüye şöyle sıralayabilirim

vb-smf-mybb-kunena

bence en iyisi vb dir diğerleri hep abur cubur benim görüşürüm ayrıca hepsinide kullandım

AKINCI AKINCI SAVUNMATüRK Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üretim Iscisi
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Vallahi ben SMF den cok memnunum. SMF 2 Serisi icin SEO cikti zaten. VBSEO gibi. Hem 100 Dolar civari para ödemeyeceksin. Bedava Sistem. MYbb de bilgim yok. Ama öyle cok büyük para harcamak istemiyorum diyorsan SMF 2 Öneririm kardesim .VB de eksik kalir yani kalmadi yani eskisi gibi

www.savunmaturk.net
SAVUNMATÜRK & ASKERI VE STRATEJIK SITE
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al