wmaraci reklam
lidertakipci

Anahtar kelimesi olmayan sitelere SEO çalışması

5 Mesajlar 622 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Merhaba, bundan bir hafta önce yeni bir site açtım ve fazla içerik olmasa bile organik hit geliyor. Ancak asıl problemlerimden biri şu;

Sitem onedio tarzı bir site ancak kategori bakımından ona benzer. Dünya, Teknoloji, Sağlık v.b gibi kategoriler bulunuyor.

Ancak hangi kelimede yükseleceğimi bilmiyorum.

1. Hafta en iyi 10 akıllı telefon diye bir başlık atarken, 2. hafta en iyi 10 ülke adında yeni bir içerik giriyorum.

Nasıl bir seo çalışması izlenmeli ?

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Kelime bazlı bir çalışma yapmanıza gerek yok. Onedio'nun da ana kategorisi haber olarak geçiyor.
Önemli olan paylaşılabilir içerikler üretmek, mobil ve masaüstü hızlı açılan, esnek tasarımlı bir tema ve otoriter sitelerde tanıtım çalışması yapmak.
Sitenin tanınırlığı artar, ziyaret süresi ve sayfa gezinmesi ortalamanın üstüne çıkarsa zaten sitte belli içeriklerde değil, sayfa otoritesi arttığı için genel içeriklerde yükselir.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
editt//

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
berkakalinn tanıtım yazısı şeklinde değil de; benim tavsiyem, seçeceğiniz konuda referans kabul edilebilecek şekilde bir içerik hazırlayarak yayınlayacağınız siteye servis edin. Yeni siteler için de index hızınız oturmadan tanıtım yazısı eklemeyin. Siteniz bir otursun iyice.

Öncelikle ana sayfayı güçlendirin. İleriki zamanlarda alt sayfaları da yavaştan güçlendirmeye başlarsınız.

wmaraci
wmaraci

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Kelime bazlı SEO değil içerik bazlı SEO daha faydalı ve katkı sağlayabilecek bir çalışma tipidir. İçeriklerin ilgili kategorilerinde ön sıralarda yer almasına ilişkin çalışma yapıldığı zaman, ana sayfaya yapılan kelime bazlı çalışmalara nazaran daha etkili olacaktır. Doğal görüneceği için manuel spam tehlikesine karşı da önlem almış olursunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al