wmaraci reklam

Alexa Değerini Düşürmek İsteyenler

13 Mesajlar 2.172 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ayhankaraman ayhankaraman SEO Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)
Alexa düşürme, web sayfalarımızın alexa da yer alan sıralamasını iyileştirmek için yaptığımız çalışmalarla gerçekleşecek bir durumdur. Her web sitesi sahibinin yoğunlaştığı bir kriterdir alexa. Sizde web sayfanızın bu değerlerini oldukça aşağıya çekebilirsiniz. Hem global hem yerel değerlerinde ciddi oranda iyileşme yaşamak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumanızı önermekteyiz.

Bir web sayfası açtınız, sayfalarını, kategorilerini ve temasını güncellediniz. Sıra geldi içeriğe onuda eklemeye başladınız. Eklediğiniz içerikleri arkadaşlarınızla paylaştınız. Baktınız ki alexa değerleriniz istediğiniz gibi gitmiyor, sıkılmaya başladınız. Araştırma içerisine girdiniz. Ben bu değeri nasıl düşürebilirim. Değerli arkadaşlarım bu değer belli bir süre çok hızlı düşer ama bir noktaya geldikten sonra tıkanır. İşte o noktada yapmanız gerekenleri bilirseniz çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Mesela ben iki siteye kendi tecrübelerime istinaden alexayı düşürmeye yönelik çalışmalar yaptım. Aslında böyle belirtmem yanlış olur. Tamamen doğal oldum ve o kendi kendine düşmeye başladı. Bu düşüş ciddi oranda etkisini göstermeye başlayınca bende durmadım ve sürece devam ettim. Bu iki siteden biri damlakaraman.com.tr diğeri ise ayhankaraman.com.tr şimdi ise ayhankaraman.com sitesini kurdum ve yine aynı stratejiyi ona uygulamaya başladım. Peki neler yapıyorum;

- Öncelikle webmasterlara yönelik içerikler hazırlıyorum. Onlara fayda sağlayacak kaynaklar sunuyorum. (Webmasterlar alexa toolbarı en etkin kullanan kişilerdir.)

- Alexa toolbar kullanıyorum, çevremdeki arkadaşlarıma da kuruyor internet sitelerimde gezinmelerini söylüyorum ve bunu yaptırıyorum.

- Sosyal medya ağlarında yer alan gruplarda aktif rol alıyor, paylaşımlar yapıyorum.

- Mail gönderimi yapıyorum. İnsanları sıkmadan, boğmadan yüz kişilikte olsa liste oluşturup mail gönderimi yaparak organik trafik sağlıyorum.

- Sektörüm ile alakalı bloglara yorum yazıyorum. Yorumu onaylayacak admin illaki sitemi ziyaret edecek ve ediyor da.

Yukarıda paylaştığım maddeleri uygulayan her web sitesi sahibi ciddi oranda düşüş yaşar. İstikrarlı yapan kişinin sitesi de istikrarlı olarak ilerler. Bu yazımı sadece bu kriter için yazmadım. Bu uygulamaları yapmanız web sayfanızın sosyal sinyallerini kuvvetlendirir, google bot tarafından daha sık ziyaret edilmenizi ve kelime bazlı yükselmenizi sağlar. Yani biz aslında alexayı bahane edip arama motorları ve kullanıcılar için çalışmalar yapan kişileriz. Bu tür platformlar sayesinde hem sitelerimizi, hem çevremizi hemde kendimizi geliştiriyoruz.

Değerli okurlarımız alexa düşürmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Sadece sabır ve özverili çalışma bu sonuca kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Kaynak: http://goo.gl/GMB9cI

wmaraci
reklam

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Güzel yazı için teşekkür ederim. Benimde Alexa'sı kötüleşen bir sitem var onun üzerinde verdiğiniz bilgilerle durmaya çalışacağım.
ayhankaraman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)

Onur Batur adlı üyeden alıntı

Güzel yazı için teşekkür ederim. Benimde Alexa'sı kötüleşen bir sitem var onun üzerinde verdiğiniz bilgilerle durmaya çalışacağım.

Rica ederim Onur hocam faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
eline emeğine kalemine sağlık
ayhankaraman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

eline emeğine kalemine sağlık

Eyw hocam. Teşekkür ederim.

Sporland Sporland Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Çalışmıyorum
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 0 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
çok güzel anlatmışsın abi şuan tr 6k dayım 1 aylık sitede bakalım ne olacak :)
ayhankaraman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)

Sporland adlı üyeden alıntı

çok güzel anlatmışsın abi şuan tr 6k dayım 1 aylık sitede bakalım ne olacak :)

Teşekkürler. Tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim kardeşim.

mustafacelen mustafacelen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek SAP BASIS Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler. Bülten gönderimine bir türlü eğilemedim. Dünya Kupası başlamadan once tamamlayacağım inş...
ayhankaraman

kişi bu mesajı beğendi.

http://mustafacelen.net/
"En zor işlerden biri de insanın kendini ifade edebilmesidir."

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)

mustafacelen adlı üyeden alıntı

Aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler. Bülten gönderimine bir türlü eğilemedim. Dünya Kupası başlamadan once tamamlayacağım inş...

Teşekkürler Mustafa hocam. Bir an önce başlarsın umarım.

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
herkez bu alexa değerini önemsiyor.istediğim tüm kelimelerde googlede (en az 10 kelimede ) sitem ilk 3 de kim takar alexa yı.Nedir bu Alexa nın espirisi anlamış değilim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al