wmaraci reklam

Amazon AWS Ücretsiz Hesap Hakkında

6 Mesajlar 1.047 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Bugün ücretsiz bir aws hesap açtım. Amacım EC2 ile ücretsiz paket windows kurup uzaktan bağlanmak.

Buradaki sorum şu: aylık 750 saate kadar ücretsiz diyorlar. Peki bu her bir sunucu için mi yoksa 10 tane ücretsiz t2.micro paket windows sunucu kursam hepsi bu 750 saate dahil mi?

Yani bu 750 saat ne için geçerli bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bildiğim kadarıyla genel olarak koyuluyor o sınır, yani bütün hesabın için 750 saat geçerli.

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Ben cahillik yaptım 5 tane Windows 2 tane linux sunucusu açtım ücretsiz hiç ama hiç kapatmadım. Sonra bir girdim baktım bilmem kaç yüz dolar borcum çıkmış. O gün bu gündür daha hesaba giriş yapmıyorum. Unuttum artık onu 😀😀

Batuhan P. | SoftVore.com

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

webtegez adlı üyeden alıntı

Ben cahillik yaptım 5 tane Windows 2 tane linux sunucusu açtım ücretsiz hiç ama hiç kapatmadım. Sonra bir girdim baktım bilmem kaç yüz dolar borcum çıkmış. O gün bu gündür daha hesaba giriş yapmıyorum. Unuttum artık onu 😀😀

Benim de eski hesapta öyle durum oldu işte o yüzden yazdım :D Her hesap için biliyorum. 750 saat 31 gün ediyor yani 12 ay boyunca aslında ücretsiz. Muhtemelen sizde benim gibi başka kaynak kullanımından yediniz o faturayı. Çünkü silmeyi unuttuğum disk vs vardı. Karışık bir sistem.

kelebek adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla genel olarak koyuluyor o sınır, yani bütün hesabın için 750 saat geçerli.

Ben bi desteğe yazıp döneyim. Çünkü ben de öyle biliyorum ama arkadaşın durumuna düşmek de var :D

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Benim de eski hesapta öyle durum oldu işte o yüzden yazdım :D Her hesap için biliyorum. 750 saat 31 gün ediyor yani 12 ay boyunca aslında ücretsiz. Muhtemelen sizde benim gibi başka kaynak kullanımından yediniz o faturayı. Çünkü silmeyi unuttuğum disk vs vardı. Karışık bir sistem.

Ben bi desteğe yazıp döneyim. Çünkü ben de öyle biliyorum ama arkadaşın durumuna düşmek de var :D

Aynen Amazon'un sistemi gerçekten çok karışık. Resmen bilmeden hata yapıp para harcayalım diye yapmışlar :D

Batuhan P. | SoftVore.com

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Canlı chat ile destek aldım ve şok oldum. 750 saati EC2 Instance yani windows server başına bölüyorlarmış. yani 30 windows açsam 25 saat server başı :D Ve ücretsiz windows kurarken 30 gib kendi tanımlıyor volume olarak buna da ücretsiz diyor. Fakat 2 tane açınca server başına 15 gib olması gerekiyormuş. E bunu da otomatik yapmıyor her açtığım 30 gib olarak açıyor ve uyarı da vermiyor.Ondan sonra gelsin faturalar.

30 instance açarsam server başı 25 saat ve 1 gib hakkım olacak hani... Tekrar mail atacağım arkadaşa güvenmedim bilgisiz geldi yoksa benim için mantıklı değil :D

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al