wmaraci reklam

Yepyeni bir cms'yi Türkiye'ye kazandırıyorum.

5 Mesajlar 1.322 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mustafadogan mustafadogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgiişlem sorumlusu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Malum Drupal7'nin ömrü 22.11.2022 tarihinde sona eriyor. Symfony geçişi nedeniyle Drupal8 ve 9 sürümlerine yükseltmek çok zor. Uzatmayalım; Drupal geliştiricilerinden ikisi ayrılmış ve drupal8'in symfony olmayan halini çatallamışlar. Yeryüzünde malesef benden başka kullanan türk yok. Ben bunu kendi çabalarımla Türkçe'leştirdim ve yerelleştirdim. 8 yıldır Drupal7 ile çalışan sitemi sorunsuz yükselttim. Şu an web sitem Backdrop cms ile çalışıyor. Aşağıya yerelleştirdiğim backdrop cms olan sayfamın adresini koyuyorum. Wamp veya xamp gibi programlarla da olsa deneyip, görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Drupal esnekliğiyle WordPress kolaylığı semtezlenmiş. Ben sevdim. Aşağıdaki linkte orjinal sayfaya giden bağlantı da var ama ben yazının sonundaki benim yerelleştirdiğim sürümü tavsiye ederim. Doğrudan türkçe kurulur ve işe yarar eklentileri içine dahil ettim. Kurduktan sonra, yine web sitemdeki kurulum sonrası yazısına göz atın. Fikir verecektir.
https://www.mustafadogan.net.tr/web-tasarimi-backdrop-cms/backdrop-cms-kurulumu
fstdesk sagiir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fstdesk fstdesk yolla.dev Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Marketing Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 496
  • Beğeniler 153 / 83
  • Ticaret 13, (%100)
bravo. inceleyeceğim. Teşekkürler.
mustafadogan

kişi bu mesajı beğendi.

yolla.dev

• Üyelik 20.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Ben teşekkür ederim. Takıldığınız bir ye olursa, siteden yorumla veya buradan sorabilirsiniz.
fstdesk

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Drupal önceden çok sevdiğim bir sistemdi aslında halen daha öyle fakat geliştirme konusunda hatalardan dolayı bir kenara bırakmıştım. Halen daha devam eden birini görmek çok güzel değerli hocam. Başarılar dilerim
mustafadogan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Drupal ile devam etmek deyimi ne kadar doğru olur bilemem. Drupal 8 ve 9 sürümlerinde symfony kullandı. Dolayısıyla yükseltmeler zorlaştı. Kimi WordPress'e geçti kimi de siteyi yeniden yaptı. Ben Backdrop cms diye bir sisteme geçtim. Drupal7'den doğrudan yükseltme mümkün ve ilerleyen sürümlerde güncelleme sorunu yaşanmayacağı sözü veriliyor. Gelip Drupal ile site yap deseler yaparım ama Drupal7'den yükseltme yapılacak deseler, Backdrop cms öneririm kabul etmezlerse Drupal9'a yükseltmekle uğraşamam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al