wmaraci reklam

Dedicated IP Hk.

4 Mesajlar 721 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.

Dedicated IP tavsiye eder misiniz?
Bu kavramı araştırdım.Olumsuz ifadeler kullanılmasa da kimi yazılarda büyük bir forum veya ticaret sitesiniz yoksa almanıza gerek yok,denilmiş.
Ama gönderdiğiniz e-postaların spam klasörüne düşmesi azalır ve seo konusunda da yardımı olur deniliyor.

Wmaracı'nda bununla ilgili yazılan makalenin bir maddesinde "Üçüncü parti yazılım ve aplikasyonlar için gereklidir." yazıyor.
Bu gereklilik SSL sertifikası için de geçerli mi? Çünkü "Bu siteye bağlantınız tam olarak güvenli değil." uyarısının bununla ilgisi olabilir mi?

Konuyla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir?

wmaraci
reklam

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba serdar01

Dedicated ip : tamamen tahsis edilen web siteye / hosta ait başkaları tarafından kullanılmayan paylaşımsız özel ip adresleridir.

Shared ip: Mevcut sunucu altında tüm hostlar tarafından kullanılabilen paylaşımlı ip adresleridir.

SSL kurulduğuda eğer SNI desteği ile kuruldu ise örneğin letsencryptssl ile gelen web paneller de olduğu gibi bu durumda sizin ip adresleriniz diğer tüm siteler ile paylaştırılıyor demektir. Ben kendime ait özel bir ip istiyorum paylaşılmasını istemiyorum der iseniz de veya projeniz / yazılımınız / modülünüz dedike ip talep ediyor ise bu durumda dedicated ip alabilirsiniz.

Dedicated ip nin yararları ;

1- Tamamen size ait bir ip adresidir
2- Paylaşımsız olduğundan güven vericidir
3- Paylaşımsız olduğundan paylaşımlı ipdeki güvenlik sorunları ip bazında sizi etkilemez
4- Paylaşımsız olduğundan eklentiniz / yazılımınızın talep edebileceği özel ip ihtiyacını karşılar
5- Seo açısından başka sitelerce kullanılmadığından yararlı olduğu çoğu yerde dile getirilir

İyi çalışmalar dileriz.
serdar01 PhYtOn

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

turk5 turk5 turk5.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Internet ve Medya
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 93 / 185
  • Ticaret 2, (%100)
serdar01 Linux host üzerinde birden fazla domain icin SSL kullaniyorsaniz dedicated IP gerekiyor. Yani birden fazla SSL sertifikasi bir IP üzerinde olmuyor. Istisnalar var mesela, Let's Encrypt kullanirsaniz.

Bunun disinda seo acisindan dedicated IP daha iyi oldugunu bir yerde okumustum ama ne kadar dogru bilmiyorum.

Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Kendim bir forum üzerinde çalışıyorum. Bu amaçla merak ediyordum. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al