lostyazilim

MS SQL Server 2008 R2 Hata Alıyorum

7 Mesajlar 6.141 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar ms sql 2008 r2 kurdum fakat şöyle bır hata alıyorum heryere baktım fakat sorunu hala çözebilmiş değilim yardımcı olur musunuz bana bu konuda ?

Sql Server Configuration Manager de >> SQL Server Services ' e bastıgım zaman uzaktan işlem çağrısı başarısız diye bir hata alıyorum çoğu söylenen şeyi yaptım fakat hata devam edıyor yardım eder mısınız ?

Ayrıca bu hata yuzunden galıba ./sqlexpress yazdıgımda da ms sql servere baglanamıyorum yardım eder misiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim ...

SORUN ÇÖZÜLDÜ : Yapmanız gereken ms sql server 2008 i bu adresten güncellemek arkadaşlar , kolay gelsin :)

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, bu hata genellikle Firewall üzerinde karşı makinede size isin verilmedi ise oluşur, ancak bununla ilgili değil ise o zaman port hatası olabilir Eğer bununlada ilgili değilse o zaman size yada MSSQL'e gerekli izinler verilmemiş demektir.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba, bu hata genellikle Firewall üzerinde karşı makinede size isin verilmedi ise oluşur, ancak bununla ilgili değil ise o zaman port hatası olabilir Eğer bununlada ilgili değilse o zaman size yada MSSQL'e gerekli izinler verilmemiş demektir.

Teşekkür ederim peki nasıl duzeltebılırım bir fikriniz var mı şöyle yapabılırsın dedıgınız ?

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
MSSQL'de ilk olarak ayarlamanız gereken veriyi çektiğiniz tablo izinleri izin verirken çektiğiniz yerin ip adresi dışında ip'ye izin vermemelisiniz ve sadece ilgili porta izin vermelisiniz. Yani bir port belirlemeniz gereken sonrada bir private ip yani dışarıya kapalı sadece o porta açık. Public ip saldırıya açık olduğu için zaman zaman kesintiler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle network içerisinde Private ip kullanmanız daha avantajlı olacaktır Publick ip kullanmak zorundaysanız o zaman sadece ilgili porta veri çektiğiniz makinede bulunan firewall'a Allow IP olarak eklemelisiniz ve sadece ilgili port bu ip ye açmalısınız. Bu sayede sadece ilgili ip adresi ilgili port üzerinde sadece isizn verilen tabloyu çekebilir yada veriyi.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

MSSQL'de ilk olarak ayarlamanız gereken veriyi çektiğiniz tablo izinleri izin verirken çektiğiniz yerin ip adresi dışında ip'ye izin vermemelisiniz ve sadece ilgili porta izin vermelisiniz. Yani bir port belirlemeniz gereken sonrada bir private ip yani dışarıya kapalı sadece o porta açık. Public ip saldırıya açık olduğu için zaman zaman kesintiler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle network içerisinde Private ip kullanmanız daha avantajlı olacaktır Publick ip kullanmak zorundaysanız o zaman sadece ilgili porta veri çektiğiniz makinede bulunan firewall'a Allow IP olarak eklemelisiniz ve sadece ilgili port bu ip ye açmalısınız. Bu sayede sadece ilgili ip adresi ilgili port üzerinde sadece isizn verilen tabloyu çekebilir yada veriyi.

Teşekkür ederim peki , ben yurtta kalıyorum yani portlar ve internet benim elimde değil onlar değiştiriyorlar acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlikle
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Teşekkür ederim size :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al