wmaraci reklam

Adsense i passback olarak kullanmak

3 Mesajlar 830 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GAMSIZ GAMSIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 63 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Adsense kodunu başka bir firma(criteo, admatic vs) reklamına passback olarak tanımlasam çalışır mı ve google buna kızar mı acaba ?

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hiç sorun olmaz. Zaten reklamı hedeflediğini varsayıyorum. Bu alanı da Criteo aldı. O zamanCriteo reklamı çıkar. Hedefin altına düşerse de normal reklam döner. İllegal birşey yok aslında.

Fakat sen ekranı çevirince Javascript ile reklamı yenilersen veya hedeflediğin birimde istediğin fiyata bir reklam gösterilmediği için Javascript ile reklam alanını yenilersen yada reklam boyutunu değiştirirsen o zaman sorun çıkar.
Çoğu kişi bunu yapıyor ve görüyor belasını. Hedeflenen alanda yarışan reklam çıkmıyor, JS ile viewport değiştirilmiş gibi gösterip mesela 300x250 reklamı 300x300 reklama çeviriyor. O zaman reklam değişiyor. 300x300 deki alınmış reklam çıkıyor. Bu yasak.
GAMSIZ

kişi bu mesajı beğendi.

GAMSIZ GAMSIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 63 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam yenileme yapmıyorum.

Fakat ziyaretçi metni okuyup ilgili bir başka web sayfasına yönlenmek için bir linke tıkladığında bu sayfayı yeni bir sekmeye hedefliyorum ve ana sayfayıda js ile benzer yazıların listelendiği başka bir sayfaya yönlendiriyorum.

Sonuçta linke tıkladığında tıkladığı yeni sekmede açılıyor, var olan sekmedede benzer yazıların listelendiği bir başka sayfa görüntüleniyor.

Bu sorun çıkarır mı acaba ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al