wmaraci reklam

alınan Domain için marka ihlali maili

17 Mesajlar 1.632 Okunma
wmaraci reklam

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

cipralex adlı üyeden alıntı

Kardeşim burada atıp tutanları boşver. marka ve patent muhabbetine dava açabilirler elinden de alabilirler. uğraşacağına anlaş derim.

Bana şu söylediğine dair tek bir kanıt kaynak göstersene KARDEŞ ATIP TUTANLAR BİLMİYOR SEN BİLİYORSUN YA

wmaraci
reklam

Giantnose Giantnose WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 11 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

freewely adlı üyeden alıntı

size de böyle bir mail geldi mi ? alan adı ile ilgili

yok ben satma ümidi ile almıştım açıkçası kendileriyle iletişime geçtim ilgilenmediklerini söylediler.

freewely freewely WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek grafik ve web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Açıkçası böyle bir mail atmaları saçma geldi . Alan adını aldığımda böyle bir firmanın olduğundan haberim bile yoktu ve bir proje için aldım ve domainin telaffuzu çok güzeldi.

yani adamların markasının önüne sonuna harf ekleyip yüzlerce domain alabilirsin ve bu domaini kullanamazsın demeleri çok saçma.

Adamlara bu domaini bir proje için aldığımı ve onlarla ilgisi olmadığını vs anlatan ve isterlerse onlara satabileceğimi anlatan bir mail atmayı düşünüyorum avukat arkadasla görüştükten sonra.

Bakalım bu aksam gönderirim. Gelişmeleri yazarım sizlere

yildirimdagitim yildirimdagitim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 19 / 11
  • Ticaret 2, (%50)
freewely avukat katmana gerek yok hiçbir şekilde elinden alamazlar sen riske girmiyorsan anlaşalım ben girerim :) ama dediğim gibi avukat falan boşver

wmaraci
wmaraci

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
freewely hocam önce domain haklarını konusunu yabancı kaynaklardan araştırın. Sağlam kaynaklar bulursanız ICANN gibi. Yani domainin telif hakkının sizde olduğuna dair (yasal olarak oylemi bilmiyorum) eğer öyleyse, mailinizde bu kaynakları da ekleyin. Benden bunu zorla alamazsınız gibi. Resmen zorbalıkla almaya çalışmışlar.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Marka ihlali için; aldığınız domain üzerinde aynı iş ve tipinde bir çabanızın olması dolayısı ile potansiyel müşterileri aldatmaya yönelik bu domaini kullanma çabasında olmanız gerekir . Eğer bunu yapıyorsanız;

Donunuza kadar alırlar . Bu kesin ....

Yok dediğiniz gibi ben proje için aldım diyorsanız , 5 gün bekleyin bir şey olmadığını göreceksiniz.

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

forces adlı üyeden alıntı

Marka ihlali için; aldığınız domain üzerinde aynı iş ve tipinde bir çabanızın olması dolayısı ile potansiyel müşterileri aldatmaya yönelik bu domaini kullanma çabasında olmanız gerekir . Eğer bunu yapıyorsanız;

Donunuza kadar alırlar . Bu kesin ....

Yok dediğiniz gibi ben proje için aldım diyorsanız , 5 gün bekleyin bir şey olmadığını göreceksiniz.

bu kesinlikle doğru. marka ihlali ancak böyle olur ki zaten bire bir markası bile değil.

geri dönüş yapın, sizin marka ve sektörünüzle ilgili bir iş yapmıyorum. bu yüzden sizi ilgilendirecek bir durum yok. eğer domain'i çok istiyorsanız satın alabilirsiniz, iyi günler.

Deyip geçin, öyle 35 bin dolara satıyorum falan demeyin. satori zaten japonca bir kavram öyle spesifik bir şeyde değil. yemeksepetinin içinde yemek geçen tüm domainlere dava açması gibi bir şey. dediğim maili atın geçin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al