wmaraci reklam

Açacağım kitapçı için tavsiyelerinizi bekliyorum

10 Mesajlar 1.006 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

87690 87690 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 15.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, üç ortak olarak kitapçı açacağız. 350-400 bin sermayemiz var. İstanbul Avrupa yakasında açmayı düşünüyoruz. Aylık 15 bin TL kira verebiliriz.
İstanbul Avrupada insan sirkülasyonunun hızlı, kitap okuma oranının yüksek olduğu semr, meydan, mahlle tavsiyelerinizi bekliyorum. Bir de ne gibi yenilikler yapabiliriz. Bir kitapçıdan beklentiniz nedir. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

bromed bromed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 74 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Bence yeni kitapların yanında bir de sahaf tarzında bir kitap bölümü oluşturun. İsteyen gelsin kitabını satsın, isteyen de gelip satılan kitabı alsın. Böylece durumu olmayan insanlar da kitap alabilme imkanına sahip olur. Sonuçta asgari ücretle çalışanlar ve öğrenciler bir kitabı almakta bile güçlük çekebiliyor.

kagancelik kagancelik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bir kitapçıya gittiğimde istediğim kitabı bulmak isterim(kitap çokluğu önemli bir konu bence), çok özenli bir biçimde bölümlerin ayrı olmasını ve düzenli olmasını isterim. Sadece okuma kitabı satmak yerine bence test kitabı da satabilirsiniz ama iyice araştırmanı öneririm, .ünkü malum kötü bir dönemdeyiz. Ayrıca fiyatların makul olması da büyük bir etken kitap konusunda bunu da atlamayın. Nasıl bir sistem yapacağınızı bilmiyorum ama bromed adlı kişinin dediği şekilde bir sistemde kurabilirsiniz. Bölümleri ayrı olur.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Edebiyat derneklerini ziyaret edip, "no name" yani ünlü ve popüler olmayan lokal edebiyat sanatçılarının eserlerini de satmak istediğinizi söyleyin. Bu tür için ayrı bir raf oluşturabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Oluru var mı bilmiyorum ama kitapçının yanına ek olarak bir Kitap kafe yapılabilir.
darknov4 Topraky kagancelik

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Kitap kafe fikri bencede ilgi çeker işyerinin bir kısmını kitap kafe olarak ayırabilirsiniz kapıyada iki sandalye masa koydumuydun baya dikkat çeker
kagancelik

kişi bu mesajı beğendi.

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
3 ortak kitapçı açarak kaç lira kazanmayı düşünüyorsunuz, ben önce bu soruyu sorardım.

Son beş yıldır kitaplarımı internet üzerinden alıyorum, nasıl rekabet edeceksiniz internetle.
Biz de internetten satarız derseniz ilk sıralara nasıl çıkacaksınız. 5 liraya sattığınız bir kitabın kargo masrafını düşünemiyorum örneğin.

Kitap işiyle ilgili geçmişiniz var mı? Eğer yoksa her işte olduğu gibi bir öğrenme süreciniz olacak, bu süreçte ayakta kalabilecek misiniz?

Kitap işinde en çok parayı dağıtımcılar kazanır, kitapçılar sattıkları kitaptan kaç lira kazanıyor araştırdınız mı?

İşin kira, şirket, vergi vb. kısımlarına hiç girmiyorum bile.

Yıllar içinde yürüdüğümüz yollar üzerinde bir sürü dükkan açılıyor, bir çoğu için niye buraya böyle bir yer açmışlar diye düşünüyorum, 6 ay veya 1 yıl geçmeden kapanıyor yerine başka bir dükkan açılıyor, bu döngü devam edip gidiyor. Soruları baştan sormazsanız aynı durumu yaşayabilirsiniz.

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Kitap kafe fikri gerçekten değerlendirilebilir. Günümüzde insanlar sade, şık, sessiz ve kültürel ortamlar arıyor.

semazen semazen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad k** y**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 23 / 22
  • Ticaret 10, (%70)
güzel konu

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Bu kadar bütçe varken e-ticaret sitesi kurmamak saçmalıktan öte bir şey değildir.

Açacağınız kitapçıyı desteklemek için kesinlikle aynı kitapları hem instagram hem de internet sitesi üzerinde satın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al