wmaraci reklam

Alexa Dünya Sıralamam İyileşiyor Türkiye Sıram Kötüleşiyor?

11 Mesajlar 2.349 Okunma
smmexpress

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır alexa değerlerime dikkat ediyorum dünya sıram iyi yönde düşerken Türkiye sıram hep artıyor bunun nedeni nedir normalde ikisi beraber düşüyordu?

wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Benim 12 k tekil hitli sitenin Türkiye sıralaması bile yok :D Dünya sıralamasıda 3 milyonlarda.

Tamamen alexa toolbar ile alakalı bir durum. Alexa da ki hangi bilgi doğru ki :D

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Öyle galiba ama hocam normalde iyiydi hatta bu ara hitim de artiyo

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Alexa kendini geliştirmediği sürece bu tip şeyler devam eder. Merak etme google gözünde alexa'nın hiçbir önemi yok zaten. Çünkü son yıllarda aşırı derecede manipule edildi o sistem.

Önümüzde ki birkaç sene içinde bence tamamen yok olur gider böyle devam ederse... ahrefs bile daha güzel link analizi yaparken alexa hiçbirşey artık günümüzde...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Anladim hocam teşekkürler yorumunuz icin

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
İnanın foruma bunun gibi onlarca konu açılıyor. Alexa konu açılacak kadar önemli bir şey değil. Alexa'nın nimetinden sadece 100k altı olduğunuzda faydalanırsınız. Yoksa bir işe yaramaz.

• Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

İnanın foruma bunun gibi onlarca konu açılıyor. Alexa konu açılacak kadar önemli bir şey değil. Alexa'nın nimetinden sadece 100k altı olduğunuzda faydalanırsınız. Yoksa bir işe yaramaz.

Anladim hocam

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa çöp arkadaşlar orada 1. sırada olsanız sadece göz boyarsınız alexa göz boyamaktır neye göre 1nci sırayı belirliyor onu bile bilmiyorum bir tane mantıklı açıklaması yok kendi sitemi örnek vereyim alexa konularına hep yazıyorum genelde
düzenlemeler yapıyorum siteme henüz sitemi açmadım içinde 5 6 tane konu var o da düzenleme yaparken bazı şeyleri daha iyi görebilmek için yaklaşık 1 haftadır da sadece düzenleme ile uğraşıyorum hatta sitem google indexine bile kapalı içerik bile girmiyorum ama tr sıralamam 11k olmuş genel sıralamam 1.3m demek istediğim şu bozuk bu sistem kim neye göre hesap yapıyor bilmiyorum. Hele şu alexa değeri veripte reklam verenleri hiç anlamıyorum biraz daha kassam indexi kapalı siteye sadece alexa değerlerimi söyleyip reklam alacağım yani alexa da bilmem kaç milyarıncı olsanız bile bir ölçü değildir alexa.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Hiçbir metrik sistem tekil veri ile ölçüm yapmaz arkadaşlar kaçırdığınız nokta bu oluyor. Ya biri,tekil hitim bu kadar alexam hala düşük diyor ,sayfa ziyaretim şu kadar alexam düşük diyor , backlink sayım bu kadar ama alexam düşük deniyor. Alexa da önemli olan şudur demek imkansız çünkü hep birbirine bağlantılı şeyler. Alexa'nın google ile direkt bir bağlantısı yok ama google sıralamalarında iyi olmak dolaylı olarak alexa verilerinin iyileşmesine neden olur.Google sıralamalarında iyi olmak için ne gerekiyorsa bunun sonucunda alınan "tekil hit,yeni ziyaretçi yüzdesi,hemen çıkma oranının düşüklüğü,doğal backlinkler,sitenizin sosyal ağlarda konuşulması ve daha birçok etkenin birleşmesiyle bir sıralama yapılıyor. Ve bunlarlada iyileşecek diye birşey yok çünkü bu bir sıralama , yani aynı şeyleri yapan veya sizden daha iyi yapan binlerce site olabilir , neden bunu gözardı etmekte ısrar ediyorsunuz ?
kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Alexa yı bu kadar kötülemeyin ya :)Sonuçta bir anlam taşıyor.Kişiler ne kadar çok sitenizde kalırsa O kadar değerli.Bunun yanında sorunuza gelince belki backlink çalışması yapıp yurtdışından ziyaretçi çekiyorsanız Türkiye sabitse bu durum söz konusu olabilir
isousluer NurettinK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al