wmaraci reklam
lidertakipci

Vbulletin Vbseo Hatası

8 Mesajlar 1.546 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Vbulletin 3.8.8 sürümüne vbseo 3.6.1 kurulumunu gerçekleştiriyorum. Kurulum sorunsuz oluyor. Fakat siteye erişim sağlamaya çalışırken

''Bu siteye ulaşılamıyor

http://siteadi.com/forum/index.php adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.
ERR_CONTENT_DECODING_FAILED'' hatası alıyorum. Eklentiyi kapattığında site sorunsuz açılıyor.

Eklentiden dolayı sorunun ortaya çıktığı belli fakat bu sorunu nasıl aşabilirim. Seo eklentisini kurmam şart.

wmaraci
reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
vBSEO dosyalarını muhtemelen warez olarak indirmişsinizdir, resmî sitesi 2013 yılından beri dağıtım yapmıyor. İndirdiğiniz dosyaların sağlamlığından emin misiniz?

2. olarak .htaccess ayarlarınızı kontrol edin, vBSEO ile gelen .htaccess dosyasını FTP'ye upload ettiğinizden emin olun.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Sourtimes adlı üyeden alıntı

vBSEO dosyalarını muhtemelen warez olarak indirmişsinizdir, resmî sitesi 2013 yılından beri dağıtım yapmıyor. İndirdiğiniz dosyaların sağlamlığından emin misiniz?

2. olarak .htaccess ayarlarınızı kontrol edin, vBSEO ile gelen .htaccess dosyasını FTP'ye upload ettiğinizden emin olun.

Hocam dediğiniz gibi vbseo çalışmalarını durdurdu. Bendeki dosyalar 2013 yılından çok eski ve daha önce 2013 yılında kurulu forum sitemde sorunsuz çalışıyordu. Bu yüzden dosyaların sağlamlığı konusunda eminim.

.htaccess ayarlarını sıkıntısız yapıyorum.

Ayrıca sorunu çözdüm. Sorunun kaynaklanma sebebi php sürümü. Php sürümü 5.3 üzeri olunca hata veriyor. PHP Sürümünü 5.3 ya da daha aşağısı yapınca sıkıntısız çalşıyor fakat bu seferde wordpress başta olmak üzere diğer sitelerim hata veriyor. Sanırım farklı bir hosta geçircem bu siteyi :)

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler hocam.

• Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)

Klavuzer adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz gibi vbseo çalışmalarını durdurdu. Bendeki dosyalar 2013 yılından çok eski ve daha önce 2013 yılında kurulu forum sitemde sorunsuz çalışıyordu. Bu yüzden dosyaların sağlamlığı konusunda eminim.

.htaccess ayarlarını sıkıntısız yapıyorum.

Ayrıca sorunu çözdüm. Sorunun kaynaklanma sebebi php sürümü. Php sürümü 5.3 üzeri olunca hata veriyor. PHP Sürümünü 5.3 ya da daha aşağısı yapınca sıkıntısız çalşıyor fakat bu seferde wordpress başta olmak üzere diğer sitelerim hata veriyor. Sanırım farklı bir hosta geçircem bu siteyi :)

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler hocam.

Aslında PHP sürümünden bahsedecektim ancak 3.8.8 kullandığını söylediğin için sorun olmayacağını düşündüm. vBulletin 3.8.8'in çıkış amacı zaten PHP sürüm uyumsuzluğunu gidermekti. PHP 5.4 uyumlu çıkarılmıştı. vBulletin 3.8.9 ise PHP 5.5 için çıktı, şu anda vBulletin 3.8.10 Beta 1 yayında.

vBulletin 3.8.9 ve vBSEO 3.6.1'i şu an nişanlımın forumunda sorunsuz kullanmaktayım. PHP sürümü de yüksek. Ancak sende farklı bir uyumsuzluk oluşmuş olabilir.

Rica ederim. vBulletin ile ilgili farklı bir konu olursa yardımcı olurum.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Aslında PHP sürümünden bahsedecektim ancak 3.8.8 kullandığını söylediğin için sorun olmayacağını düşündüm. vBulletin 3.8.8'in çıkış amacı zaten PHP sürüm uyumsuzluğunu gidermekti. PHP 5.4 uyumlu çıkarılmıştı. vBulletin 3.8.9 ise PHP 5.5 için çıktı, şu anda vBulletin 3.8.10 Beta 1 yayında.

vBulletin 3.8.9 ve vBSEO 3.6.1'i şu an nişanlımın forumunda sorunsuz kullanmaktayım. PHP sürümü de yüksek. Ancak sende farklı bir uyumsuzluk oluşmuş olabilir.

Rica ederim. vBulletin ile ilgili farklı bir konu olursa yardımcı olurum.

Çok teşekkürler bilgi için hocam. 3.8.8 için lisansım var malesef. Farklı bir hostta kullanıcam. Vbulletin ile ilgili bir sıkıntım olursa özel mesaj ile rahatsız ederim sizi :)

• Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Aslında 3.8.8 lisansının 3.8.9 da indirebilmesi lazım? Bir kontrol eder misin? 3.8.9 daha 1 yıllık, yeni çıktı. Dosyaları eskiden indirdiysen 3.8.8'in de Patch Level 1'i çıktı. En azından patch'i yüklemeni öneririm. Beta aşamasında olduğu için şimdilik 3.8.10 önermiyorum.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
PHP hataları yüzünden vBulletin sitenin açılmamasının önüne geçmek için config dosyasına şu kodu ekleyin ve sonucu bir kontrol edin bakalım:

define('SKIP_ALL_ERRORS', true);

DB hataları nedeniyle açılmamasının önüne geçmek için de;

define('SKIP_DS_ERRORS', true);

Her iki kodu da config dosyasının başına ekleyin. Yani;

Satırının hemen altına...
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Aslında 3.8.8 lisansının 3.8.9 da indirebilmesi lazım? Bir kontrol eder misin? 3.8.9 daha 1 yıllık, yeni çıktı. Dosyaları eskiden indirdiysen 3.8.8'in de Patch Level 1'i çıktı. En azından patch'i yüklemeni öneririm. Beta aşamasında olduğu için şimdilik 3.8.10 önermiyorum.

Teşekkürler hocam dediğiniz gibi indiriyim 3.8.8 pcde olduğu için indirmeden yükledim öyle. Hocam dediğiniz gibi http://www.vbulletin.com/forum/forum/vbulletin-3-8/vbulletin-3-8-questions-problems-and-troubleshooting/4091944-vbulletin-3-8-9 burda yazıyor 3.8.9 için en belirgin özelliği phph 5.5 ile uyumlu çalışması.

erkolay adlı üyeden alıntı

PHP hataları yüzünden vBulletin sitenin açılmamasının önüne geçmek için config dosyasına şu kodu ekleyin ve sonucu bir kontrol edin bakalım:

define('SKIP_ALL_ERRORS', true);

DB hataları nedeniyle açılmamasının önüne geçmek için de;

define('SKIP_DS_ERRORS', true);

Her iki kodu da config dosyasının başına ekleyin. Yani;

Satırının hemen altına...

Teşekkürler hocam bilgi için.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)