wmaraci reklam

Android Uygulama Yapmak

8 Mesajlar 2.773 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

norchem norchem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 29 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba aklıma bir fikir geldi.Ama öncelikle bir site açmadan önce google playde hit sağlamak.Sonra siteye geçicemde.Google android de profesyonel bir uyuglama yapmak nasıldır?Blog sitelerinin yaptığı basit android uyuglamasında değil?

Fenerbahçe
wmaraci
reklam

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
valla hiç girme o eclipse sdk kurulana kadar insan beziyo zaten uygulama yapmaktan.
Giyotin6

kişi bu mesajı beğendi.

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Android uygulamasi yaoabilmek icin java alt yapinizin olmasi gerekiyor. Ancak bu asamadan sonra android bilesenlerini ogrenmeye basliyorsunuz. Android yazilimi yapmak bana gore ogrenmesi en zor ogrenildikten sonra yaomasi en kolay yazilim. Her iste oldugu gibi sabir istiyor.

Arkadasin dedigi gibi eclipse ömur torpusu eger hizli bir program istiyorsan Android Studio oneririm. Cok daha hizli ve stabil.

Eger baslamak istiyorsan sikinti cektigin konularda elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Giyotin6

kişi bu mesajı beğendi.

Giyotin6 Giyotin6 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bende öğrenmek istiyorum fakat şimdiye kadar vakit ayıramadım ne yazıkki.
Eğer bilgi paylaşımını seven abilerimiz, hocalarımız bu konu altından eğitim dökümanı paylaşırsa bende yararlanmak isterim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
basit bir uygulama için kitap almıştım ama o eclipse insanı soğutuyor gerçekten yinede çabala ama sabır ister :)

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Hevesi olan herkes nasıl Android uygulama yazabilirim diye soruyor. Bu heves işi değil arkadaşlar, öncelikle bunu anlamak gerekli.

Bunun eğitimi alan biri olarak şunu söyleyebilirim ki eğer bırakın Java dilini bilmeyi, hiçbir programlama dili hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar kesinlikle buna kalkışmasınlar. Çünkü sandıkları kadar kolay bir iş değil.

Eğer iyi bir uygulama yazmak istiyorsanız iyi derecede de Java bilmeniz şart. Heves değil de bu işi gerçekten öğrenmek isteyen ve en az bir dil hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar için söylüyorum, öncelikle Java dilini öğrensinler. Daha sonra uygulama geliştirme videoları var. Onları izleye izleye zamanla iyi uygulamalar yazabilirler.

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
1996'da ilk öğrenmeye başladığım dil pascal'dı. Sonra sırasıyla delphi (object pascal) ve eşzamanlı olarak php , VB script ve VB . oldu. Bunların hepsinde yaklaşık 1 aylık öğrenme süreci sonunda kendimce birçok şey yapabilecek hale gelmiştim. Amma velakin 2005 yılında kendimi eve kapatıp Java'ya yaklaşık 2 ay yoğunlaşmamın sonunda öğrendiğim şey: Java öğrenmesi zor bir dil, yan bir dil olarak değil esas ve tek dil olarak ilgi bekliyor özellikle .net framework'den geliyorsanız (benim gibi) hiç gelmeyin, veya bildiğiniz herşeyi unutup öyle gelin, yoksa duvara toslarsınız. Şöyle söyleyim VB.net'te "sürükle bırak" la yaptığınız bir çok şeyi java'da "sürün sonra forumlardan bak" la yapıyorsunuz :)
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Java öğrenmenin zorluğu konusunda gerçekten hemfikirim ancak yeni başlayanların da gözünü korkutmayalım derim. Gerçekten öğrendikten sonra diğer dillere nazaran hata payının az olduğunu ve işlerin hafiflediğini göreceksiniz.

Ben 3 aylık bir kurs eğitimi ve 7-8 aylık bi sıkı çalışma sonunda artık androidi kavrayabildim. Ancak şu an bu sabrın ekmeğini yiyorum. Her programlama dilinde olduğu gibi sabırlı olun, sürekli yanlış yaparak doğruyu öğrenmeye çalışın ve mutlaka Android Studio kullanın.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al