lostyazilim

4 yıllık blogspot.com domaini siteadi.com domaine taşırsam değeri gider mi?

28 Mesajlar 2.545 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar herkese.Öncelikle herkese iyi akşamlar.

Geçen yaz bir konu açmıştım 4 yıllık blogspot.com sitemi buldum diye bazı sorular sormuştum.Şimdi o siteyle ilgilenmeye başlamak istiyorum.Sanırım domainin eski olması hem adsense için hem google için genel anlamda faydalıymış .Aslında ben .com adresine geçmeyi istiyordum açıkçası.Ama şimdi aklıma takıldı,belki çok saçma bir sorudur,bilgim olmadığından dolayı soruyorum.Şimdi ben .com domaine geçersem,bu domain 4 yıllık bir domainken(veya güçlü bir domainken) tüm özelliği sıfırlanır mı? Eğer tüm özelliği gidecekse domainin, .com almalı mıyım yine de? Yoksa .com'a geçsem de bir sorun olmayıp,domain eskiliğini(gücünü) sürdürür mü blogspot.com'la bağlantılı olduğundan? Çünkü eski olması adsense açısından faydalıymış sanırım,ben de siteyi kısa sürede düzeltip adsense almayı planlıyorum başarabilirsem.Ona göre davranmak istiyorum.

Çok teşekkür ederim.İyi akşamlar.
XGSpirit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)
Açıkçası okuduktan sonra bende merak ettim. Takipteyim :)

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
blogspot site içeriğinde 300 - 400 içerik var ve bu alan adına backlinkler aldıysan daha önce; tüm içeriği aynı şekilde yeni alan adında yayınlayıp eski alan adınıda yönlendirme yapman gerek.

Sitede içerik yoksa alan adının eski olması, özellikle blogspot olduğu için bir işe yaramaz.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
hepnet35 hocam, bilmeden etmeden arkadaşlara yorum yapmayın lütfen.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz, herkes yanlış anlayıp, yanlış hareket ediyor.

Eğer bir blogspot siteniz varsa ve .com alan adına geçiş yapıyorsanız, bunun adı redirecttir. 301 yönlendirmesidir. Google politikalarına göre, 301 yönlendirmesi (redirect) yaptığınız zaman, eski sayfanın değeri, iyisiyle, kötüsüyle, yeni sayfaya geçer. Ana sayfalar ve alt sayfaların tüm değeri, olduğu gibi redirect yaptığınız web sitesine geçiş yapacaktır.

Redirect yönlendirmesinin biraz zamana ihtiyacı olur sadece. Bu bazen aylar alabilir, içerik azsa daha kısa sürebilir. Bir hafta da sürebilir, bir ay da, bir yıl da. Blogspot sitenin Google sıralamasındaki sayfa sayısına ve aldığı backlink ya da eskime payı kadar değişiklik gösterir. Doğru orantılıdır.

Velhasıl; sitenizin değeri gitmez. Redirect ile birlikte, bir süre sonra eski sayfalarınızın değeri, yeni alan adına oturur ve site yapısı tekrar güçlenerek, toparlanır.

Buna, sitenin eski olması da dahildir. Eğer yıllarca açık kalan blogspot bir siteniz varsa, sitenizin eskime payı da; olduğu gibi yeni sayfaya geçer.

Sevgiler, selamlar.

İyi forumlar.
XGSpirit Thyphoon Phantaso

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

XGSpirit XGSpirit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ...
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 72 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Buna benzer bir durumu ben blogspot da uygulamıştım. O zamanlar yaklaşık 4 yıllık bir blogspot sitesiydi; belki biraz daha fazla yada biraz daha az. Site i .com a taşıdım hatta blogspot adresiyle .com lu adresi bazı sebeplerden farklı olması gerekti(örneğin alacabulaca.blogspot.com karacabulaca.com oldu gibi). Üzerinden pek fazla bir süre geçmeden eski haline geldi hatta belki eskisinden de iyi hale gelmişti, çok az bir makale sayısına rağmen sürekli çıkıştaydı. Ancak yaklaşık 2 yıl sonra hiçkimseye sonuçlarını veya nasıl yapılırı danışmadan .com dan blogspota döndüm ve şuan site ziyaret açısından adeta ölüye döndü.

Özetle: direk şöyledir böyledir diyemem ancak ben domain geçişinde daha da yüksek performans artışı gördüm.
KDOGAN Winter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
XGSpirit hocamın dediği gibidir durum. Tecrübeyle sabittir.

Mesaj güvenilir. İnanın. :)

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

hepnet35 hocam, bilmeden etmeden arkadaşlara yorum yapmayın lütfen.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz, herkes yanlış anlayıp, yanlış hareket ediyor.

Eğer bir blogspot siteniz varsa ve .com alan adına geçiş yapıyorsanız, bunun adı redirecttir. 301 yönlendirmesidir. Google politikalarına göre, 301 yönlendirmesi (redirect) yaptığınız zaman, eski sayfanın değeri, iyisiyle, kötüsüyle, yeni sayfaya geçer. Ana sayfalar ve alt sayfaların tüm değeri, olduğu gibi redirect yaptığınız web sitesine geçiş yapacaktır.

Redirect yönlendirmesinin biraz zamana ihtiyacı olur sadece. Bu bazen aylar alabilir, içerik azsa daha kısa sürebilir. Bir hafta da sürebilir, bir ay da, bir yıl da. Blogspot sitenin Google sıralamasındaki sayfa sayısına ve aldığı backlink ya da eskime payı kadar değişiklik gösterir. Doğru orantılıdır.

Velhasıl; sitenizin değeri gitmez. Redirect ile birlikte, bir süre sonra eski sayfalarınızın değeri, yeni alan adına oturur ve site yapısı tekrar güçlenerek, toparlanır.

Buna, sitenin eski olması da dahildir. Eğer yıllarca açık kalan blogspot bir siteniz varsa, sitenizin eskime payı da; olduğu gibi yeni sayfaya geçer.

Sevgiler, selamlar.

İyi forumlar.

Bu detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim.Hiç soru işareti bırakmayacak şekilde cevaplamışsınız.Rahatça yeni .com adresime geçebilirim artık 1 ay içinde :)
XGSpirit

kişi bu mesajı beğendi.

etedavi etedavi Ra Dijital Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 678
  • Beğeniler 142 / 146
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşların yorumlarına katılmakla birlikte birkaç durum eklemek istiyorum. Geçişten sonra belirli bir dönem dalgalanma olabilir. Ama zamanla oturacaktır.

Bence uzun vadeli bir proje düşünmüyorsan blogspot olarak devam et. Bence google blogspot.com lara bir tık daha toleranslı davranıyor.

Ra Dijital

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Winter kesinlikle. Bir süre sonra yeni domaininize oturacaktır tüm sayfalar.

Sorun kalmayacaktır. Ayrıca; yeni domain size yeni avantajlar da; kazandıracaktır.

Siteye direkt girişleriniz artış gösterecektir. Çünkü kullanıcının aklında kalacaktır site adı.

Bu ve benzeri birçok avantaja sahip olursunuz.

İyi çalışmalar.

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
Şimdi sevgili genç kardeşim @kdogan ; yanlış bilgilendirme derken neden bahsettiğini anlamadım? Benim söylediğimi yazmışsın yönlendirme konusunda ben kendi hostingindede kullanabileceği şekilde anlattım. Ama taşıma işlemlerinde yönlendirme demek zaten 301 demektir... Böyle konularda prim yapmak yada yapmaya çalışmak hoş olmuyor!

Yönlendirme yapılacağını söyledik zaten, ama ben daha genel konuştum ve aynı işlemi kendi hosting ve alan adı içinde yapabileceğini yazmış oldum. "eski alan adınıda yönlendirme yapman gerek." sen bu kısımdan 301 yönlendirmeyi çıkartamıyorsan orası senin algınla alakalıdır. Sayfalarca açıklama yapmaktansa kısa ve öz konuşmayı severim.

Ayrıca 10 yaşında bir domain - yeni bir domain ile kesinlikle aynı değere sahip olamaz ve 301 ile alan adı yaşının değerini yönlendiremezsin!!! Eski alan adına alınan backlinkler vs bunlardan aldığın gücü yönlendirebilirsin...

Ayrıca; blogspot ile kullanılan domain zaten ana domain olmadığından, alt domain yaşının çok kaale alınır bir tarafı olmaz SEO açısından...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al