wmaraci reklam

Açacağım Site

6 Mesajlar 707 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

muhammedkarakaya muhammedkarakaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 34 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba WM lar, global e yönelik bir kitap inceleme yorum sitesi açmayı düşünüyorum. Sizce Goodreads vs varken bunu açmak mantıklı mı?
Araba özellikleri ile ilgili site de düşündüm fakat aranma hacmi neye göre seçilir pek bilmiyorum. SEO olaylarından falan anlamıyorum. İngilizce sitelerin kazancının yüksek olduğunu biliyorum ve buna göre ilerlemek istiyorum. Kaynak ve yol gösterir misiniz?

wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Kardeşim, bu site var ben açmayayım diye düşünme, sadece o fikri daha da geliştirmeyi düşün. Hedefine en benzer site oysa o siteyi kullan ve kullanırken keşke şöyle bir şey daha olsaydı dediklerine kendi projen içerisinde yer ver.
Artık neredeyse her alanda belirli başlı siteler bulunuyor. Maalesef artık daha fazla özgünlük kullanmak zorundayız.
Sitenin para kazanma kısmına gelirsek, siteler birçok şekilde gelir elde edebilir, Adsense tarzı reklam platformları, bireysel banner alımı, tanıtım yazıları, link çıkışları, satış ortaklığı vs. bu yüzden sen kendine en iyi uyacak tipi bulursan yabancı siteden de türk sitesinden de para kazanabilirsin. Ama elbette Adsense yabancı ücretler daha iyi durumda ve dolar farkını göz önüne alırsak döviz kazanmak daha avantajlı.
Ama sen dersen ki ben İngilizce veya farklı bir dilde özgün platform kurmakta zorlanırım. Hakim olmadığım bir alan o zaman gelirinde ciddi anlamda düşüş yaşayacaktır.

eneskamis.com

muhammedkarakaya muhammedkarakaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 34 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Peki mesela araba özellikleri her yerde aynı veya kitapların tanıtım bültenleri her yerde aynı. Bu sorun teşkil etmiyor mu?

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Şöyle düşünelim, Apple bir telefon çıkarttı ve donanımhaber çıktı incelemesini yaptı, arkasından shiftdelete yaptı arkasından chiponline vs. işte tüm inceleme kanalları bunu yapmaya başladı. (Telefon özellikleri her inceleme için aynı) ama alacak kişi 3 farklı incelemeyi de okuyor, izliyor.
Çünkü 3 farklı inceleme temel özellik olarak aynı olsa da içeriğinde farklılıklar yer alıyor. donanımhaber incelemesinde 1 hafta kullanım sonrası yorumlarını vermiyorken shiftdelete bunlara yer veriyor. Ya da bunlar telefonun kamera modu ve çekimlerine örneklerle yer vermiyorken chiponline bunlara yer veriyor. Bu yüzden telefonu merak eden kitle hepsini izliyor.
Eğer sen direk olarak forumdonanımın yaptığını yaparsan aynı olarak tabii ki sorun olur. En baştan spam yersin. Ama kendi görüşünü, bilgini ve fikirlerini daha farklı kıyaslamaları kullanarak yine aynı konuyu daha farklı okunabilir kılabilirsin.
vidanjorcu

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

vidanjorcu vidanjorcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek İnşaat-Altyapı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 60 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Eneskamis gerekli açıklamayı yapmış zaten :)

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Kuyumcunun yanına başka biri kuyumcu dükkanı açtığında bu adam varken ben ekmek yer miyim diye düşünüyor mu :D
Rızkı veren Allah'dır dimi :D
Büyük siteler rakipsiz oldukları için büyük değiller, rakipleri oldukları için büyüktürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al