wmaraci reklam

2 gündür DNS oturmadı yardım!

4 Mesajlar 765 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
DNS aramalarını hızlandırmak için cloudflare kurdum. Bütün kayıtları gri yaptım (only DNS). Google, opendns ve cloudlare DNS den global flush yaptım. Tarayımdaki DNS kayıtları temizledim. Önbellekleri sildim. Mobil ve PC de de DNS kayitlari sıfırladım. 2 gündür DNS oturmadı.

Bir giriyorum eski hosting DNS si var, bir giriyorum cloudflare DNS su var bir giriyorum bir subdomainimin ssl si var. 3 farklı durum arasında gidip geliyor. Anlamış değilim.

DNS check sitelerine bakıyorum orada da sürekli değişiyor DNS kayıtları. Hostingiminkiyle cloudflare arasında gidip geliyor farklı zamanlarda.

Ns kayıtlarını en başta yönlendirdim zaten.

DNS neden oturmuyor? Önceden bunları yapınca 10-15 dakikada oturuyordu. Zaten hiç bir şey yapmasan bile 1 günde oturuyor. Hızlandırdığım halde oturmadı.

Gtmetrix gibi sitelerden de bakıyorum üst bilgi yazılarına. Bazen cloudflare ip si bazen normal site ip si görünüyor.

Aynı şekilde mobilde üst bar ssl kilidine basıp bakıyorum. Sayfalar arasında bile farklılık var.

Ne yapmam lazım cloudflareden anlayan biri inceliyip yardımcı olabilir mi lütfen

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Yardım

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Şu siteden kontrol edin: https://dnschecker.org/

Belki sadece sizden kaynaklıdır.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
awoken hocam kontrol ettim buradan ve benzeri 10 farklı DNS check sitesinden. Garip bir durum. Proxy yi açıp deneyim dedim cloudflareden. Şuan onun DNS adresini kullanıyor. Ama ben sade DNS yi açmak istiyorum. Cdn yi kapalı tutmak istiyorum. Bunnycdn testi yapıyorum da. Cloudflareyi sadece DNS olarak kullanmam gerekiyor. DNS çok hızlı ama cdn sisteminde sıkıntı var. Hız düşüyor özellikle ttfb çok yavaş

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al