wmaraci reklam

hashtag trend sistemi sorgusu nasıl yapmalıyım ?

6 Mesajlar 710 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar trend hashtag sistemi yapmaya uğraşıyorum hashtag olayını hallettim ama trend olayındaki sorgularda sorun yaşayacağım sanırım

amacım hashtag diye bir tablo oluşturmak ve burada sadece hashtaglara puan vermek diyelim ki bir dakikada 4 hashtag girildi

1 #asd
2 #asd
3 #hashtag
4 #lokasyon

şimdi buradaki puanlara göre #asd +2 puan alacak ama diyelim ki # hashtag +1 puan alacak bu puanları diyelim ki 10 dakikada -1 puan düşecek.

bunun sorgusunu nasıl yapabilirim ve trend sistemi bahsettiğim gibi mi yapmalıyım ?

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html
wmaraci
reklam

rmznkapar rmznkapar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 23 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
tabloda id hashtag trend ve last_time diye sütun oluşturup, eğer kullanıcının girdiği hashtag i tabloda aratırsınız boş dönerse tabloya ekletirsiniz. Ve oluşan her hashtag için trend sütünuna 6 puan (1 saat) girersiniz ve her güncellemede last_time ı değiştirirsiniz. Ve cron job ile 10 dakikada bir şuanki zamandan(timestamp) dan 10 dakika geride olanların trendini -1 şeklinde verirsiniz.

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Tesekkurler hocam uzerinde calisiyorum

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)

rmznkapar adlı üyeden alıntı

tabloda id hashtag trend ve last_time diye sütun oluşturup, eğer kullanıcının girdiği hashtag i tabloda aratırsınız boş dönerse tabloya ekletirsiniz. Ve oluşan her hashtag için trend sütünuna 6 puan (1 saat) girersiniz ve her güncellemede last_time ı değiştirirsiniz. Ve cron job ile 10 dakikada bir şuanki zamandan(timestamp) dan 10 dakika geride olanların trendini -1 şeklinde verirsiniz.

hocam burada söylediğinizi şuan uygululadım ama +6 puan (1 saat) derken bunu anlamadım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Su sorunumu hala cozemedim trend sisteminde puanlamayi yaptim, orada sorun yok ama cron kullanmadan trendlemeyi cozmem gerekli yani cronjob herkes yapamaz. Ve bunu genel lisans olarak satisa cikaracagim ugrasmak istemiyorum cronjobla hosting firmalari ile nasisl yapabilirim aydinlatirmisiniz ?

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Crontab kullanmadan zamanlanmış görev yapabilirsin(kısmen crontab), tek farkı yazılım içinde olacağından sorun olmaz, satışa sunmadan gereksinimleri belirtirsin sisteme yüklerler ardından yazılımı kullanmaya başlarlar. 1 tane görev oluşturursun her 10 dk bir sefer çalışan işini görür.
İnceleyebilirsin: Sidekiq

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al